Logopédia - ako naučiť dieťa správne hovoriť

Príspevok v téme: Logopédia - ako naučiť dieťa správne hovoriť
matka

Moje dcéry(8-ročná a 6-ročná)už vyše štyroch rokov navštevújú logop.ambulanciu a do dnes nevedia správne používať písmenko \"r\". Doma s nimi precvičujem určené slová od lekárky, alebo ich občas upozorňujem na nespr.výslovnosť ,aby sa opravili.V našej rodine nemá s račkovaním nikto problémy. Chcela by som len poprosiť iné mamičky, ktoré s týmto majú skúsenosti, či sa im podarilo nejakým iným spôsobom naučiť správ.výslovnosti.Ja mám totižto pocit,že je už aj zbytočné chodenie na logopédiu.
----------------
logopaedia www.zdravie.sk
Afázia (poruchy reči) www.zdravie.sk

zuzic

na injekciach som nikdy neplakala ani ja:)) ale zas ta mandla je trosku ina a niekedy aj deti to vnimaju dost zle...mna ta logopedicka nic nenaucila a chodila som k nej velmi dlho, cisto rozpravat ma naucil potom bracho ale zas ja som mala mensi problem ako tvoj syn...si si ista ze prave tato logopedicka je spravna?

miska31

Co sa syna tyka uz nie som v strese,bola som lebo od narodenia to bolo na nervy ked mal pol roka som ostala sama z detmi lebo mam este starsiu dceru,ale uz je to dobre co sa tyka mna a stresu a nervov.

miska31

Ono to bolo tak ze som s nim od narodenia chodila prvy mesiac kazdy den k lekarke na injekciu on neplakal ani ked ho pichali nic,minuly rok v januari mu vyberali nosnu mandlu a vtedy ten plac u lekara sa spustil.

zuzic

praveze ja som mala zlu logopedicku ked som bola mala, velmi som plakala vzdy a ona sa mi vyhrazala a mala som z nej traumu. ten pristup je velmi dolezitiy!

luciferka

miska, ano su cvicenia pre deti ktore nerozpravaju, su dokonca aj specialne triedy v specialnych skolach pre deti nehovoriace......dokazu mu pomoct, a u logopeda to nie je ako u lekara, oni vedia ako aj na placuce deticky, mnohi nenosia ani bilele plaste, aby nevzbudzovali dojem ako u lekra, lebo potom deti placu, najprv sa snim pohra, nadobudne s nim nejaky vztah a potom formou hry s nim bude aj pracovat, oni vedia co maju robit aj ked dieta place a trucuje, postupne to pojde, len to chce cas, trpezlivost a cvicit a cvicit, to naucia aj teba, len s nim treba ist co najskor aby ste vela nezameskali

miska31

mi uz mame logopedicku kam nas poslala jeho lekarka,ale sama lekarka povedala ze asi nic teraz nebudu robit ze musi prestat plakat.

fenix

v ba v detskej fakultnej na kramaroch je psychiatria a jej sucastou su detsky psychologovia a detsky logopedi,a oni vedia co a ako,u vas tiez musi take nieco byt,kde pracuju iba s detmi,nie?najdolezitejsie je potom neustale cvicit