Ako byť inteligentnejší a výraznejší človek?

Príspevok v téme: Ako byť inteligentnejší a výraznejší človek?
richiiiiiii

Dobrý deň.
Neviete mi poradiť nejaké spôsoby ako by som nadobudol väčšiu inteligenciu?

Myslím tým, lepšie vyjadrovanie, ako sa lepšie presadiť a mať lepšie názory.

Nemám problém so školou ale tak celkovo, chcem byť výraznejší a uvedomelejší človek. Proste cítiť sa lepšie a sebavedomejšie. Lebo mám pocit, ako keby mi niečo bránilo presadiť sa, tým pádom sa mi znižuje sebavedomie.

VĎAKA za každý názor a radu

wishuallthel

na inteligenciu zevraj pomaha nechtikova indulona, treba si ale natierat hlavu aspon 3x denne po jedle. mne to velmi pomohlo

chretienne

ivanamed, si na zlej ceste, pretože ty ani ja ani žiaden človek na svete nie sme zdrojom ani pravdy, ani lásky, ani ničoho dobrého. Existuje absolútna Pravda, a len vďaka nej existujeme, dýchame a sme. Ak aj milujeme, sme láskaví a dobrí, je to len skrze dary, ktoré sme dostali od absolútnej Lásky, Pravdy, Dobra, čiže Boha.

elena...

ži morálne(alebo podľa viery ak si veriaci) ale hlavne svoj život, inšpirovaný rozumnými túžbami a ľuďmi, ale hlavne buď tým, kto si ... prežívaš zrejme obdobie, kedy sa potrebuješ identifikovať, nájsť sa, vedieť, čo vlastne máš chcieť, tak tým musíš prejsť, hlavne netúž byť niekym iným, to ľudia zistia hneď a tvoja snaha vyjde nazmar, autentickosťou získaš sympatie a vedomosťami to len obalíš

ivanamed

A ja ti odporučím presný opak toho.

Venovanie sa svojim záľubám, stať sa v nich odborníkom, reč tela a podobné psychologické veci ti pri jednaní s ľuďmi veľmi pomôžu, ale encyklopedické vedomosti...ani nie.

Mala som presne ten istý problém, ako ty (a ešte viac). Ale už dávno nehľadám odpovede vonku. Všetko je v našom vnútri, všetky odpovede, sebahodnota, pochopenie, láska, všetko.

Kúp si alebo stiahni knihu Cesta od Brandon Bays a nájdi si niekoho, kto s tebou prejde proces. Proces ťa zavedie do tvojho Zdroja, do tvojho vnútra a ešte ďalej, do bodu, kedy budeš všetkým a ničím, jedno so všetkým. Vtedy sa začnú diať zmeny, budeš môcť jednať z prítomnej inšpirácie, zo svojho vnútra, z Pravdy.

Pre nájdenie samého seba musíš ísť dovnútra, to nenájdeš vonku. Ak to ovšem chceš.

Maoam

citaj (vseobecny rozhlad, literatura faktu, knihy z oblasti, ktore ta prirodzene zaujimaju a tahaju)

niekym sa stat je proces, stat sa silnou osobnostou nejde zo dna na den a urcite sa to neda hrat, je to potom obycajne pozerstvo, silni ludia vznikaju pocas silnych zivotov, plnych boja a situacii, kde su odkazani sami na seba a su nuteni premyslat, pozorovat, analyzovat problemy, riesit a nedostavaju veci na tacke

tak sa postupne naucis aj asertivite - to je to, po com tuzis, s aroganciou ci drzostou to nema absolutne nic spolocne, presadit sa da aj bez toho, ale potrebujes na to silnu osobnost, pevny charakter, osobnu vnutornu stabilitu, vediet dobre pozorovat a odhadnut ludi

zacni citat a zacni sam rozmyslat, nepreberaj nazory inych, sam si urob mienku o veciach aj ludoch na zaklade pozorovania a casu, na zaklade vlastnych skusenosti (pocas dlheho obdobia, nie rychlo a nie povrchne)

citanim sa ti rozsiri slovna zasoba a casom, ako sa ti posilni sebavedomie treningom vlastnej osobnosti, vsetko pride postupne, chce to aj roky casu, pretoze sa budes rokmi menit, dozrievat, ucit sa, posuvat sa dalej, v 30-tke budes mysliet a konat inak ako dnes a neskor zasa inak

podla mna potrebujes najst sameho seba a o to ti primarne ide

chvalyhodne je, ze sa nad tym zamyslas, tak nech ti to vyjde

marek123

Skús si pozriet toto video www.ted.com
Reč tela ovplyvňuje to, ako nás vidia druhí, ale môže taktiež meniť to, ako vidíme samých seba. Sociologička, Amy Cuddy, ukazuje ako precvičovanie postojov - postojov vyžarujúcich sebavedomie, aj keď sa tak práve necítime - dokáže ovplyvniť hladiny testosterónu a kortizolu v našom mozgu a môže mať dopad aj na naše šance na úspech.
Mna to celkom inspirovalo.

jedulka

....vyšší inteligenci mno, to asi né, ta je daná od narození, nicméně nesmutni je tady možnost zvýšit si intelekt,což se dá do takové výšky do které se ti bude chtít na ní pracovat.K lepšími vyjadřování je opravdu zapotřebí hodně číst,nejlépe odbornou literaturu a zastavit se u slovíček, kterým nerozumíš,vyhledat jejich význam,správně ho pochopit a přivlastnit si ho.Kroužky a lidi s jinými zájmy než jsou všeobecně zažité jako, kdo, kde, s kým a jak,budou taky zapotřebí,aby to co jsi se naučil uměl používat i v praxi.Názory,tak ty by jsi měl mít vlastní, k tomu není co dodat, snad, že by jsi si je měl umět dobře obhájit.Na prosazení ve společnosti ti bohužel opravdu také stačí jistá míra,odvahy,arogantnosti a drzosti.Ale kdo má jen trochu svojí osobnosti, se od takových lidí rychle odvrátí.Když k tomu budeš umět přidat i jistý šarm a osobní kouzlo, máš všechno a všechny v kapse:)

11Petra11

Súhlasím s tým, že knihy sú skvelá vec. Určite dajú človeku veľa. Mňa najviac fascinujú knihy z kategórie spoločenských vied, odporúčam :-) Okrem toho, som si dala záväzok, že sa každý deň musím naučiť, dozvedieť niečo nové. Žijeme v dobe, kedy s prísunom informácií problém mať určite nebudeš. Ak ide o vyjadrovanie, možno by nebolo na škodu svoj slovník obohatiť o zopár tých „zložitejších“ slovíčok. Ale používať ich len ak naozaj vieš, čo znamenajú a nie príliš často :-) Skrátka zásobuj svoj mozog stále novými a novými informáciami, kopec vecí ti „dopne“, získaš obrovský prehľad, nadhľad a budeš sa cítiť inteligentnejšie. Z čoho sa dá pekne ťažiť v ktorejkoľvek oblasti.