Komplex menejcennosti

Príspevok v téme: Komplex menejcennosti
Evka13

Už neviem, ako ďalej. Potrebujem poradiť. Nemám to komu povedať, pretože by ma nikto nepočúval, tak to napíšem sem. Už je to nejaký čas, čo trpím depresiami. Neviem, kedy sa to prejavilo prvýkrát, možno vtedy, keď som si ako dvanásťročná uvedomila, že môj otec je alkoholik. Neviem, prečo som pred pravdou celé detstvo zatvárala oči. Možno som sa len nechcela trápiť...Teraz som v poslednom ročníku na základnej. Už dva- tri roky po nociach plačem do vankúša. A nikto z mojich blízkych to nevidí. Nechcú to vidieť. Mama často uprednostňuje predo mnou staršiu sestru. Ona vie lepšie toto, ona urobila tamto, ona môže všetko, ale ja nie. Niežeby na ňu nebola občas zlá, ale jednoducho mám pocit, že mňa v tejto rodine nikto nepotrebuje. Pred pár mesiacmi sa doma rozpútalo peklo kvôli otcovi. To nebudem opisovať... Otec bol u psychiatra, dostal tabletky a lieči sa. Už takmer dva mesiace je čistý. Bolo to ťažké obdobie, a stále je. Ale verím, že toto sa časom vyrieši. Potom je tu škola. Naša triedna mi už 5 rokov robí zo života peklo. Zasadla si na mňa, zosmiešňuje ma pri každej možnej príležitosti. Nie je to ako pri ostatných učiteľoch, ktorí vrieskajú na žiakov. Toto už hraničí s psychickou šikanou. Všetci z nej majú strach, ale u mňa je to iné. Keď ju vidím, chytám paniku. Neustále ma zhadzuje. Aj dnes to tak bolo. Na hodine ma vyvolala a keď som začala habkať, povedala mi také veci, ktoré sa mi zabodávali priamo do srdca. Všetci sa smiali, len ja som tam stála ako kamenný stĺp a zadržiavala slzy. Nechcela som plakať. Povedala som si, že takú radosť jej neurobím. Viem, že ma považuje za absolútne neschopnú. Ale veď ja som bola medzi priateľmi vždy obľúbená, vždy som bola ja tá, ktorá ostatných utešuje, utiera im slzy, rozosmieva ich. Tak prečo ku mne nikto neprišiel, keď bolo MNE najhoršie? Po hodine som sa išla vyplakať na záchody. A čo je najhoršie, všetci priatelia sa mi otáčajú chrbtom, akoby uverili slovám našej triednej. Že som neschopná, divná, zakríknutá chudera, ktorá nikdy nič nedokáže. Mám pocit, že mi chce zničiť život od prvej chvíle, čo sme sa stretli. A ja netuším, čím to je. Nič som jej neurobila. Na niektorých mojich spolužiakov je normálne stále milá...ČO som jej urobila? Mám chuť ísť za všetkými tými "priateľmi", a povedať im, že taká nie som! Veď ma predsa poznajú! Ona však nevie nič o tom, čo zažívam doma. Rodičov mám rada, aj sestru, len keby sa mi od nich dostalo aspoň trochu pochopenia. Ja už naozaj nevládzem. Vari nemám právo byť šťastná? Ja už po nociach nechcem plakať. Už na to nemám silu. Niekedy to zatúžim proste ukončiť. Ktovie, či by som vôbec niekomu chýbala... prosím, pomôžte mi. Ja už naozaj takto ďalej nemôžem...

Evka13

Dlho som tu nebola...možno preto, že som niekedy bola príliš smutná na to, aby som si privodila ďalší stres, a niekedy som na tom bola tak dobre, že som zas nechcela myslieť na zlé veci. Ale jedno je isté- zlepšilo sa to. Ďakujem Vám za rady. Niekedy pomôže aj milé slovo :) Zamyslela som sa nad tým psychológom, ale potom som si povedala- nezvládnem to aj sama? Zvládla som. A je mi stále lepšie. Neviem, či je to mojím postojom voči sebe samej, ale aj ľudia z môjho okolia sa ku mne začali správať lepšie. Chcem sa Vám poďakovať, pretože ste mi pomohli odraziť sa od dna. Teraz sa posnažím, aby som do toho znovu nespadla. A keby aj, už to tých pár mesiacov vydržím. Príde stredná, nové mesto, noví ľudia. Tak držte palce. Ešte raz ďakujem :)

Meretseger

Ahoj, Maoam má úplnú pravdu, potrebuješ pomoc, psychológ bude veľmi dobrý prvý krok, hoci by som ti veľmi neodporúčala navštíviť školského, viem o tom svoje. Alebo by ste sa mohli možno dohodnúť na stretnutiach niekde mimo pôdy školy, pretože tá môže aj toto otočiť proti tebe a stratíš dôveru ešte i v psychológa, což by hraničilo s katastrofou, ako to tak čítam. Je šťastie, že netrpíš sebapoškodzovaním (varujem ťa, nikdy, naozaj nikdy s tým nezačínaj, je to ako droga). Komplexov sa zbav - dá sa to! -, sú naozaj neopodstatnené.

Maoam

cau, potrebujes psychologicku pomoc, ak mate skolskeho psychologa, skoc za nim, mozes vyskusat aj svojho detskeho lekara/lekarku, mas dost rokov na to, aby si tam sla sama a proste to daj zo seba von a nech ti pomozu dalej, myslim to vazne, potrebujes pomoc zvonku, kedze zijes v dysfunkcnej rodine a ani triedna, ani spoluziaci, proste nikto ti nie je oporou, nez to prerastie do niecoho vaznejsieho a zacnes si ublizovat, vyhladaj odbornu pomoc

na svoj vek pises velmi dobre, si inteligentne a urcite velmi dobre dievca, akurat si introvertna a citliva, treba ti pomoct, to je vsetko

o sebe a svojich schopnostiach vobec nemas dovod pochybovat

v tvojom veku proste este nedisponujes patricnou vnutornou silou a skusenostami, aby si rodinne problemy tak zavazneho charakteru a spravanie okolia (debilne) ustala uplne sama

napis opät, ako si pochodila a neboj sa vyhladat pomoc, kym je cas - mas na nu absolutne pravo a nie je to vobec znakom tvojho zlyhania, prave naopak

len sa moc o tom nerozkrikuj, ludia su s prepacenim casto 'svine' a zneuzili by to proti tebe

odbornici maju povinnost mlcat

erer

Komplexy mat urcite nemusis, lebo som si pozorne precital tvoj prispevok a nenasiel som jedinu gramaticku chybu - si velmi sikovna vzhladom na tvoj vek :)
Kasli na ostatnych, vystuduj a potom si zi tak, ako uznas za vhodne.
Bola by skoda to tu skoncit...