Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Co vam vadi ale tolerujete na partnerovi?

Príspevok v téme: Co vam vadi ale tolerujete na partnerovi?
Sonuch

Ahojte, som zena, takmer tridsiatnicka, VS, nikdy som nemala problem so zaujmom zo strany chlapov, no tiez moj vztah netrval nikdy dlhsie nez pol roka. Rada by som pocula nazor a skusenosti zien, do akej miery ste tolerantne voci nedostatkom vasich partnerov, a ake tie nedostatky su. Lebo, velmi by som sa chcela naucit nebyt taka narocna, aj ked som si vzdy myslela ze je to dobra vlastnost. Napriklad aj mensia urazka alebo drza poznamka, neustupok, od chlapa, sa vo mne vzdy tak zakoreni ze ju nedokazem vytesnit a toho cloveka opustim. Viem ze je nutne vo vztahoch robit kompromisy, ale ako sa to naucit.. Ktore konkretne problemy mate s partnerom vy ale dokazete ich predychat? dakujem!!

lilyiankaa

Agnes, môj chlap je tiež pivár a rád si večer vypije pivko . Má svoju oblúbenú značku a tiež sa mi to na začiatku nepáčilo, ale povedal mi, že on si takto po ťažkom dni oddýchne, keď si dá večer pivko a vyloží nohy na stôl .. Iný alkohol nepije, málokedy si so mnou dá víno. On len to svoje pivo .. Nepije ho každý večer a ani 4 by asi nevypil, ale nemala by som asi nejaký extrémny strach ... Ono je to tak, ako ja sa nevzdám sladkého, on sa nevzdá piva :))

Fleur-de-lis

Sonuch, síce bola tvoja otázka čo tolerujeme na partnerovi, ale po prečítaní diskusie som chcela zareagovať skôr na to, čo tebe vadí.
Prvá vec, máš negatívny a nedôverčivý postoj k mužom. Potrebuješ nájsť "koreň". Aký mali vzťah tvoji rodičia? Dívaš sa na mužov cez okuliare toho aký bol tvoj otec k tvojej mame alebo k tebe? Zamysli sa nad mužmi, ktorí ťa v tvojom pohľade ovplyvnili. Potom je treba si uvedomiť, že síce sú to všetci muži, ale zároveň sú to jedinečné osobnosti. Nedajú sa jednoducho hádzať do jedného vreca. Ani všetky ženy nie sú rovnaké. Možno máme nejaké chyby, ktoré prevládajú skôr u nás, ale osobnosti sme rozdielne.
Aj muži majú svoje slabé stránky, áno. Niečo je treba sa naučiť rešpektovať, a v niečom im s láskou pomáhať. Majú tiež svoje silné stránky, ktorými zas môžu pomôcť nám :) A nie sú všetci rovnakí!
A druhá vec, potrebuješ si určiť priority. Čo je pre teba veľmi dôležité a zároveň sa snažiť na to pozrieť objektívne, či je to naozaj také dôležité pre vzťah. Nedokonalosti tvojho partnera, ktoré nie sú vyslovene proti tvojim prioritám sa potom snažiť prijímať.
Ten pravý nie je ten, ktorý má na všetko rovnaký názor. Môže sa to stať. Ale takto človek osobnostne veľmi nevyrastie. Práveže je to krásne, keď sa svojimi rozdielmi dokážu dvaja obohatiť. Ale na to sa musí človek otvoriť. Byť ochotný počúvať a spoznávať partnera bez predsudku, že to je blbosť čo hovorí, lebo sa to líši od môjho pohľadu.
Ty sa asi príliš koncentruješ na negatíva. A zabúdaš sa tešiť z pozitív. Ten tvoj súčasný priateľ, aká je to osobnosť? Je egoista alebo starostlivý? Príliš karieristický, že hrozí, že bude zanedbávať rodinu? Je prístupný rozhovorom a kompromisom alebo tvrdohlavec? Máte podobné hodnoty?
Neviem, aby stroskotal vzťah na očkovaní? Ako rozumiem tvojej obave. Ale je to niečo, o čom sa môžte porozprávať, pozháňať si ešte viac informácií. Možno by nakoniec nebolo úplne po tvojom, ale je to také zlé? Poriadne sa zamysli nad jeho pozitívami,a potom sa pozri na to čo je dôležitejšie. Či jeho pohľad na očkovanie alebo to, že je naozaj dobrý človek(teda, ak taký je ;))
Ak máš tendenciu chcieť aby bolo všetko po tvojom, tak treba najprv vyriešiť toto.

Agnes998

A to podpichovanie, no nepáči sa mi to, ale je to ešte v tej hranici únosnosti, nie je to vysmievanie. A on si takto rád rypne aj do iných ľudí, má proste taký humor. Ale jeho klady to vyvažujú, často ma chváli, vždy pochváli to, čo navarím, pochváli každý obrázok čo namaľujem aj keď sprvoti som ja sama uznala že to je hrôza, horšie jak detská čarbanica

