Poplatok za recept na antikoncepciu

Príspevok v téme: Poplatok za recept na antikoncepciu
MiaRioppele

Ahojte, chcem sa opýtať, že aké máte skúsenosti so spoplatnením receptu na hormonálnu antikoncepciu za posledné tri mesiace. Keď som bola teraz naposledy u svojej gynekologičky, povedala som jej, nech mi vypíše recept - dlho som HA neužívala. Ona mi ho vypísala, opýtala sa či na rok,tak jej vravím, že jasné, prečo nie. Vypísala ho a hneď na to požiadala zdrav. sestru,nech vypíše doklad na 12€. Vypísala ho a dala mi ho. Že podľa akéhosi zákona sa platí poplatok 1€/mes. za HA. Vôbec ma na to neupozornila iba mi dala hotový doklad na zaplatenie. Nezaplatila som,lebo som nemala so sebou takú hotovosť, tak že zaplatím nabudúce, recept mi dala a doklad založila do karty. Prosím, mne to príde fest divné. Čo si o tom myslíte, resp. aké máte skúsenosti? Ďakujem vám pekne za odp.

laurora

Aj mne to pride divne. Neviem aky to je zakon, nikdy som o niecom takom nepocula, zeby sa malo prijat...ale zda sa mi, ze to je nejaky interny zakon a peniaze idu doktorke :D Ja som brala HAK 3 roky a velmi som to olutovala, ked som si spocitala kolko penazi ma to za tu dobu stalo. A keby len penazi... a kebyze platim este aj navyse tych 12€ hned by som sa nato vykaslala...