Neviem si dať rady moje fenky sa ustavične bijú

Príspevok v téme: Neviem si dať rady moje fenky sa ustavične bijú
elitemiranda

ahojte. Dneska sa moje 3 fenky tak pobili že jednej z nohy tak tiekla krv že to pôjdeme asi zašiť :(. Ale stalo sa to toľko krát že už nemám na to sily. Prosím poradte mi čo mám robiť všetky tak veľmi milujem ale ak to pojde takto dalej tak asi bude si musieť nájsť nový domov. Strašne ma to bolí a stále kôli nim plačem. Čo mám robiť ? pomôžte mi prosím oni sa raz zabijú. Žijú s nami v dome. Ešte teraz cítim na svojich rukách pach krvi. Veľmi ma to trápi a tak ich milujem ale toto ? máme malé dieťatke ktoré ich tak miluje že keď sa bijú plače,kričí asi pol hodiny. Bojíme sa. Prosím poradte mi :/

elitemiranda

bude sa to riešiť tak že sa spravia dve obrovské búdy z výbehom. Tie dve feny čo sa najviac bijú budú oddelené. Milujeme ich a nikdy sa ich nevzdáme. S tou perinou to robíme tak že tu perinu na nich dáme a snažíme sa im znemožniť pohyb. Kedže mali otca z nejakou poruchov kt. som tiež milovala ale každý deň som mala od neho nové a nové kusance. Bolagresívny a ked sme doniesli dalšieho psa koniec. Iba moju maminu mal rád a nikoho inného. Strážil si jej veci a keď s aniekdo k nemu priblížil tak vrčal a nakoniec aj pohrýzol. Zrazilo ho auto. Bol to náš najväčší miláčik . Aj ked ma stále hrýzol. Ja som ho zachránila z rúk tyranov a mučitelov zvierat! Naše feny sú inač priateľské. Fakt sa to stane iba v tedy ked sú v úplnej blískosti a nemajú sa ako otočiť. musíme to nejako vyriešiť.

lombardo1981

1311, pre neskúsených chovateľov je lepšia fenka. Psy bývajú veľmi tvrdohlavý, dominantný. Bez ohľadu na rasu.

lombardo1981

Keď už sa do seba pustia, treba čo najrýchlejšie zasiahnuť a izolovať ich, aby sa nepripojili aj ďalší psy. Potom sa snažiť nejako zaujať ich pozornosť. Treba ich naučiť aspoň povel fuj (alebo fuj to) a pri bitke im ho opakovať.
Mám pocit, že nejde o dominanciu, inak by so už boli dávno vyriešili. Niekedy sa stáva, že súrodenci sa moc nemusia, aj keď spolu vyrastali. To sa stalo jednej chovateľke Slovenských čuvačov. Nakoniec jedného z nich musela predať. Ale neviem, či je to aj tento prípad.
Ktoré fenky sa najčastejšie bijú? Čo tej bitke predchádza? To druhé je veľmi dôležité, pretože tak zistíš, čo im najviac na sebe vadí, čo im vadí vo svojom okolí, čo ich frustruje či hnevá.
Inak tá perina je vynikajúci nápad. Možno by bolo dobré aj s ňou trochu hýbať, mohla by ich zaujať. Ale samozrejme opatrne, aby si to nevysvetlili zle.
Už asi šteniatka mať nechcete, tak by bolo dobré ich dať postupne sterilizovať. Ale to je finančne náročné.
S naučením cikania na určité miesto moc neviem poradiť, pretože bývam v rodinnom dome... a najmä, keď si už z celého bytu urobili toaletu, takže im to tam vonia. Našu fenku som naučila, aby cikala vonku tak, že keď si vonku pričupla, hovorila som jej miestočko. Potom som jej to hovorila počas prechádzky, aj keď som videla, že jej netreba. Napokon začala aj sama, bez povelu.
Myslím, že by ste mali začať s výcvikom. Nikdy nie neskoro.