Agnes998

Myslite ze 4 piva je vela? Ja som z toho sprvoti mala tiez strach, ale tak zvykla som si, ze on je proste pivar. Nepije ziaden iny alkohol. Ked ma prijali do dobreho zamestnania, od radosti som kupila vino, ze oslavime. On nechcel, on len to svoje pivko. Tiez som kupila burciak, ktory mam rada, kazdy rok sa tesim ked je jeho sezona, si kupim flasku. No celu dvojlitrovu flasu som postupne vypila sama, on ani len neokostoval. A ma tu vitrinu, kde ma tvrdy alkohol, co dostal na narodky v minulosti alebo tak, na nejaky sviatok, niektore z flasiek tu ma uz dlhe roky, nikdy to neotvoril. On ma proste rad len to svoje pivko. Pije skoro kazdy den, ale ked sa stane, ze si neda, tak nema ziadne trasenie ruk ani nijake viditelne abstaky, nervozitu alebo pod. Tak som to neriesila no, pride mi divne zakazovat mu pit pivo. A to jeho fajcenie sa mi vobec nepaci, ale co narobim. Tiez mu to nechcem zakazovat, sama som v minulosti fajcila a viem co to je byt zavisly. Mna vedelo vytocit ked mi otec zobral a schoval balicek cigariet (jeho snaha o to, aby ma odnaucil fajcit). Bola som nastvana a kupila som si nove. Hoci som nemala vela penazi, radsej som si nekupila jedlo a bola hladna, ale cigarety som musela mat. Zavisost je svina. Co ma prinutilo aby som s tym nakoniec prestala boli zdravotne problemy, mala som podozrenie na rakovinu (ktora sa nakoniec nepotvrdila) a vtedy som bola uplne ako bez duse, hovorila som si, ze ak to mam, mam to urcite z toho fajcenia (fajcila som 6 rokov ked som prestala) a dala som si zavazok, ze nech uz testy dopadnu akokolvek, teda ci rakovinu mam alebo nemam, s cigaretami koncim. Urcila som si den kedy s tym seknem (o 2 tyzdne). Medzitym som dostala vysledky a ziadnu rakovinu som nemala, bol to uplne obycajny zapal + neskodna cysta. Ale to cakanie ma vynervovalo natolko, ze som bola rozhodnuta s tym vazne seknut a aj som to urobila. Dnes si hovorim, ze ci by som este stale fajcila (je to uz viac ako 10 rokov co nefajcim) keby som nemala to podozrenie na rakovinu. Neviem.

JDr. Miletic

a preco sa neprisposobite, neurobite kompromis? preco len ticho tolerujete? ak sa jedna o dooost zasadne veci?

ouii..

sonuch, ak sa bavime o tolerancii voci partnerom, tak v mojom veku este mam za sebou len jeden vztah s aktualnymi poznatkami, respektive par, ktore ani nezacali, lebo som citila, ze nie sme na jednej vlne a ani nebudeme (proste intelektovo a povahovo uplne rozdielni ludia, ale nie v takom zmysle, ze by som ich povazovala za nieco horsie ako seba, stale su to dobri kamarati) a jeden, ktory stale pretrvava a tolerujem veci, ktore by mi mozno u inych vadili, ale u neho, ked sa na neho pozriem ako na osobnost, mi az tak strasne neprekazaju, pretoze naplna moje dolezitejsie ludske potreby a cnostnejsi hodnotovy rebricek, ako to, ze ja som karierista a mam pomerne siroke lakte (coz on nie). :) ale keby sme nemali spolocne zaujmy a podobne hodnoty, tak by to iste neslo. ked nesuhlasime nazorovo, didkutujeme a rozpravame sa a obycajne to ma charakter zaujimaveho rozhovoru, nie hadky.

phoe

Bylinky su fajn ako prevencia, kým si zdravá, ale ked ochories, tiež siahnes po liekoch. A nedebatuj so svokrou o alternatívnych metódach a neockovani, načo. Pri vlastných deťoch budeš aj tak inak rozmýšľať.

lilyiankaa

mne napr. vadí, že môj drahý jazdí dosť rýchle na aute a takisto aj na motorke ..ale tolerujem mu to, nič iné mi neostáva .. a tiež mi vadí, keď umyjem kúpeľňu a po jeho umytí je celé umývadlo zafŕkané, aj batéria a aj zrkadlo od pasty ... no ale tiež to tolerujem ... a aj čo tu bolo spomínané, podpichovanie, to ma vytáča asi najviac, pretože on mi úplne vážnym tónom niečo povie a ja sa nemám niekedy uraziť a mám pochopiť, že je to sranda .. no nie som Sibyla

odpovedam

v sucasnosti prebieha antivakcinacna kampan, ale ked si pozries cele pozadie toho, je to obycajna konspiracia. Zenska, co to u nas propaguje nevie nic o epidemiologii a spol. Publikacie vo svete, ktore su proti ockovaniu, pisali autori, ktori mali sfalsovane lekarske diplomy a viedol sa proti nim sud. Takymto ludom chces azda verit? Lekari podla teba vedia menej o ucinkoch a volyvoch ockovania ako nejaka mamicka, co na ihrisku siri hrozby o ockovani ostatnym mamickam? Ach boze, ludia. Trochu kritickeho myslenia a samostatneho zhanania zdrojov. Nespoliehaj sa na "zarucene" info na internetovych propagandistickych strankach, radsej patraj na vlastnu past z autorizovvanych a overenych zdrojov. To len na margo ockovania.

Sonuch

Svokra byva daleko ale napriek tomu sa zachoval vplyv na partnera, je mi jasne ze sa nebude miesat do vychovy snad, ale mne skor vadi postoj partnera, ze sa posmieva a nedoveruje mojej bylinkovej zasobe atd. Mohlo by sa to stupnovat pri rozhodovani o ockovani deti a tak. Ale dobre pokusim sa na to pozerat zatial s nadhladom, ako radite.. uvidim casom

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.