Katastrofálny stav na uliciach

Príspevok v téme: Katastrofálny stav na uliciach
Maryam

Ako zlé precitnutie. Mám pocit že sa zbláznim čo sa deje vonku. Hromadne sa začali vyhadzovať zvieratá. Hromadne. Je to strašné. O túto tému som sa moc nezaujímala ale keďže sa mi dostávajú do rúk čoraz častejšie vyhodené mačky alebo zatúlané psy okrem tých mojich zverov, tak som pozrela stránky rôznych útulkov a majú absolútne STOP stavy. A na Facebooku! Bože, veď to je tak kruté. Toľko fotiek, toľko zabíjania, bolesti. Každú hodinu nové a nové nemé tváre. Tie útulky prosia aspoň o dočasné domovy inak tie zvieratá budú zabité a nikto sa nehlási. Nikto nie je ochotný. Kriste. Ja keď si pomyslím ako si v teple sedím a jem a vonku kdesi niekto práve bije psa alebo sa v zime trasie mačka s vypichnutými očami. A nehovorím len o ďalekých kútoch ale aj tu v mojom meste, v každom meste. Je mi zle, strašne zle. Neskutočne. A počúvam samé vety ,,aj tak s tým nič nenarobíš,,. Mám pocit, že kto nezažil hlad tak to nepochopí, že sa deje ozaj niečo zlé.
OZ mačky SOS, U psej matere,... plné stavy. Dnes sa našiel kocúr čo veľmi pišťal v Pezinku, useknutý chvost, rana za uchom, žere len čo mu ľudia z okien hodia a proste útulky mu nemôžu pomôcť lebo sú plné. Tak on tam teraz stále čaká na kúsok jedla. Mám pocit že sa ožerem nech na to nemyslím. Toľko ľudí má možnosti aspo§ dočasne prichýliť zviera a nič. Cítim sa strašne bezmocne.

daniuska

Raz som pocula zaujimavy nazor...najprv sa mi zdal kruty, potom som sa nad nim zamyslela a dal mi celkom aj vyznam...vezmite si bezdomovca napr.ak je niekto v situacii v akej je, je tam z nejakeho dovodu. Moze to byt nestastna nahoda, kruty osud...ale velakrat je to nezodpovednost a lenivost nieco v zivote riesit, pohodlnost a nakoniec rezignacia....ak vy takenu cloveku pomahate na vlastny ukor, davate mu svoje pe iaze, svoju energiu len mu pritazujete.Ak to vezmete z karmickeho hladiska, neraz si tym vy sami len kazite karmu, preto ze Universum tomuto cloveku nema ako inac ukazat, ze je na zlej ceste, ze sa ma viac snazit, aby nehnil na zemi, ale aby nieco dokazal, ste takou jeho brzdou v napredovani...Ak mu bzdy niekto nieco hodi, on nema dovod snazit sa, aby prezil, zanho sa o to snazia ini...Aj takto sa nato da pozriet, ak chcem, aby sa moje dieta neutopilo v bazene mam dve moznosti, kupit mu plavacie koleso, striehnut nanho a triast sa, aby mi nezmizlo z dohladu, alebo ho jednoducho naucit plavat...asi tak nejako to funguje.

daniuska

Od kedy je ludstvo ludstvom, vyzdy tu bola nepravost,utrpenie, hlad, vojny a kym ludstvo ludstvom bude, kym nasa planeta sa bude tocot okolo slnka, tak vzdy to tak aj bude a ludia, ktori to nedokazu ustat, maju naozaj navstivit psychiatra.Ak mi je luto bezdomovcov,tak im, obcas, podla svojich moznosti pomozem jedlom, teplou dekou a pod.ak mi je luto opustenych zvierat, dam im najest, popripade si jedno, dve...podla moznosti vezmem aj k sebe.Ale aby som sa kvloli tomu, ze na ulici je vela ludi a zvierat isla ozrat, tak to uz asi je silna kava.Nikdy ja sama neodstranim utrpenie a nikto ho sam neodstrani, kazdy keby prispel kvapkou v mori k pokusu zmenit to, tak sa to zmeni.Kto ma vela casu, nech sa angazuje v roznych instituciach na ochranu prav zvierat, ludi a svetoveho mieru a nech ma dobry pocit z toho, ze nieco pre tento svet robi, kto ma ine problemy, napr.ako sam prezit a pod.nech sa venuje sam sebe a nech nikto nebuzeruje nikoho a neurcuje mu, co ma robit.A nenadava nikomu do nevsimavcov a pod.Tak, ako sme kazdy ini vyzorom, sme ini povahou, nazormy a cielmi.

Deria

izotop, ako som pisala, zijem 1100km od sk, ako mam tej macke pomoct?
agartio, suhlas! preto nejem mäso uz 12 rokov.

biela mačka3

videla som 10 sekúnd stačila - sakra, tie malinké kurčiatka, ve´d ešte ani žiť nezačali...hajzlov by som nahádzala
do toho stroja....

agartio2

Ak chces urobit nieco pre zvierata, prestan jest maso. Tym im usetris daleko viac utrpenia, ako ked sa prestanu vyhadzovat macky von oknom.

A vajcia si over odkial pochadzaju.
Inak platis za toto
www.youtube.com

izotop

Deria, tak preco nepomozete aj Maryam s jej chorym kocurom na zimu? Neviem, ci ste v mladosti prilis casto nepozerali Snehulienku, lebo vam to zda sa udrelo na mozog, ked sa tu potrebujes vychvalovat s pomocou zvieratam. Pisem ti este raz, clovek, ktori chce skutocne pomahat sa tym nebude vychvalovat na fore a uz vobec nie ziadat, ani prosit uplne cudzich ludi, ktorych ani nepozna, cize vobec nevie, ako sa budu k danym zvieratam spravat.

Deria

izotop, to sa mi asi tazko stane, pretoze mam okolo seba velmi dobrych ludi. a vies preco? pretoze nepomahame len zvieratam ale pomahame si aj navzajom. a ludia, ktorych utrpenie zvierat nezaujima, ma tiez nezaujimaju oni,je mi luto. nech vedia, ako to je, ked niekto trpi a nikto mu nepomoze. vies si predstavit, ze aj zviera moze trpiet nielen clovek ale aj zviera moze trpiet a mat strach? asi tazko, inac by si nepisal to, co pises! ako som uz pisala, kto nema rad zvierata, nema rad ani ludi. a ja ti prajem, aby si nahodou ty nezostal raz sam, ked ta vsetci ti dobraci, ktorych mas okolo seba, sklamu.

izotop

deria,

nemam sa za co hanbit. Zvierata mam rad. Prajem ti, aby si zistila ake to je, ked budes naozaj potrebovat pomoc inych, ale ktosi bude vykrikovat, aby pomohli akejsi chorej macke a teba si nikto ani nevsimne.

Deria

Prezyvka, ja som aktivna v ochrane zvierat uz 23 rokov a pomaham nie recami ale skutkami, ty chytry! Kto tu moralizuje si ty. Najlepsie urobis, ak budes tuto temu ignorovat.:)