Hľadám darkyňu vajíčka

Príspevok v téme: Hľadám darkyňu vajíčka
Mamajka

Dobrý deň, hľadám darkyňu vajíčka. Moje vaječníky už dobre nepracujú a moja jediná možnosť otehotnieť je len s darovanými vajíčkami. Darcovstvo je anonymné a myslím, že kliniky ponúkajú i finančnú odmenu. Ak máte záujem pomôcť nám k vytúženému dieťatku, prosím kontaktujte ma na môj mail: mamajka01@gmail.com Ďakujem

annaka3

mám zmrazené ešťe 4 embrya,ja ich už "potrebovať" nebudem,chcela by som darovať takým párom,ktoré takisto nemôžu mať vlastné,a vôbec to neberem tak,že sú to súrodenci našim deťom.Bola som oplodnená raz,a hned to zahniezdilo,narodili sa nám zdravé bábetká,ktoré teraz majú 13 mesiacov :-) mne pomohli na klinike,takisto rada pomôžem aj ja :-) ,embrya sú uložené na klinike v brne,plaťím za uskladnenie,a vôbec som nerozmýšlala nad tým,že sú to zbytočne vyhodené peniaze,len na to čakám,kedy pôjdeme s manželom do brna,a podpíšeme darovanie embryí,ale ked niekto má záujem o ne,pôjdem už zajtra vybavovať všetky papiere.Bola by som nesmierne rada,keby sa narodilo bábetko aj dalším párom:-)

Mamajka

A tie vajíčka, ktoré sa podarilo oplodniť a nevyvinuli sa, tie už boli jedinečnými ľudskými bytosťami?
Alebo to oplodnené vajíčko, ktoré mi vložili do maternice a neuchytilo sa, to som tiež "zavraždila dieťa"?
Ja som ho predsa chcela, nemôžem za to, že sa neuhniezdilo.
Veľa žien, ktoré sa snažia otehotnieť prirodzenou cestou, ani nevedia, do akého štádia sa ich vajíčko dostalo. Možno nebolo vôbec oplodnené, možno bolo oplodnené, ale prestalo sa vyvíjať, alebo sa začalo vyvíjať a neuhniezdilo sa. Keby som sa teda mala zamýšľať nad tým, koľko potenciálnych detí som nedonosila, tak by som sa asi zbláznila. A popri tom som všetky chcela!
Čo sa týka žien, ktoré majú v centrách zamrazené embryá, pýtala som sa a všetky ich majú rezervované pre neskoršie tehotenstvá. Žiadna žena ich nevyhadzuje. Pýtala som sa preto, lebo som mala o ne záujem, ale v centrách ich majú veľmi málo. Takže si nemyslím, že sa až tak plytvá ľudskými životmi.

piskvorka

Agnes, mala si uz vtedy svoju DNA, jedinecnu, ktoru nema nikto iny na svete, len Ty ako originalna ludska bytost.

Agnes998

Vajíčko jedno či oplodnené či neoplodnené predsa nie je človek, nemá vôbec také práva ako človek, nie je to vyvinuté, nemá to ruky nohy, nemá to mozog, nemôže to myslieť. Ako by to mohol byť človek? Ja keď som bola embryo tiež som nebola človek a keby som bola ako embryo usmrtená, tak by mi to asi ťažko vadilo keďže som nemala mozog, nemala som čím premýšľať či by mi to vôbec malo vadiť, nemala som ani nervovú sústavu a teda nemohla cítiť nejakú bolesť. Mne by bolo úplne jedno či by som bola ako embryo usmrtená, v tom prípade by som sa nikdy nenarodila, nikdy nebola

ADP

Agnes: treba rozlišovať vajíčko (pohlavná bunka) od oplodneného vajíčka (prvé vývinové štádium človeka). Oplakávať odplavené vajíčka/spermie nemá zmysel, ak nedošlo k ich spojeniu a skončia vo výlevke, nijaký potenciálny človek nezomrel. Oplodnené vajíčko je však už niekto, človek a nie potenciálny človek. Každý z nás bol na začiatku "len" oplodneným vajíčkom a keby nás v tom čase vyhodili, prestali by sme definitívne existovať a teraz by sme tu neboli.

Mamajka: nikto nikoho nesúdi, neposudzuje sa človek, ale istý typ ľudského konania. Aj dobrý človek si môže pre získanie dobrého cieľa zvoliť zlé prostriedky. Umelé oplodnenie je zlým prostriedkom. Žena si možno každé kvalitné oplodnené vajíčko (hovorí sa o kvalite človeka?) stráži ako oko v hlave, ale len dovtedy, kým sa jej nenarodí dieťa z umelého oplodnenia, potom ju už osud zvyšných oplodnených vajíčok, teda počatých detí nezaujíma. Ak si ctí život dieťaťa, ktoré porodila vďaka umelému oplodneniu, mala by si vážiť život aj ostatných detí, ktoré boli pre zabezpečenie tohto „úspechu“ počaté – a teda by ich mala všetky postupne vynosiť. Nikto – ani lekár ani žena nemôže dať záruku, že pri umelom oplodnení nezomrie ani jedno umelo počaté dieťa, lebo opak je pravdou.

