Na čo slúži ruženec? Pomôže pri zachovaní zdravia?

elena...

pandorica, tak to nerieš, poznanie je relatívne, lebo platí milovať znamená poznať a poznať znamená dôverovať, len keď dôveruješ môžeš poznať a len keď poznáš môžeš milovať, nejde v ľudskom živote o množstvo vedomostí, lebo je múdry ten kto vie čo treba a k tomu je treba aj cit, nie len vedomosti. ľudia sú rôzni a každý žije v iných životných podmienkach a inak mentálne disponovaný, dôležité je aby ľudia dobre žili a aby mali pomoc v ťažkostiach, aby to všetko bez ujmy a pri rozume uniesli

ruz.

Čítal som knihu od J. Fergusona: Sám proti šialenstvu. Najslavnejši americký psychiater všetkých dob, bol hlboko veriaci človek. Uzdravoval "zázračne" choroby, ktoré iný lekari nemohli. Keď sa ho novinári pytali, ako vie kombinovat lieky, odpovedal: to sa opytajte Toho hore, ten ma radi.
Ferguson tvrdí, že až 70% veriacich ma nadej na uzdravenie. Velmi zaujímavá kniha.

pandorica

Nie, ja vlastne nemám problém s nijakým náboženstvom, len nie som fanúšik katolíckej cirkvi a ich dogmatizmu.A mnoho tých kresťanov katolíkov,čo sa hrdo bijú do pŕs, nevie o svojej viere ani spolovice toľko,čo viem o kresťanstve ja.

0vecka

slovnik.azet.sk

2 PRezyvka to sa neda aby to nesirili. Oni totizto veria ze neveriaci pojdu do pekla a maju milovat blizneho svojho takze by mali co najviac presviedcat.

to je ako by si povedal ze no mozes verit ze ked zabijes nejakeho amika tak pojdes do neba a dostanes 77 panien ale nikoho tym neobtazuj. Proste to comu ti ludia veria ma v sebe zakorenene to obtazovanie.

Prezyvka55

Ked je niekto neveriaci tak sa na neho logicky tieto veci vztahvat nemozu, to len veriaci maju vzdy tendenciu si podmanovat vsetkych ako som uz pisal.

elena...

pandorica, Slovensko má kresťanské náboženské korene, tak máš problém zrejme s kresťanmi, lebo vo svete ľudia veria rôzne a toľko je aj rôznym náboženstiev, skvelé je, že vieš kto si (gnostik) a že poznanie a pozorovanie ti umožňuje žiť život so zmyslom a nejakým cieľom, je to ľudská potreba a viera mnohým dáva nato odpoveď

lombardo1981

Ešte pred Božím súdom nie sú, takže sa im tie vedomosti dovtedy celkom šiknú.
Ak by sa všetci zaujímali iba o Náboženské vedy, asi by si tu nemohol písať. Nič v zlom.