Bývanie u svokrovcov - osobitny vchod

Príspevok v téme: Bývanie u svokrovcov - osobitny vchod
piskvorka

Dobrý deň,
sme s priateľom zasnúbení, ideme sa brať, akurát zatiaľ (ne)máme kde bývať. Priateľ býva s rodičmi vo veľkom rodinnom dome, kde toto leto pristavili podkrovie, s osobitným vchodom, kúpeľňou, kuchyňou - celé bývanie. Jemu by sa páčilo, keby sme bývali tam. No mám z toho obavy. Je to síce osobitné bývanie, ale vždy je to pod jednou strechou so svkokrovcami. Ešte prednedávnom som mu povedala, že ani náhodou nebudem bývať so svokrou, ale on ma presviedča, že veď predsa nebudeme platiť za nejaký byt, keď máme kde výhodne bývať.
Ja sa tam však cítim ako hosť, ničím som tam neprispela,ani finančne, ani inak, je to ich majetok, a bojím sa, že nebudeme mať súkromie.
Máte s tým skúsenosti? Poraďte mi prosím.

0vecka

2 Prezyvka predtym ako tu kazdeho odpises sa skus zamysliet nad tym z coho sa tu vysmievas.

Napr ja si nemyslim ze fakt ze nemakam za pasom v Samsungu (kde by ma nenechali vysrat sa ked mi treba) nieje sposobeny tym ze som tak vynimocne inteligentny a schopny jedinec ale aj tym ze som mal potrebne zazemie a podmienky na to aby som dosiahol potrebnu kvalifikaciu a vdaka tomu som si mohol zabezpecit "lepsie" podmienky na zivot.

Nazvat niekoho parazitom a pritom o nom nic nevies svedci o velkom nedostatku empatie. Podla popisu sa tu jedna o normalnych zamestnanych ludi.

(inaq aj tak 90% nezamestnanych by podla mna nemuseli zit z davok ak by ti sraci vo vlade robili poriadne svoju robotu)

0vecka

ono zase ak na to aby byvali samy fakt nemaju tak nemaju a musia byvat u rodicov ale tuto to asi tak nieje.

Inak ja to ako prizivovanie nevidim. Rodicia su vecsinou radi ze maju deti pri sebe. Ale tiez aspon na zaciatok to nieje moc dobre.

Zase ak by to bolo prechodne dajme tomu na 5 rokov tak je to podla mna ok.

MultiLevel

Prezyvka, tiez to vnimam podobne, ale zas chapem aj tu druhu stranu. Vidim to na ludi okolo seba. Mnohi nemaju na to, aby sa osamostatnili.. Ako si mozes zobrat hypoteku a nevediet ci budes o mesiac pracovat, ked vidis okolo seba len same prepustanie? Cim sa zarucis? Poznam ludi, co sa zarucaju domom vlastnych rodicov. To by som napriklad ja v zivote neurobila. Takze su ludia co sa radi prizivia na rodicoch pokojne aj do 30tky, a potom su ludia, co prosto nemaju na osamostatnenie, ale nic ine im neostava ako byvat doma a setrit si...

Prezývka55

:D :D :D ano prizivovat sa na rodicov do 30tky alebo 40tky a nebyt schopny si zarobit ani na vlastne byvanie to je obraz dnesnej doby.

V kazdom pripade ti radim ze par ma zit oddelene od rodicov, lebo sa to zvrhne na nezhodu a buzeraciu. Uz 2ja sa maju problem niekedy dohodnut nie to 4ria.

doubledog

zazil som to, tiez s tym "ze veď predsa nebudeme platiť za nejaký byt,
keď máme kde výhodne bývať

a bolo to najhorsie rozhodnutie mojho zivota

otyyc

Ja vam poviem pohlad z opacnej strany - syn si chce doviest k nam snubenicu - ze sa chcu zobrat a ze by byvali u nas. Toto som mu hned razne zatrhol, ze by som mu takto nemohol pokazit zivot. Argumentoval ekonomickou situaciou, tak som mu povedal, ze ziadne peniaze nestoja za pocit slobody a samostatnosti a ze nech sa radsej sami vytrapia a vyskusaju si rozne zivotne situacie, akoby sa mali naviazat na nas. Mam ho rad a prave preto nedovolim, aby byvali u nas. Teraz sa hneva, ale viem, ze to neskor pochopi a oceni.

MultiLevel

nechce sa mi citat vsetky komenty, mozno niekde pises, ze aka je svorka povaha...Ist do spolocneho domu so svorkou by som sla len v pripade, ze by to bolo docasne riesenie, cize nie nastalo. Moja svokra je napriklad dobra zena, ktora rada pomoze, ale je jej vsade vela, najradsej by bola keby sme s nou sedeli cely den v obyvacke a ona nas mohla obskakovat....a keby sme s nou byvali, tak by nam pripravovala ranajky, obed a veceru do konca jej zivota...
Ono, viacgeneracne domceky nie su nicim nezvycajnym, najma ked su mladi ludia radi, ze maju kde byvat...Ma to svoje vyhody, aj nevyhody. Co poznam pary, ktore takto zili po svadbe, vzdy to stroskotalo, ak sa nevesty so svokrami nevedeli nikdy dohodnut na ziadnom kompromise (napriklad ohladom pomahania okolo domu, ci zahrady) a potom poznam pripady, kedy sa svorky prilis, ale naozaj prilis snazili "o vseobecne dobro vsetkych", kecali nevestam do vychovy, do jedla, do domacnosti a podobne...

0vecka

podla mna je to tiez len prechodne riesenie. Ono to urcite nechcu len tak. Akoze v tom lepsom pripade im budete chodit len nakupovat starat sa o zahradu atd. Zase na druhu stranu v tom mozno nemate problem. Ale pride mi dost nepravdepodobne ze by sa do vas vobec nestarali. A na nejaky divokejsi sex mozete zabudnut.

Ja mam podobny problem, moja stara zdedila dom ktory je sice asi 100km od svokry ale aj tak sa branim zubami nechtami aby sme tam sli :).