Rozdvojena osobnosť

Príspevok v téme: Rozdvojena osobnosť
Mia675

Ahojte. Chcem sa podeliť s vami o môj problém. Moja blízka osoba priateľ mi v nahnevanisti povedal ze som rozdvojena osobnosť. Najprv som nevedela co to je ale po preštudovaní som sa to dozvedela že jeho vlastne schizofrénia. Doteraz som sa necítila nejaká chora a ani sa necítim. S priateľom sa hocikedy pohadame riadne ale vzdy sa to napraví. Aj ked jenpravda ze moje city k nemu ochladli odkedy mi raz ublizil ale ľúbim ho stále veľmi. Od kedy mi to povedal tak sa cítim hlupo. Nemôžem v noci spat a stále rozmýšľam ci mal pravdu alebo nie. Rozhodne sa tak necítim. Neviem ci to bolo povedané úprimne od neho lebo viem ze znení hlavy to nebolo. Myslím si ze jeho mama si mama dala k vestici vyvestit a teraz si toto o mne mysli. Pretože ked mi to vypovedal spomenul jeho mamu a vesticu. No na druhý den po hádke mi tvrdil ze si to vymyslel. Lenže mna to ubija a od kedy mi to povedal nad ničím inYm nerozmýšľam iba nad tým a trápim sa... Predtým som žila normálny život nad takým som sa vôbec nezamyslala ze som chora... Neviem co mam robit priateľ mi nechce povedat odkiaľ to ma pretože poznám ho dost dobre a z vlastnej hlavy to určite nebude. Jeho mama ma tiez tak nepozná aby mi mohla určiť takúto hrozbu diagnózu... Poraďte co s tým . :/

tessDany

za prvé: Ak si študovala, čo je schizofrénia, musela si zistiť, že rozdvojená osobnosť to vôbec nie je. Iba medzi ľudmi sa to rozšírilo.
za druhé: Ak by si bola schizofrenička tak by si určite takéto hlúpe otázky nevešala na internet
za tretie: Človek, ktorý má rozdvojenú osobnosť tú druhú osobnosť nevníma, nevie o nej, iba vie, že má výpatky pamäte alebo niečo podobné (nie som odborník) čiže rozdvojenú osobnosť v žiadnom prípade nemáš
A za štvrté: Tvoj priateľ to povedal jednoznačne v zápale hnevu, isto to nemyslel tak, že si psychicky chorá :)

Agnes998

Schizofreniu myslim urcite nemas, to by si nebehala len tak pokojne medzi ludmi ale by ta niekde zavreli. Vsak ked si o tej chorobe citala vies o com to je. On ti to zrejme povedal v hadke a vtedy vieme povedat aj skarede veci, ktore vobec nemyslime vazne a na druhy den to olutujeme. Podla mna by si si to nemala tak brat. Ak ho mas rada aj on teba a inak je vas vztah v poriadku, tak sa tymto uz viac nezaoberaj

hapicho

Dlhsie vy ta museli poznat pozorovat aspon tei mesiace aby jednoznacne sa to potvrdilo.Ja i sebe viem kto som aka som na zaklade jedneho twstu govno vedia v akom sivvika v srave co oredxhadzali ci si bola triezva a vela vecu.Leb malokro ju ma a hlavne ze sa v sebe vyznas a ty sama vies aka sivjro si.Ovela viac informacii by museli o tebe vediet abyvjednoznacne to o tebe vyhlasil neboj sa nic urcite nue si.a dufam ze jedna z privokativnyxh tem psychilogov spicliv lebo vo vymyslani su vyskolenymu majstrami.

elena...

Mia, hoď to za hlavu, si len urazená, keby si mala o sebe pochybnosti, tak navštív psychiatra a on ti odpovie.

Mia675

Phoe mýliš sa nie som ta baba aj ked mame skoro identicky problém čítala som to tiez a skontroluj si IP moja ;) ináč musíš sa riadne nudiť ked poznáš všetky príspevky :D

0vecka

2 phoe myslis ze je to ta ista ktoru priatel podrazil lebo nepovedal nic na to ze jeho teta povedala ze je rozdvojena osobnost?