Problém vo vzťahu

Príspevok v téme: Problém vo vzťahu
Anonym č.10

Nie som ten typ človeka, ktorý by sa so svojími problémami delil, ale ja už nevidím iné východisko a nutne potrebujem radu od niekoho iného. Ide o to, že mám 15 mesačný vzťah s dievčaťom, ktoré neskutočne milujem a viem že aj ona miluje mňa, ale ide o to, že práve prechádzame kritickým momentom a všetko nasvedčuje rozchodu, problém je ten že počas vzťahu som urobil nespočetne veľa chýb a povedal veci, ktoré som nemyslel vážne, vyčítal som jej veci, ktoré nemohla nijako ovplyvniť, niekoľko krát som bol úplne na dne a nevedel som čo robiť, bol som zavretý doma a dúmal nad tým čo ďalej. Jeden z najvačších problémov je to, že sme mladí a bývame v 2 rozličných mestách a byť spolu čo najčastejšie je takmer nemožné, jednoducho sa človek cíti ako keby žil 2 rozdielne životy a nevedel si vybrať. Jednoducho pred pár týždňami prišiel moment, keď to všetko zlé čo sa v našom vzťahu stalo vypuklo, jednoducho u nej nastal skrat a úplne sa zmenila na niekoho iného, na niekoho koho ani nespoznávam, jednoducho ten človek do ktorého som sa zamiloval jednoducho odišiel a už viem že sa nedokáže vrátiť spať, aj keď vidím a viem, že niekde tam hlboko v jej duši, ten človek stále pretrváva, ja to tak jednoducho cítim, ale keď jej to poviem, že to tak je tak si to nedokáže priznať, na každú otázku ktorú jej položím mi odpovie jednoduché \"neviem\". Jednoducho nevie čo vlastne chce, ja som ochotný jej dať čas, nech si dá svoje myšlienky dokopy, ale bojím sa toho že ako dlho vydržím čakať, ja nejak tak vidím to, že sa mi snaží vyhýbať len preto aby si voči mne vytvorila nejaký odstup, nejakú bublinu aby bola voči mne a mojím citom imúnna a mňa to ničí, nikdy som neprežíval také muky ako prežívam teraz, jednoducho si nedokážem predstaviť svoju existenciu bez nej a už som čítal všetky možné články a príspevky o tom ako sa vyrovnať s rozchodom a o tom, že všetko neskôr bude v poriadku, že sa z toho spametám a ostane mi len jazva,.. ja to viem, je mi to jasné, len ja som teraz v takej situácii že si to jednoducho nedokážem priznať, že to dokážem akceptovať aj keď je to možné, jednoducho moje city ku nej neskutočné a viem že je to vzájomné, len ja jednoducho som vyčerpal všetky možnosti ako jej ukázať, že je možné prejsť týmto problémom, len musí tomu chcieť veriť, ja nádej v náš vzťah nestrácam pretože verím, že možné je všetko a jediné v čo teraz môžem dúfať je to, že si uvedomí to, že to skutočne môže fungovať len to nemôže vzdať,..

Ocením hocijakú múdru radu a názor, ďakujem.

OliviaN

Ahoj,
jediné čo by som ti ja vedela poradiť je ten čas a priestor ktorý jej chceš dať. Ak ťa naozaj ľúbi, tak sa ti vráti. Niekedy v kríze už ani neustále otázky a "vŕtanie" do problému, len nechať veci voľne plynúť a nechať jej čas. Ako som napísala ak ťa ľúbi nemáš sa čoho báť.

TinaM

Prepac, ale konkretny problem je teda aky? Neviem, ci som to spravne pochopila: pohadali ste sa, vyzera to na rozchod-uz ste sa rozisli, alebo ako na tom ste?A kvoli comu ste sa pohadali?