Priateľ po roku vzťahu chce viac voľnosti na záujmy a rozvoj osobnosti

Príspevok v téme: Priateľ po roku vzťahu chce viac voľnosti na záujmy a rozvoj osobnosti
pisces333

Dobrý deň, chcela by som poznať názor na správanie môjho priateľa a nechať si poradiť.Sme spolu rok aj nejaký ten mesiac, jeho prvý vážny vzťah.Predtým mal najdlhší tuším dva týždne a podobne.Ja som mala dlhšie, najviac 3,5 roka.Obaja máme 26.Všetko bolo krásne a užívali si prítomnosť jeden druhého,tešila som sa,že som našla milého, pozorného, sebavedomého priateľa.Už som v to nedúfala po mojom sklamaní z predošlých vzťahov.Vychadzam s jeho rodinou veľmi dobre a aj on s mojou.Veľmi som sa zaľúbila.Všetko bolo o.k,až neskoršie chcel začať tráviť viac času s priateľmi.Posedenia pri pivku a tak.Nevadilo mi to, veď popri tom sa venoval dosť aj mne.Cez leto s nimi pobehal pár festivalov, ktoré ja nemusím.Priznávam, som žiarlivý typ.Často sa hádame pre blbosti, hlavne pre moje fantazmagórie.Občas boli svedkami aj priatelia,moji aj jeho.V poslednom čase sme sa stretávali každý druhý deň a cez víkendy.Niekedy zrušil náš program kvôli priateľom,to ma vždy urazilo.Musím priznať ja nemám veľa priateľov, , takže som čas bez neho trávila po práci doma,či sem tam som vybehla s kamoškou.Nedávno po poslednej hádke požiadal o viac voľnosti, nech si sám určí ako chce tráviť voľný čas-bezo mňa.Nech sa stretávame raz cez týždeň a víkend spolu.Nečakala som to.Vraj nevie,čo chce, že bol zvyknutý na iný režim, aktívny.Že žil iný život kým sme neboli spolu, začína mu to chýbať.Tvrdi, že ma veľmi ľúbi a nechce stratiť. Neviem čo mám robiť.Bojim sa,že sa mu takto opäť zapáči a bude sa chcieť rozísť. Nechcem ho stratiť.

winki

Hm, ktovie ako sa správaš v prítomnosti jeho priateľov. Možno preto ťa nechce brávať. V našej partií je tiež jeden chalan a jeho holka je totálna harpia, stále sa s ním len vadí a pravidelne sa vonku ofučí a tým pokazí večer nám všetkých. Už istý čas jeho voláme von, len keď ona nie je doma. ALe ju on nebere so sebou.

pisces333

Občas mám pocit, že na vine sú aj jeho priatelia, pretože každý je Single po dlhších vzťahoch, a chodia sa zabávať do barov a rôzne akcie.Viem,že ho občas ťahajú nech ide s nimi.Par krát sa nechal ukecať, ale ak mu navrhnem program ja, tak sa mu nechce a skoro vzdy zostavame doma.Aj ked ja nie som na také akcie ,som schopná s ním ísť a zabaviť sa,ale on odmieta.

Maoam

on ta ma rad a vasmu vztahu dava sancu - lenze je to teraz fakt na tebe

to, o co ziada, je uplne normalne a prirodzene, vztah sa vyvija a po roku uz nie je taky ako prve mesiace a on ma okrem vasho vztahu svoj zivot, svojich priatelov, svoje konicky, svoj svet, svoj priestor, co je uplne normalne a legitimne, ty si SUCAST toho celeho

tvoj problem je ten, ze si sa na neho A - privelmi upla, B - mas malo vlastnych zaujmov a konickov, C- mas malo vlastnych aktivit, D- potrebujes popracovat na svojej nezavislosti a hlavne SAMOSTATNOSTI

rada - uber, hlavne z iniciativy voci nemu, o to viac sa zameraj na seba samu a na vlastny rozvoj

to najhorsie co mozes teraz urobit je tlacit na neho, obmedzovat ho ci mu robit vycitky a sceny, vyzadovat dokazy lasky a podobne debiliny

ak ta ma muz naozaj rad a chce s tebou byt, tak on ti to da vediet, o to nemaj najmensiu obavu

vlastne sa skrz neho posunies vpred, lebo zacnes pracovat na sebe a svojich problemoch

(ktore ma kazdy z nas, len kazdy ine)

keby ta nechcel, tak to davno ukonci

a co sa tych scen tyka, nerob ich viac, definitivne ho tym odpudis a rozide sa s tebou a dalsi partneri detto

pisces333

Vďaka, ja si uvedomujem, že to, čo robím nie je dobré a kazím si vzťah, ale občas mám pretlak emócií a vybuchnem.Potom ľutujem.Asi ma má dosť,vraj už sme spolu tak veľa, akoby sme spolu bývali, na to sa ešte necíti a chce žiť.Obnoviť koníčky a učiť sa nové veci.Snaď keď mu ustúpim a bude mať priestor,ešte je nádej na spoločnú budúcnosť.

TinaM

uplne suhlasim s winki. Ziarlivka, ktora robi sceny, este aj pred priatelmi? Ved to je hanba, musi sa citit neprijemne. Vyuzi svoj volny cas na to, aby si na sebe popracovala. Keby s tebou nechcel byt, tak nie je, toto si musis uvedomit. Ak by chcel niekoho ineho, tak si ju najde a ty s tym nic neurobis. Preco si teda kazis pekny vztah zbytocnou nedoverou a scenami? Zacni chodit do fitka, alebo na kurz vysivania, to je jedno. Ked budes mat vlastne konicky a program, budes sa citit lepsie a aj on si ta bude viac vazit, lebo uvidi, aka si samostatna. Podla mna nic nie je stratene, teraz respektuj jeho zelanie. Podla mna si najdete spolocnu cestu, ako byt spolu a zaroven aj mat cas na svoje zaujmy a priatelov.

winki

Bohužiaľ musíš rešpektovať jeho rozhodnutie. V opačnom prípade sa mu ešte viac sprotivíš.
Podľa mňa ho vyčerpali tie vaše hádky a asi sa osamote cítil viac v pohode ako s tebou, skús nad tým popremýšlať.
Daj mu to čo potrebuje a ty sa zatiaľ viac venuj sebe a skús popracovať s tou žiarlivosťou. Muži chcú sebavedomé a sebestačné ženy, ktoré na nich nebudú visieť a hlavne pri ktorých si oddýchnu a nemusia po dni stresu v práci ešte riešiť žiarlivostné scény priateľky.