Neviem si dať rady moje fenky sa ustavične bijú

Príspevok v téme: Neviem si dať rady moje fenky sa ustavične bijú
elitemiranda

ahojte. Dneska sa moje 3 fenky tak pobili že jednej z nohy tak tiekla krv že to pôjdeme asi zašiť :(. Ale stalo sa to toľko krát že už nemám na to sily. Prosím poradte mi čo mám robiť všetky tak veľmi milujem ale ak to pojde takto dalej tak asi bude si musieť nájsť nový domov. Strašne ma to bolí a stále kôli nim plačem. Čo mám robiť ? pomôžte mi prosím oni sa raz zabijú. Žijú s nami v dome. Ešte teraz cítim na svojich rukách pach krvi. Veľmi ma to trápi a tak ich milujem ale toto ? máme malé dieťatke ktoré ich tak miluje že keď sa bijú plače,kričí asi pol hodiny. Bojíme sa. Prosím poradte mi :/

lombardo1981

"pre psy je rodina jeden celok (svorka), neskupinkuju"
Napríklad Slovenský čuvač neberie rodinu ako celok, ale si ľudí hierarchuje. Prejavuje sa to tým, že keď je nablízku "vyššie postavený človek", pozrie na neho, či ten príkaz platí. Takže, ak ich je v rodine viac, napokon má každý iného pána. Ja osobne si neviem predstaviť ako "donútiť" psa, aby bol tento konkrétny človek jeho pánom.

Deria

suhlasim s piktogramom! porozpravaj sa s rodicmi, pripadne im daj precitat, co napisal piktogram. je velmi zle, ak viacero osob vychovava. jeden tak, druhy onak a pes je iritovany. alebo ak psovi nieco dovolis a potom nie ako tvoja sestra, ked ho brala do postele a potom zase nie, to tiez nie je dobre. no a samozrejme uprednostovanie jedneho pred druhym vie robit velke rozbroje. zbytocne sa nehovori "ziarli ako pes".:)vsetkym treba vsetko rovnako delit. aj lasku. to je jedno, ktory pes koho je, ci tvoj, ci mamin, ci sestrin, ku vsetkym sa musite vsetci spravat rovnako a nerobit rozdiely. casto sa to podcenuje ale to zvykne narobit pekny chaos medzi psami.

elitemiranda

vôbec ma neurážaš :) iba si mi povedal pravdu tak ako to je :( čo ma veľmi mrzí. Keďže som obrovská ochranárka zvierat tak som prv vrch nikomu ani za svet nechcela dať. Proste boli také zlaté a milunké a trápilo by ma keby boli v zlých rukách. Skoro všetkých našich havkáčov. Asi máš pravdu v tom že to že ich oddelíme v nich vyvolá ešte večšiu agresivitu. Kedže som bola náivná a nepredali sme ich v tedy keď sme ich až tak nepoznali. Pretože teraz by my asi puklo srdce od žiaľu. Niesu kastrované nikdo z nich ani psy ani feny. Pretože moja mamina si myslí že po kastrovaní budú smutný a ešte viac agresívny čomu ja neverím!!! pretože je to iba mýtus ale ako to vysvetliť mojej mamine ? .. ktorá je tu pánom skoro :D Je to tak že moja sestra si už nevpúšťa do svojej izby žiadneho psíka ani ú fenku ktorá s n ňou spala až kým nevstala z postele. Bojím sa o nič. Musím presvetčiť aby sa dali vykastrovať pretože keď sa hárajú a ja som ich chodila 4 krát denne každú jednu venčiť chodili do nás všetky psy z ulice hlavne v noci a naše psy začali strašne brechať a zobudily celý dom . Tak som s tým musela prestať. Každý deň liter štaniek to nieje pohodlné takže kastráciu by som prijala. Ale ak by to bolo zbytočné a nadalej by sa bili ? čo by som robila potom ? .. Kedže sa nie my naviazali na nich ale aj oni na nás a sami si vybrali kto bude ich pánom. Počúvajú jednu osobu moju mamu a keď je otec doma aj jeho s neho sú posratí. Dakedy spolu tie fenky spia,hrajú sa a šantia ale dakedy sú také naježené že ma ide urvať. Keď sa bijú máš pravdu všetci bľačíme a kričíme pretože sa bojíme že sa zahryznú do krku alebo tepny a na mieste nám vykrvácajú. Je to zvláštne ten náš život a trocha sme si ho posrali ale keď budú žiť vonku mohlo by sa to zlepšiť. Pretože v nošom dome sú všade chlpy. Keď sa pýtajú von a naspäť od blada nám zamazali celé dvere aj fasádu .. ach jaj .. :)

piktogram

ako to vidim ja, je to problem dominancie.

ak vravis, ze kazda fenka ma svojho pana, je tu dalsi problem. pre psy je rodina jeden celok (svorka), neskupinkuju. takze ak chces mat medzi nimi poriadok, budete musiet trocha restrukturalizovat vas dom, rodinu, poriadok v nom. ustanovit jedneho vodcu, kt. kazdy pes bude respektovat. pes nepozna nic take ako: toto je tvoj pes, toto je moj pes. ak zijete spolu, ste rodina - svorka.

takisto neviem, ci su fenky sterilizovane, ale ak nie, mohlo by to pomoct. oddelit ich nie je trvale riesenie, to ich agresivitu proti sebe len viac vyburcuje, akonahle budu zas spolu, bude to horsie.

