Crohnova choroba a problémy so žalúdkom

Príspevok v téme: Crohnova choroba a problémy so žalúdkom
Pajko33

Ahojte, ospravedlňujem sa ak už tu jej podobná téma ale nenašla som ju tu. Mám chronovu chorobu už asi 1 rok cca a celý čas som mala v poriadku žalúdok, ešte aj gastroskopia ukázala, že je všetko v poriadku. Po nasadení liečby (imuran, prednison, pentaza,lomac) sa mi zdravotný stav, čo sa týka Crohna zlepšil, ale začali mi problémi so žalúdkom, neskutočné krče, ktoré sa nedajú vydržať. Liečbu mam od mája a od vtedy som skončila už 3 krát na pohotovosti kôli tomu žaludku a 3 krát mi bolo povedané úplne niečo iné, raz že zo stravy, raz stres a treti krát mi ani nič nepovedali len mi pichli nejakú injekciu proti bolesti a to bolo všetko. Ja som viac ako presvečená, že je to tými liekmi, že mi proste škodia na ten žalúdok. Tak teraz neviem čo mám robiť, ak by ste mali nejakú radu tak prosím pekne :)

Pajko33

ďakujem za rady ale gastroenterologičke som to povedala a vraj je to z prednisonu, lenže ten už neberiem viac ako týžden..tak neviem a beriem na žalúdok lomac ráno aj večer...robili mi ultrazvuk, sono, krvne testy a všetko bolo a žalúdok je vraj v poriadku

kabel

pajko, presne tak, problem so zaludkom pri liecbe Crohna sa neriesi na pohotovosti...
Pohotovost ti po vylucni akutneho brucha pichne spasmolytikum, analgetikum a posle ta domov. Na toto mas gastroenterologa. Samozrejme ze z Prednisonu ta boli zaludok, je to casty neziaduci ucinok, ktory sa neda vylucit, pretoze na biochemickej urovni priamo suvisi s mechanizmom ucinku prednizonu. Cize-chod za gastroenterologom.

ni-ka

ja by som len tolko-je chyba ze chodis na pohotovost,pretoze tam ta osetria len jednorazovo...ak chces zistit co za tymi bolestami je,treba ist na sono,gastro atd...
a beries nejaky omeprazol?lebo ja beriem tiez kortikoidy a imuran a uzivam ho rano aj vecer-ako ochranu pred poskodenim zaludocnej sliznice...