Pauza

Príspevok v téme: Pauza
anonym č.10

Myslíte si, že je dobré dávať si vo vzťahu pauzu? Pretože zažívam takú situáciu, že moja priateľka nevie čo chce, tak sme si dali pauzu a ja neviem čo ďalej, pretože mi strašne chýba a ničí ma to a ja neviem či vôbec ešte bude chcieť byť so mňou a ja neviem ako dlho ešte vydržím pod takýmto tlakom, no všetci mi vravia aby som to ukončil aby som sa toľko netrápil, že ju to bude bolieť viac a možno si aj uvedomí skôr to čo naozaj chce, ale problém je to, že srdce mi vraví aby som čakal a trpel a rozum aby som to skončil a netrpel už, čo mám robiť? mám sa riadiť srdcom alebo rozumom?

lilyiankaa

anonym, aj my sme si uvedomili, že si hrozne chýbame cez tú pauzu, lenže bohužiaľ to klapalo len chvíľku a neskôr to bolo horšie ako predtým ..možno tá pauza u nás čosi naštrbila a bola nejakým primárnym impulzom k niečomu ... my sme mysleli, že k lepšiemu, ale opak bol pravdou ..... ak si dvaja dávajú pauzu, je to z dôvodu, že majú problém obaja, alebo jeden z nich potrebuje istú dávku slobody a premyslieť si veci, čo a ako .... áno, sú páry, kt. spolu ostali aj po pauze, ale netreba sa tým utešovať, pretože mne to u teba osobne príde, že - topiaci sa aj slamky chytá

elena...

keď sa začne hovoriť o pauze, tak to je signál, že si dvaja potrebujú riešiť veci každý samostatne, vo dvojici im chýba nato priestor, keď sa k sebe aj vrátia, tak to býva obyčajne stav typu z núdze cnosť alebo je to spojené lekciou na uvedomenie hodnôt, ktoré mali, našli, alebo stratili, ale tie návraty, po ktorých je vzťah kvalitnejší, to býva skôr vo filmoch

anonym č.10

Ale poznám kopu párov, čo si dali pauzu a sú tu stále, a stále im to klape, tie pauzi pre nich znamenali len to, aby si uvedomili to, že ten človek im naozaj chýba a nevie sa jednoducho prebudiť do dňa s pocitom, že sa nemáš o koho oprieť a niekde vo mne mi moje JA vraví, že tomu mám dať čas a bude to v poriadku, no rozum mi šeptá, aby som sa s tým zmieril a mám to ukončiť teraz, kým to ešte nebude taká bolesť, ja viem že mám dôverovať rozumu, ale to proste nedá, ja jednoducho vo všetkom vidím nádej, pretože nie je problém, ktorý by sa nedal vyriešiť.

elena...

prezývka55, lebo ide o city a o vzťah v ktorom sú dvaja, z ktorých jeden je šokovaný, a ten druhý ešte nemá istotu v tom lepšo-nájdenom, je to hluché obdobie, také doznievajúce, plné neistoty, kedy sa jeden nechce už trápiť nudou a druhý opustenosťou, ak ťa naštve mobilný operátor, ľahko to s ním skončíš a ideš inde

lilyiankaa

anonym, aj ja som s mojím mala 2 týždne pauzu ... ale znamenalo to začiatok konca ... síce sme znova tvorili pár aj to bolo úplne super, ale len pár týždňov a už o polroka sme šli od seba .. náš vzťah už nemal po pár rokoch význam a len by sme sa obaja trápili ..takže ja pauzy neuznávam a mám pocit, že vo väčšine prípadov ide o to, že si proste nevedia povedať, že je koniec ... ale poznám aj taký pár, čo sa rozchádzal stále a teraz po asi 8 rokoch sú stále spolu a aj si postavili dom ..

Prezývka55

elena... potom nechapem preco to rovno neskoncit hned a nehladat si rovno niekoho lepsieho :) Naco sa zvazovat minulostou?

elena...

dať si pauzu, alebo čas znamená - "dať si čas, kým nenájdem niekoho lepšieho", takto to vnímaj, kalkuluje, preto si nerob bolesť z toho, že ti chýba, ži ďalej ale tak, že k sebe nepatríte, pomože ti to prestať živiť ilúziu o vás ako o páre.

Prezývka55

anonym moc nerozumiem ze co je normal a ako by mal vyzerat v kazdom pripade ak ti to nevyhovuje naco to natahovat, na svete je plno zien a plno chlapov a vela ludi k sebe nepatri, ja som tiez dlho hladal a presiel som si cez xyz vztahov a romanikov kym som si nasiel niekoho na svojej vlnovej dlzke a cloveka ktoreho viem respektovat.

ty musis vediet koho chces vedla seba ake su tvoje poziadavky, samozrejme treba robit kompromisy a ustupky ale nie na ukor toho ze tebe bude v tom vztahu blbo.

anonym č.10

Len ja sa bojím v tomto prípade riadiť rozumom, čo ak ma nechce stratiť a ja to ukončím a ona mi to už nepovie, pretože je tvrdohlavá a radšej si to nechá pre seba a obaja potom budeme trpieť.