Pre neplodné páry existuje nádej pre splodenie vlastného potomka prirodzenou cestou. U nás je to ešte len v plienkach, v iných krajinách nová metóda liečby neplodnosti zaznamenáva značné úspechy. Viac na stránke www.plodar.sk, odporúčam telefonicky sa informovať u kontaktnej osoby.

annaka3

Ahoj mamajka,velmi dobre poznám tvoje miešane pocity,prežila som to tiež.Mám dvojičky z darovaných vajíčok,nám to celé hladanie darkyni trvalo tri mesiace,darkyna sa na mna podobá,výškovo,váhovo sme rovnaké,vlasy,oči,krvnú skupinu máme tiež rovnakú.Darkyne sú geneticky vyšetrené,musia mať aspon jedno zdravé dieťa.Netreba sa pozerať na názory takých ludí,ktorým sa to nepáčí,aj mne to padlo velmi zle,ked som sa pýtala na forume,či má niekto skúsenosť s darovanými vajíčkami,dostala som studené aj horúce .Tie negatívne názory ma ešťe viac posilnili,neváhala som,išli sme na kliniku,a podarilo sa nám na prvý pokus,všetko prebehlo v poriadku.Preto som ti napísala,aby si išla do toho,chod za tvojim cielom,nenechaj sa odradiť s ničím,a nikým,výsledok stojí za to.Prajem ti veľa-veľa šťastia,zdravia a trpezlivosti,a nech sa ti to podarí.Držím ti palce :-)

MultiLevel

ach jaaj...kto ste, ze mozete sudit, co je spravne a co nie? Zite tak aby ste boli statni a nechajte aj ostatnych, aby zili podla seba.....

Mamajka01

Pred tým, než som si na vlastnej koži zažila, aké to je nemôcť splodiť dieťa, som bola proti IVF. Takisto som deklarovala, že je to neprirodzené, proti prírode, netreba sa takto zahrávať.... Ibaže jedno je teoreticky hovoriť a druhé je zažiť si to a vtedy sa rozhodovať. Vtedy si každá žena povie, že urobí všetko pre to a využije všetky výdobytky modernej medicíny, aby mohla mať svoje dieťa. Verte mi.
Je pravda, že pri IVF sa selektívne vyberajú len tie najkvalitnejšie vajíčka, ale tie nekvalitné by sa tak či tak neujali ani v tele matky prirodzenou cestou. Boli by vyplavené formou menštruácie. Môžem vám zaručiť, že takýchto nekvalitných vajíčok nie je veľa a veľa žien, ktoré prešli stimuláciu je rado, ak ich majú zopár kvalitných, pretože ešte ani tie sa nemusia uhniezdiť. Takže až také plýtvanie to nie je. Nemrhá sa životmi, každá žena si na týchto klinikách každé kvalitne oplodnené vajíčko stráži ako oko v hlave, pretože je veľmi vzácne a nechávala si ho na neskôr, pretože niektorým sa ani na 8. krát nepodarí otehotnieť. Takže ten človek nemá úplnú moc, i pri umelom oplodnení je to tak či tak na prírode, či sa to vajíčko uhniezdi. Čiže človek ani tu nie je všemocný. Lekár urobí len všetko pre to, aby to vyšlo, ale nik vám nedá 100 % garanciu. Ale myslím, že za pokus to stojí. Čo sa týka adopcie, skúste sa spýtať na úrade, či si môžete adoptovať dieťa, ponúknu vám tak max. dieťa rómskeho pôvodu, ktorého matka bola alkoholička alebo feťáčka, môžete si ho osvojiť a potom sa celý život ťahať po súdoch, pretože neskôr si jeho matka zmyslí, že ho chce, ako nedávno ukazovali v správach. Na zdravého bieleho novorodenca sa čaká min. 4 roky. Polročnú prípravu na adopciu už máme za sebou, ale chceme vyskúšať všetky možnosti, ktoré moderná medicína dáva, aby sme mali vlastné dieťa. Takisto človek, ktorý vážne ochorie, bude využívať všetky možné prostriedky, ktoré doba dáva, aby vyzdravel a nebude ležať a nechávať všetko na osud. Nech sa každý skúsi vžiť do takejto situácie a potom nech súdi.