Aby sme si rozumeli, vodca nie je ten, co im dava "len" zrat. Vodca je ten, koho prirodzene respektuju. Kto z vas ma v rodine najlepsiu energiu. Ak je niekto neustale nervozny, ustrachany, ak uz dopredu ocakavas, ze sa nieco zle stane, toto nie je energia, kt. pes bude vyhladavat. Musi to byt niekto stabilny, ferovy, s pevnou, ale spravodlivou rukou. A prepac, ak sa ta teraz dotknem, to zeny malokedy byvaju prirodzene. Musia sa to naucit.

Takisto sa casto stretavam s tym, ze clovek "nechce dominovat" svoje zvierata, chce ich povazovat za seberovne. Takto to ale nefunguje v zivocisnej risi. U cloveka dominancia predstavuje tyraniu. U zvierat istotu. Vodca je ten, kto urcuje, kedy sa cestuje, kedy sa oddychuje. Kedy sa hra, kedy sa lovi. Je trpezlivy, spravodlivy a stabilny. V podstate to funguje ako u vlcej svorky. Geneticky je medzi vlkom a psom rozdiel iba 0.2%

Vase fenky za A) kazda chrani svojho nestabilneho pana, ona je v dominantnej pozicii, aj ked nechcene B) ani jedna nechce akceptovat druhu vo svojom teritoriu C) ak este mate aj "funkcneho" nekastrovaneho psa, tak medzi sebou bojuju o pravo parenia.

Najhorsie je, ze ak toto nechate vystupnovat, neostane to len pri bitkach medzi psami, ale obratia svoju agresiu aj na ludi. A potom zacnu este vacsie problemy.

p.s.: k tomu, ze nepocuvaju, ked sa biju.... ked si rozculena a rozkricana ty, dokazes vnimat jasne kazdeho naokolo?! urcite nie. ich intenzita je vtedy tak vysoka, ze nevnimaju nic a nikoho okolo seba. v tom pripade medzi nimi musis zasahovat uplne rovnakou intenzitou, alebo uplne odvratit ich pozornost.
A neuraz sa, ale osobne si myslim, ze neskuseny chovatel by nemal mat tolko psov pohromade.

elitemiranda

beacon,
toto nieje fake téma ako ty hovoríš! a nejde tu o žiadnu manželskú hádku. Vy keď sa z manželom hádate bijete sa až do krvy ? 30 krát za rok ak nie viac ? ... Každý pes má svojho pána napr. 2 fenky sú úplne naviazané na maminu a tretia fenka je strašne naviazaná na moju sestru a mňa. Keď sme doma celý deň je iba s ňou ani sa nejde venčiť. Proste všade musíme biť s ňou a potom sa vždy pobijú. Kedže tá fena nepatrí asi do svorky.A vieš aj mi sme mali nie 15 ale 13 psov naraz z toho 7 šteniatok ! v tedy bol klud iba ich otec ten s tou poruchov bol agresívny a ked sa hárali fenky nikoho nepustil k dverám a ostatné psy mali škaredé rany od neho. Budú asi žiť von ked sa pre nich spravia búdy. Ale dovtedy neviem stále sa bojím pretože ked sa stretnú skáču po sebe a vrčia. Kedže jedna feny stratila dosť krvy je unavená a ako to je v prírode silnejší vyhráva preto sa bojíme aby ju tá druha fena nedorazila (o čom pochybujem ) !

beacon

podla mna fake téma.my sme mali aj 15 spolu naraz na dvore a vytvorila sa hyerarchia tak ako je to prirodzené aj vkolektíve medzi ludmi každý má svoje miesto a niekto je vodca. a boli bitky ale en vrámci hry, lebo všetci dostali primeranu pozornost.

može to byt aj vtedy ked jeden je o dost preferovaný druhý ho za to nenávidí.a ešte može ist aj o psychicku poruchu aj u zvierat.su aj psý psychologivia neviem či aj na slovensku.Treba sa s nim aj viac zaoberat .pes potrebuje potvrdenie o Vašej láske k nemu viackrát ho pohladit pochválit ked niečo dobre urobil.To je normálne že sa občas alebo denne trocha pobiju je to ako medzi manželmi že maju svoje hádky.Ked je ich viac ako dvaja tam každý si vytvori svojemiesto zaradi sa na základe povahy schopnosti prirodzene.

elitemiranda

áno žijeme v obrovskom rodinnom dome s obrovským pozemkom. Preto chceme aby žili vonku ale oddelene. O žiadnom zredukovaní nepremýšľame. Napríklad to ,, nesmieš''! ovládajú perfektne ale vôbec nepočúvajú keď sa bijú.

phoe

Ty vole, to je ale divočina. Fakt by ste to mali zredukovať, najmä ked ste ich vôbec nevychovavali a ani to neviete.

lombardo1981

Podľa mňa len nemal moc rád ľudí, pretože s nimi dovtedy zažil iba bolesť. Jednoducho si nedokázal vytvoriť žiaden vzťah a tvoja mama v ňom musela evokovať potrebu chrániť ju, preto ju aj rešpektoval. Ten ďalší pes bola obrovská chyba... nielen konkurencia, ale aj potencionálna hrozba straty jeho milovaného človeka.
Takže bývate v rodinnom dome?