Už nechcem byť bez kamarátov!

Príspevok v téme: Už nechcem byť bez kamarátov!
withfriends

Ahojte. Ide o to že nemám kamarátov/tky a veľmi po nich túžim. Ked som bola menšia, vždy som nejaké kamarátky mala, od školky som mala najlepšiu kamarátku, v škole som mala dalšiu super kamošku, s ktorou som mohla ísť hocikedy von, prespávali sme u seba. Ale ako sme vyrástli, tak sme sa prestali stretávať. V 9. ročníku mi odišli 2 kamarátky, s dalšou som sa pohádala a nemala som sa už s kým baviť, a vtedy sa mi spolužiaci začali smiať, že sa s nikým nebavím, som furt ticho, hrám sa na mobile. Neznášala som ich! a nevšímala som si ich lebo by sa mi aj tak smiali. Bol to hrozný rok. Niekedy som plakala že tam už nechcem ísť a na konci roka som sa škole čo najviac vyhýbala, na konci roka som odišla o týždeň skôr a so spolužiakmi som sa nedošla ani rozlúčiť lebo som ich neznášala ani oni mňa. No a v tento rok som sa velmi zmenila kedže som sa s nikým nebavila, nerozprávala. A odvtedy som tichá. Teraz chodím 2. rok na strednú, mám 2 fajn spolužiačky ale nič viac, nechodíme ani von, iba v škole sa bavíme. Začala som sa aj venovať jednej aktivite lebo som dúfala že si najdem nejakú kamarátku ale nič. Ja už neviem čo mám robiť ale nechcem byť už sama! Chcem mať dobrú kamarátku, chodiť s ňou furt von a nie sedieť doma. Poradíte čo mám spraviť? Prosíííím :(
A keby sa tu našiel náhodou niekto taký ako ja, budem rada ak mi napíšete :) Mám 16 rokov a som z Ba.

Kalgan1

Pittykejsa to dobre zosumarizovala. Kamarati (skolka, zakladka, stredna) prichadzaju a odchadzaju, lebo ludia sa v tomto veku najviac menia a hladaju nielen samych seba, ale aj svoje miesto na svete a v praktickom zivote. Niekedy tieto veci nevedia ani po dostudovani VŠ, lebu tú brali ako predĺžené detstvo. Venuj sa svojim zalubam, rozvijaj svoje talenty, studuj, co ta zaujima a neriad sa fiktivnym spolocenskym tlakom a nazormi ludi, ktori sami su strateni a cez socialny status si kompenzuju nedostatok zmysluplnosti vo svojom zivote. Casom si urcite nejakych kamaratov najdes. Stredna skola ubehne ani nevies ako, hlavne ju neber smrteľne vazne, na tych ludi po skole zabudnes ani nevies ako. Hlavne bud sama sebou a chod si za svojimi snami a nie za idealmi druhych ludi. Ako sa spieva v pesnicke Supersonic od Oasis: "you need to be yourself, you can't be no one else"

dobreuz

Pittykejsa si rozumná, radšej nemať žiadnych kamarátov ako falošných :) A určite sa netreba nikomu prispôsobovať, ale byť samým sebou. Ja som tiež zarytý introvert a som spokojný. Introverti sú aj tak psychicky vyrovnanejší a spokojnejší ľudia, pretože im stačí menej ku šťastiu.

