Bývanie u svokrovcov - osobitny vchod

Príspevok v téme: Bývanie u svokrovcov - osobitny vchod
piskvorka

Dobrý deň,
sme s priateľom zasnúbení, ideme sa brať, akurát zatiaľ (ne)máme kde bývať. Priateľ býva s rodičmi vo veľkom rodinnom dome, kde toto leto pristavili podkrovie, s osobitným vchodom, kúpeľňou, kuchyňou - celé bývanie. Jemu by sa páčilo, keby sme bývali tam. No mám z toho obavy. Je to síce osobitné bývanie, ale vždy je to pod jednou strechou so svkokrovcami. Ešte prednedávnom som mu povedala, že ani náhodou nebudem bývať so svokrou, ale on ma presviedča, že veď predsa nebudeme platiť za nejaký byt, keď máme kde výhodne bývať.
Ja sa tam však cítim ako hosť, ničím som tam neprispela,ani finančne, ani inak, je to ich majetok, a bojím sa, že nebudeme mať súkromie.
Máte s tým skúsenosti? Poraďte mi prosím.

Prezývka55

0vecka co koncili so mnov gymnazium cize tak co tam zacinali tak 5 rokov do zadu. Bud tam ostali alebo sa vratili a kupili si tu dom/byt. Mozno sa niekto vratil ale male percento aspon z ludi co poznam ja.
A z nemecka sa este nevratil nikto :D myslim ze ked zozenies dobry job v nemecku + zvyknes si na sluzby a standart nemas dovod sa vratit.

Prezývka55

len nova pripojka 1x25A s hodinami robotou spravami projektami ich vyjde na cca 500eur ked nie viac.
Vodu neviem ale urcite to lahsie nebude :D

0vecka

2 Prezývka55 ktory rok to bol? ja poznam vela ludi co sa z Londyna vracaju/vratili po 5-10 rokoch. v Mnichove poznam len ludi z mojho odvetvia takze tu k tomu neviem viac povedat. Ale tie platy platia.

Prezývka55

0vecka btw vies kolko je vybavovaciek na novu pripojku elektriny.
1. mapa z katastra, 2. mapa blizsich vztahov 3. ziadost 4. suhlas vlastnikov domu 5. projekt vytlaceny a na cedecku 6. robota ktoru si zabezpecujes sam 7. skuska el. zariadeni, 8. vyjadrenie k projektu 9. spisanie novej zmluvy s elektrarnami 10. blombovanie a pecatenie od elektrarni 11. revizna sprava

Prezývka55

0vecka samozrejme chlap na stavbu pokial je na manualnu a zena niekde do potravin alebo nejake baliaci ci take menej narocne roboty, su aj upratovacie joby. Samozrejme je dobre sa zdokonalit v jazyku najst nejake kontakty. Co poznam ludi co odisli do Londyna a Mnichova prave za takymi podradnymi pracami tak sa vsetci za 5 rokov vypracovali a vela z nich tam uz aj byva, maju stalu robotu domov uz chodia len na navstevu.

0vecka

2 Prezývka55 bez kvalifikacie to nieje take jednoduche. Dostanes mozno 10 EUR na hodinu a ked z toho zaplatis ubytko tak ti ostane sice viac ako na SK ale na byvanie takto nikdy nezarobis. Tu v bavorsku domaci ktori sa niecomu vyucili beru fleky za 1300 v cistom. v Aldi v potravinach davaju nastupny 900 EUR. To je 700 EUR v cistom. Ked zaplatis ubytko popripade obcas cesta na SK (potraviny mas mozno lanejsie) tak ti neostane nic. Ak mas stastie a najdes si lepsi flek tak ti mozno ostane tak 500 EUR mesacne takze dvaja si za 10 rokov mozno nasetria tych 100 000 (nieco zozerie inflacia). Ale 10 rokov byvat v jednej izbe v najhorsej stvrti a nic si nekupit nieje zase nejake terno. To mozu rovno predat oblicku.

A snad nechces od zenskej aby sla na stavbu.

Prezývka55

Najlepsie ked sa to zvrtne do stadia kto kolko mina vody, elektriny, preco je pustene tv radio po tej a po tej hodine, ze treba setrit teplom, ze kupat sa polhodinu je nepristupne atd :D

jedulka

...taky jsem předělala půdní prostor na pěkný byt 1/2 plus soc.zařízení z vlastním vchodem.Syn by chtěl u nás být,ví,že jim do života nekecám,ale matka nevěsty byla rychlejší.Nakukala jim, že samotný byt je samotný byt,neřekla už že ho sehnala o blok vedle jejich bloku.Zadlužili se,aby měli všechno tip top,pak přišel syn o dobrou práci a následovala soudní exekuce?(nevím,jak se to jmenuje).Že by na tom byli lépe jak u nás to se říct nedá,ale jak chtěli tak mají.Hlavně,že nevěsta je vařená pečená u maminky a všechny aktivity od nákupu až po chození na cvičení dělají společně ...

Prezývka55

0vecka problem vypadnut na par rokov do zahrnicia zarobit peniaze a nabrat kontakty, uz aj robosi vedia ze v nemecku na stavbach je super, ked som bol v nemecku na sluzobkach stretaval som ich tam plno, dobre peniaze, niekedy aj dobre diety.
Nevidim dovod preco by sa mlady clovek mal takto viazat. Ved nech idu spolu, zvyknu si na spolocny zivot spolocne byvanie, spolocne si zarobia.
Ona sa nebude citit blbo a celkovo to bude lepsie a urcite to prospeje vztahu viac, minimalne ked uz nic tak sa lepsie spoznaju a spoznaju aj to ako funguje zivot.