Logopédia - ako naučiť dieťa správne hovoriť

Príspevok v téme: Logopédia - ako naučiť dieťa správne hovoriť
matka

Moje dcéry(8-ročná a 6-ročná)už vyše štyroch rokov navštevújú logop.ambulanciu a do dnes nevedia správne používať písmenko \"r\". Doma s nimi precvičujem určené slová od lekárky, alebo ich občas upozorňujem na nespr.výslovnosť ,aby sa opravili.V našej rodine nemá s račkovaním nikto problémy. Chcela by som len poprosiť iné mamičky, ktoré s týmto majú skúsenosti, či sa im podarilo nejakým iným spôsobom naučiť správ.výslovnosti.Ja mám totižto pocit,že je už aj zbytočné chodenie na logopédiu.
----------------
logopaedia www.zdravie.sk
Afázia (poruchy reči) www.zdravie.sk

mar

Poradila by som zmenit logopeda'S tymto mam dobre skusenosti.Syn navstevoval logopeda od 4-5 rokov v skolke,akoze,ani som nevedela co s nim cvicit a ako .Ono to nie je len o tych slovach ale ako to R vyslovovat.Potom logoped prestal chodit do skolky a museli sme zmenu.Klinicky logoped pouziva aj ine metody,napr palicku na ked sa povie A,a syn sa krasne naucil rozpravat R dnes nikto nevie ze ho nevedel.Len to ma jeden problem,vsetci sme boli sustredeni,ze najviac nevie R a s L ma taktiez problemy,no to je jeho lenivost,vie kde ma opierat jazyk,spravnu techniku pozna,ale nedava si pozor.Ma 7 1/2roka.Mladsi tiez navstevujelogopeda.A odkial ste? Ak to nie je prisne tajne.

jefima

Aj ja ako dieťa som chodila na logopédiu kvôli ráčkovaniu.Bolo to zdľhavé a nudné no výsledok prišiel až po skončení liečby.Z ničoho nič mi " r " naskočilo počas rozprávania ako 11 ročnej.Držím palce.