Pittykejsa

Ahoj. som prváčka na strednej. Ked som bola v 9tke začala som si všímať ako sa so mnou vlastne nikto nebaví, každý s každým sa rozprával len ja som sa bavila stále na mobile, lebo som mala pocit, že ma nemajú radi a nechcú mať so mnou nič spoločné. časom som ich začala neznášať, ked som videla akí ku mne sú, že si ,ma nevšímajú ani nič a to niesom nejaká šedá míška, normálna baba. Nechala som to tak a každý deň v škole pretrpela. Ked som prišla na strednú povedala som si,že sa stanem možno niekym iným, a že chyba nebola vo mne, ale v nich. No nič sa nezmenilo rozprávam sa s niektorými spolužiačkami a to je celé inak sedávam sama v zadnej lavici, počúvam hudbu, nemám žiadne kamarátky a to myslím vážne ani v súkromnom živote. Občas mi to je naozaj ľúto a naozaj by som chcela mať nejaké kamošky, ale vždy si poviem, že ja proste taká som. Som tichá, introvertná baba a ak by niekto so mnou tak veľmi chcel byť kamoš, tak by sa ma snažil spoznať aj keby videl, že niesom na prvý pohľad najzhovorčivejšia osoba. Radšej nemať žiadnych kamošov než nejakých falošných. Nebudem ti tu písať o tom, že sa viac socializuj o tom sa sa pokúšala aj ja a nič sa nezmenilo. Nechaj to plavať a ono to príde časom. Budeš na výške alebo budeš len chodiť niekde do práce a tam si kamošky nájdeš. Ešte ma napadlo, že skús ísť nieka na brigádu a možno sa zoznámiš.

n1314

"Chcem mať dobrú kamarátku, chodiť s ňou furt von a nie sedieť doma."
Tiez si tak predstavujem kamaratku alebo kamarata a tiez nemam, je mi smutno. Nemozem sa stale niekomu doprosovat, to ma ubija este viac.

Janulka863

Ahoj moja zlatá, vieš ak si nevieš nájsť kamarátov je možné, že smrdíš alebo si jednoducho malé škaredé kačiatko. ALE NEBOJ SA raz keď ti nejaký 50 ročný chlap zaplatí plastiku nabehnú ti followers na instači všetko bude fajn :) ak nie tak vyskúšaj sugardating;) budeš mať kamoša a aj plastiku, ;* len si dávaj pozor a naštuduj si čo je to ochrana, cmuk. Pekný deň

Klubicko

Ahoj :) Mám tiež 16 rokov a začiatkom šk. r. sme sa presťahovali do BA, poznám iba spolužiačky a pár ľudí, nie je to bohviečo...úplne ťa chápem. Ak chceš napíš na môj mail: kikusin@centrum.sk

Nathan1325

Mam 14 a na slovensko sme sa prestahovali z anglicka pretoze mamina je slovenka.ked sme prisli na slovensko mal som 7-8 rokov.ked som vosiel do triedy vsetci sa mi smiali ze som anglican ze mam divny prizvuk a ze mam zle znamky so slovenciny (teraz som na slovensku uz asi 7 rokov a stale neviem pravopis iba na tie 3 ho dam :D mate tazky jazyk :D )prihlasil som sa na kruzky karate,futbal,plavanie a tam som si nasiel veeeeeela kamaratov :) skus nejake zaujmove kruzky :))a v skole som sa zacal rozpravat najprv s babami :D neskor az s chalanmy :D ty skus najprv chalanov :D

verca-82

Ako je dobre si najst kamaratov ale ak ti Môžem poradit nikdy neurob to , že budes mať kamaradky potom pride nějaká super kamarádka a ty kvoli nej sa nebudes bavit tak s Tymi druhými lebo budes mať tu jednu najradcej a tak . Pretoze kamarádka ťa vždy raz podrazi a ked sa ostatne vykasles a budeš chcieť byt stále len s tou jednou tak ked sa pohadate nebudes mat nikoho. Ver mi já som si to zažila a ak ti môžem poradit ešte v jednej veci . Nikdy aj ked budes mať neviem akú super kamosku nikdy jej nepovedz svoje najväčšie tajomstvo ktore nevie nikto o tebe alebo o niecom , len ty, lebo potom budes smutná že ty si jej verila vsetko si jej povedala a ona ťa okaslala a vytrubila to ostatnym ... Ak si najdeš kamaradku ktora si ťa zastane a kvoli tebe sa vykasle na pisomku, na rodinu, podpori ta v tom najhorsom a nikdy ťa neoemiietne aj keby nemohla tak to je práva kamarádka ale takých je malo a či je to ta práva nezistis za pol roka ani za rok min. Za 2 a potom jej Môžeš verut ked za 2 roky nič nevytrepe.