Nemam robotu už dalej nevládzem

Príspevok v téme: Nemam robotu už dalej nevládzem
biednažena

ludia mam stsrašne stresy. neviete o nejakej robote na SR kde zoberu alebo niečo v anglicku?... lebo ja si už od januara neviem najst robotu, mala som len absolvetsku prax tá mi končí a vkuse hladam, posielam vkue cez profesiu niekam ziadosti ale neodpíšu, tu v mestecku kde som Veľký krtiš to je na hovno to len po znamostiach sa musím doprosovať ludom ale tiež nic nevedia dohodiť lebo tu všetko zatvaraju, pýtam sa ci niekto o niecom nevie, už dakedy otras ale neviem nič najst. bola som aj v blave hladat ale do priemyselneho parku tiez nechceli prijat v meste ak daco bolo nechceli lebo nemám prax alebo ponukli minimálny a z toho v BLave dam vacsinu na nájom, no som zufala...a už neviem co budem robiť, asi sa zrútim alebo čo. mojho otca prepustia a ja už mám 21, mám strednu pedagogicku, ano viem ze mam sprostu školu, viem že treba technicke len študovať ale ja som nikdy nevedela matiku ani dake pocitacove mega schopnosti. viem anglicky stredne preto aspon abglicko keby som vedela zvládnut, nemám kde nadobundut prax lebo ma bez praxe apardoxne nikam nechcu...

Iveta Michael

biednažena

ak to nejde doma tak skús to Anglicko,pokiaľ viem dosť hľadajú ľudí na balenie odevov u ,,Marka and Spencera ,,a máš tam aj zabezpečené ubytko,keď sa trošku finančne pozviechaš a oťukáš nájdeš si aj inú prácu no pre začiatok by som to skúsila... good luck! :)

Lulu2011

hm, ze nestresovat sa kvoli praci aj ked je nezamestnana....to može povedat, len clovek, ktoreho zivia iní a nie kazdy sa moze doma valat :) je uplne prirodzene mat stres, ked clovek nema pracu

iba Katka - gratulujem! treba tu viac pozitívnych prispevkov, nech ludia vidia, ze sa to da, aj ked je to fakt velmi tazke v dnesnej dobe, 10 x dlhsie sa praca hlada ako kedysi

pochybujem

Iba Katka tak toto ni neverim nasla si si sama pracu na slovensku a aku? Este napis ze niekde v kancli. Studujes vysoku a kupila si si auto. Tak v tom ti bud niekto financne pomaha alebo mas bohovsky platene miesto ale urcite neziskane len tak. Toto ti neuverim.

Iba Katka

alishia a ty ako čo denno denne robíš? vstaneš, sadneš za pc, potom ideš niekde a večer do postele? A ešte by som mala otázku: Ak ideš niekde sadnúť alebo si kúpiť čosi pod zub alebo nejaké oblečenie, tak z čoho to je?

Ja mám prácu, našla som si ju sama bez známostí, a som rada, že ju mám, chodím tam každý deň, popri tom si robím externe vysokú školu a kúpila som si auto. Tiež som nemala dlho prácu, treba len hľadať, raz sa karta obráti ;)

alishia

Inak presne čo máte všetci s tou robotou?? To musíte bývať v bytoch asi, lebo ja som nezamestnaná a na málo práce doma sa sťažovať rozhodne nemôžem. Ktorý človek má dobrovoľne depku z toho že nerobí? Ste ako ovečky!!! Čo má prísť to príde načo stres???

jedulka

... cože to máš za školu? Střední pedagogickou ... nevím jak to chodí z vás ale u nás je málo školek.Bydlíme v pohraničí a lidé to řeší takovým způsobem,že tahají ty nebohé děti do Německa hned za hranicemi,kde je vždy i jedna Češka.Stojí to nekřesťanský peníz 3000kč na měsíc,ale děti se kromě jiného naučí i perfektně německy ... v tohle-tom oboru se dá dost podnikat.Nevím proč se do toho nikomu nechce.Jako by nestačilo,že není kam ty děti dávat po čas práce,když k tomu přidáte ještě nějakou zvláštnost,tak lidi pro svoje děti zaplatí kdoví co.Třeba školičku se zaměřením na hudební výchovu,cizí jazyky...atd.Když je u nás rodina kde je průměrný vydělá 12.000kč na hlavu. A ještě se každý den trmácí za hranice,kde takový problém nemají,jen pro to,že je tady není místo a tam se ještě naprosto přirozenou cestou naučí mezi německýma dětmi i němčinu 3000kč,tak to už něco znamená, nebo né? ... vždyť máme kapitalizmus,tak šup-šup,podnikejme :))))

jedulka

hanka9 > palec vysoko hore, naprosto s tebou souhlasím...
Moje tchyně (Slovenka)říká: člověk by si měl v mladosti užívat důchod a na stará kolena jít do práce .... geniální myšlenka :) ...

#

Dobre tu píšu známosti známosti len vďaka nim ma kopa ľudí prácu. Tu nejde o školu keby si mala ľudí na "správnych miestach" tak ju dávno máš. Ja už nikomu neverím ze prisiel k práci len tak. Už aj na miesto upratovačky treba konexie.

Lulu2011

hehe cavo vyriesil :)

si mlada, nieco urcite najdes, moju prvu pracu som mala v 20tke, ale mam pocit, ze pred tými 10 rokmi bolo prace akosi viac, teraz sa nejak vytratila, ak mas odvahu chod trosku na zapad v BA nemusis byt zrovna na hoteli, ci v drahom prenajme, su aj ubytovne, daju sa vybavit dokonca aj studentske, internatne, popripade sa spojit s nejakou bandou spravnych bab :) mladost je krasna, neboj sa :)