Vymknutá

Príspevok v téme: Vymknutá
Marčuška

Dobrý deň.
Riešim problém s (ex)partnerom. Študujem v Bratislave a on tam pracuje. Žili sme spolu v byte, zatiaľ len krátko, cca. 2 mesiace. Avšak sme sa náhle a nečakane rozišli pri príchode domov, teda ku našim rodinám. Teda všetky moje osobné veci ostali uňho v byte a on ma tam nechce pustiť. Síce tvrdí, že mi ich ktosi pozbiera a odnesie na internát na úplne cudziu izbu.. ale ja si to neprajem a on nespolupracuje. Mám predsa právo si svoje veci vziať. Neželám si aby s mojimi vecami manipuloval niekto cudzí. Môžte mi pomôcť ako postupovať ?

Maoam

Marcuska, ale mala si to uviest na pravu mieru od zaciatku, lebo to vyzera teraz fakt ale ze uplne inak. Co si vyviedla, ze jeho rodina s tebou uz odmieta komunikovat? Teda ak to nie je tajne, ten dovod rozchodu.

Maoam

by the way: preco ti musi davat take detailne instrukcie ako mamicka malemu decku na ZS? co kolko stoji, co mas robit atd., ty si taka nesamostatna?

Maoam

ok.....tak ale to vyzera teraz uplne inak, ako si to opisala ty...

este ti aj instrukcie dava a starostlive, ako by si bola decko + este ti poslal 300e na ucet, aby si mala z coho zit k tomu, co dostavas od otca + este ides mat aj stipko...

hmmmmmmmmmmm, tak toto si mala napisat hned na zaciatku, lebo vyzeral ako monster

Marčuška

Prepac Marcelka ale ja uz viac nemozem, rozmyslal som nad tym celu noc a nebudem tu vypisovat dovody .. sama vies ako to je , ty uz stastna niesi.
Nemozeme uz viac spolu byt ani sa stretavat.
Odchadzam na sluzobu cestu na 1-2 tyzdne este presne neviem . Ked pridem dorucim ti veci na internat alebo ti ich poslem domov. Daj mi vediet- na mail. Do BA uz v nedelu nejdem, pojdem rovno do Viedne.

Je na tebe ci chces dalej studovat. Ak nie ,mala by si si za seba najst nahradnicku co to miesto vezme aby si za nho neplatila. Ja som ti zaplatil internat na dalsi mesiac a poslal na ucet 300e aby si nieco mala k peniazom co ti da otec kym ti pride stipendium. Ak ti chybaju nejake veci co mas u mna , kup si za ne co nevyhnutne potrebujes. Poplatok za vyber je 1,5e tak kym nemusis radsej plat kartou. Asi by malo vyznam kupit si tlaciaren ked bude niekde v tescu akcia 30+- Obedy mas na internate/skole najlacnejsie tak chod stale tam nech ti vydrzia co najdlhsie. Telefon budem mat vypnuty takze mi nepis ani nevolaj.

Ak sa rozhodnes studovat dalej a ist na internat, Dole - v tomto maily mas listok na autobus nedelu rano co som ti kupil , potrebujes k nemu ISIC kedze je so zlavou. Z autobusovej stanice na internat si j zober taxik, kedze tam neni priamy spoj tel. 0216303 alebo 0216321 , . nemal by stat viac ako 5e no radsej maj aspon 10.

Nezabudaj ze stale 20teho potrebujes platit za internat(od 20.nobembra) a volny listok ti plati len do 15.oktobra preto si stale musis kupit mesacnu platnost. Kvoli tomu nemusis uz ist na vlakovu stanicu , ale do jednej z predajni www.dbp.sk tu je link www.dpb.sk , pre teba najjednoduchsie je ist na Olejkarsku 1, kde by to malo byt pri budovej SND , co je pri eurovei , pozri si to na mape alebo to skus najst so spoluziakmi spoluziackami alebo s opytaj kam chodia oni.

Maoam

0vecka, uz uplne odhliadnuc od faktu, ze on aj jeho rodinka zrejme maju rozum tatam, pretoze kazdy sudny clovek vie hned, ze veci ako doklady, zdrav. karta a Co. - ze to clovek potrebuje a surne...takze?

Spravaju sa otrasne a tak k tomu treba aj pristupovat.

Maoam

0vecka - sorry, ale nesuhlasim s tebou v tom, ze by toto, co si navrhol, bolo koser

(nic v zlom, nic proti tebe osobne, ale vramci tejto veci to nevidim OK)

osobne, ak by sa mi stalo nieco podobne, by som to urcite ohlasila na policii kvoli zapisu + dolozila co najpresnejsi zoznam veci a urgovala najmä spätne vymozenie dokladov, zdrav. karty poistenca, indexu na VS, kedze slecna ocividne studuje a potrebuje ho...,dalej vypisy z uctov vratane pristupovych udajov, to su strasne haklive veci, ved ona si musi inak bloknut vsetko cez banku, aby jej niekto nevybrakoval konto (a)....a mnohe ine veci, zneuzitie osobnych udajov a pod., vsak ak sa jej vo veciach bude hrabat tretia cudzia osoba, tak co? aky je na to spolah? ziadny

navyse zadrziavanie tak dolezitych dokladov a domumentov, neviem, ale podla mna by z pravneho hladiska mal dotycny z toho mat problemy, oblecenie a kozmetika su tu druhorade, ale taktiez to z pravneho hladiska patri k jej majetku, zvlast, ak to vie dolozit (nakupne blocky, ak platila svojou kartou, PayPal, ucty pri online-nakupoch a pod.)

tu konci proste vsetka sranda

lilyiankaa

za priateľom ti nemá byť prečo smutno, sama vidíš, že sa absolutne nechová zodpovedne k jeho veku .... a ja vôbec nechápem, prečo ti veci niekto zanesie na cudziu intrákovú izbu ..ty v nej budeš bývať alebo ako to mám chápať? celé je to na hlavu postavené, aj mňa by takáto situácia hrozne hnevala a stresovala ... ale ako vravím, ja by som asi k nim domov nabehla s bratmi a otcom :) keby sa nevedel vpratať do kože

nhn

Cdzi ludia nemaju co manipulovat s vecami kde ma dotycna osoba najosobnejsie udaje - rodne cislo, cislo uctu, bankove vypisy atd.