1311

tak to mate doma naozaj blazinec. najlepsie by bolo dat vsetkych psov prec, chvilu si oddychnut, troska si nieco nastudovat o vychove psa a potom si kupit jedneho - ale nie fenku, ale psa. a tomu sa venovat. inak sa zblaznia aj psy aj vy a hlavne vase dieta. vobec ti nevadi, ze zijete v neurotickom prostredi a ze v nom zije vase dieta? a co susedia, tym to stekanie neprekaza? ved vas mozu aj udat.

elitemiranda

vieš.Keď sa ich snažíme dať preč sú také zacvaknuté že to proste nejde bez toho aby si potrhali celú kožu. Keď sme sa snažili ich otrhnúť jedna fenka mala obrovskú silno krvácajúcu ranu. ostatné mali na celom tele kusance a škrabance. Keď sa bijú hodíme na na nich perinu a snažíme sa nou ich troška rozdeliť ich bitky trvajú aj 10 min. z neustálim sa trhaním a vrčaním. Po celý čas sa od seba neodtrhnú. A deď sa do toho pridajú aj psy to je blázinec. S tým pánom je to už horšie. Kedže sme boli náivný a zobrali sme si psa aj fenku a nevedeli sme nič o háraní tak sa nám pošťastlilo mať 3 vrhy s čoho sme si jeden vrh nechali. Teraz ked sa feny hárajú sú oddelené na hornom poschodí drevenými dvierkami. A to je další problém kedže feny to majú všetky skoro naraz tak musia biť spolu a v noci sa príšerne bojíme že sa pozabíjajú. No ale aby som sa vrátila k tomu pánovy. Všetci im rozkazujeme ale iba jeden im dáva žrať. Nestíhali sme ich cvičiť kedže sme boli v tomto odbore liakovia. Čo ma veľmi mrzí pretože sme si zničili polku života. Všetko ocikávajú každý deň musíme meniť obliečky pretože vonku sa boja spať. Ked sme to raz skúšali celu noc nám škrabali na dvere a príšerne knučali a kedže máme malé dieťa nemohli sme to tak nechať.

lombardo1981

Žiarlivosť nie je až taký veľký problém. Dôležité je, aby všetky psy mali pocit, že ich všetkých ľúbite rovnako. Ani jedného z nich neodstrkovať alebo uprednostňovať. Vždy ich pochváliť, keď so sebou budú dobre vychádzať... patrí k tomu samozrejme aj pamlska. Keď sa už do seba pustia, okamžite ich od seba odtrhnúť, ale opatrne. Sú to malé psy, tak by to nemal byť až taký problém. Pri väčších plemenách by to bolo horšie. Počas bitky im nikdy nedávať ruku pred papuľu. Mohla by to nechtiac schytať. A následne musia všetky zúčastnené psy dostať trest. U nás to bolo zatvorenie do koterca. Fyzické tresty sú pri prevýchove tabu. Treba sa ovládnuť, aj keby rupli nervy a chceli ste dať jednu pozadku.
Dominancia, to je trochu horšie. Buď sa snažia vylepšiť si miesto v hierarchii alebo sa dostať rovno na vrchol. Ja som do toho u nás nezasahovala a nakoniec si to vyriešili sami. Ale nie vždy sa to riešenie. Ale najdôležitejšie je, aby všetci psíci vedeli, že pánom je človek. Niekedy sa totižto stáva, že spor o dominanciu prerastie aj v agresivitu voči ľuďom (snaha šéfovať).

elitemiranda

prepáčte. Bola som v strese. Takže máme dokopy 6 psov 3 fenky a 3psov. Majú 3 roky. Ich otec bol kríženec srnčieho ratlíka a asi čivavy. Bol strašne agresívny čo sa odrazilo na jednej z feniek. Ale ich mama je čistokrvná srnčia ratlíčka. Takže sú to kríženci. Sú očkovaný každý rok takže žiadne choroby by sa nemali prejavovať ako besnota. Sú aj čipovaný. Jedia granule z LIDLA a normálnu domácu stravu akrem zemiakov,kostí a rožkov čerstvých. S týchto vecí zvyknú vracať.

lombardo1981

Najskôr by bolo potrebné zistiť, čo vyvoláva ich bitky. Najčastejšie to býva žiarlivosť.
Aká situácia k tomu viedla?

1311

dala si velmi malo informacii, len ze byvate v dome a mate tri fenky. akej su rasy, ako su stare, ako dlho ktoru z nich mate? odkial pochadzaju? ako sa k vam spravaju? je toho vela, co treba vediet. az potom ti mozu ludia k tomu nieco povedat.