Póry a vyrážky

Príspevok v téme: Póry a vyrážky
bublanina67

Ahojte. Píšem to sem lebo to už fakt neznesiem, neviem sa na to už dívať...ako zrozumiteľne,ako takmer každého jedinca v puberte,tak aj mňa, trápi akné.. Póry na nose, troška aj na lícach, vyrážky na brade, po lícnych stranách, a bohužiaľ už aj, na čele (tam sa mi skoro nikdy nevytvárali,ale žiaľbohu to prišlo).Čo ešte chcem povedať, že pleť mám celkom zvláštnu - t.j. neviem kam ju zaradiť. či je mastná, či suchá.To sa nedá .. Raz je suchá že sa lúpe, a to hlavne na brade a pod nosom,niekedy aj na nose, málinko na čele... inokedy je tak mastná, hlavne na nose, až by sa to s prepáčením aj žmýkať dalo... tak dá sa povedať skôr že mám citlivú pleť, lebo aj keď obyčajnou vodou ju opláchnem tak sa mi hneď začervená na konkrétnych miestach (pod nosom,nad ústami) a to hlavne aj vyrážky ..Väčšinu z vás ale zaujíma strava a tu hej, priznám sa, nie je to najlepšie, v poslednej dobe si viac pochutnám na sladkostiach a neviem tomu odolať..doma robia rodičia žiaľbohu viac mastné jedlá. Bola som ale na jednom mieste (to konkrétne nejdem rozpisovať ale to boli kvôli psychickým problémom).Tam bola strava zdravšia a o niečo menej mastnejšia, porcií tam bolo tiež veľa.-.pleť som tam mala zdravšiu,krajšiu ani sa mi tak nevysúšala-ale tu bol zas problém s tým, že som tam schudla...a to som štíhla! ... takže nech robím čokoľvek nijak nie je dobre, aj prípravky neviem aké mám používať, citrón som už tiež skúšala ale to neznesiteľne štípe a svrbí ... ja sa ale bojím použiť nejaké prípravky či krémy lebo viac skúseností mám že mi to ešte viac podráždilo pokožku .. mám ale v pláne navštíviť kožného lekára, radšej skúsim upraviť stravu pomaličky, až potom na nejaké tie prípravky ísť.. tak nejaké rady od vás? áno viem robím zle veľa vecí, tak,..žiadam o pomoc.. :D :)

kleaa189

Mať peknú a zdravú pleť = používať kvalitnú kozmetiku. Žiadne ropné veci, ale BIO a živú kozmetiku, ktorú nenájdeš v obchode, ani na pulte. Robí sa ručne-na mieru!

Sewerka

ahojte

tiež som mala veľmi dlho akné a podarilo sa mi ho konečne zbaviť v 25 rokoch ... objavila som OCM a je to fakt super ... inak super bol gél od LRP ... krásne vysušil a vyhladil pleť a ostalo mi posledné balenie z ktorého som skoro nič neminula tak ak by mal niekto záujem ozvite sa :)ponúknem dobrú cenu ...

hihihaha

Ja mam problem s aknem uz asi 6 rokov a fakt mi to z casti znicilo doterajsi zivot , tym ktori to mali alebo maju vedia ocom hovorim. Skusil som aj koznu aj kozmeticku a tie peniaze ktore minuli moji rodicia vysli nazmar. Rychlo som pochopil ze je to zbytocne a hladal som si svoje lieciva. A z mojich vyskumov vyslo :D : fakt pit vela vody ako tu spominaju , hovorim o litroch , snazim sa vyhybat prachu (prasim perinu vankus kazdy vecer :D) tiez cerstvy vzduch - vetrat izbu a hlavne hlavne si.nechytat face aj keby neviem co a tiez vela spat a nemat stres a tiez holenie a dodrziavanie hygieny a strava of course. Pri dodrziavani tohoto navodu sa mi odost zlepsila plet a nestoji to nic :) uz len cakam kedy sa onudia tie vyrazky stale vytvarat :D drzte sa

Misickaa4

Rady, ktoré tu dávame, dávame z osobných skúsenosti...a veľmi veľa ľudí sa zhodne, že dnešní ,,lekári´´ ti nepomôžu. niečo na tom asi bude, nie? ja viem tiež o čom hovorím, a to som chodila po iných akože ,,odborníkoch´´.
lekári ti nepovedia pravdu ani z časti, a predpisujú iba to, čo predpisovať musia. česť výnimkám, ktorých je naozaj veľmi málo...

Ninaa

Najrozumejsie je navstivit kozneho lekara. Akne sa da vyliecit na 100%. Rady, ktore ti tu niektori davaju, su zbytocna strata casu a penazi. Viem o com hovorim :-)

chochochocho

Mal som tie iste problemy.
Skus pit denne 3 litre VODY.
mne sa to zlepsilo minimalne o polovicu ak nie viac a to len fajnou vodou ;)

simka111

určite treba vyradiť sladkosti,mliečne jedla, a potom jedla,ktore draždia pleť u mna su to hlavne orechy a paradajky

piť dostatok čistej vody,brať zinok,pupalku a myslim,že mi celkom pomáha aj pitie zazvoroveho či zeleneho čaju

používam prírodnu kozmetiku s konopným olejom a chodim na čistenie pleti,ešte si chcem kupiť mejkap z lekárne

poznam ake je to mať problematicku a zaroven citlivu pleť,na to veľmi pomáha maska jogurtova s tvarohom,kludne stači aj biely jogurt,ktorý si nanesiem na tvar po umyti pleti a necham aj 20 min,poton oplachcem a už nekremujem,pleť je ukludnena a hladka,čitala som dokonca,že jogurt je vhodný na problematicku pleť,pretože pomáha vyťahovať zápal z kože a pritom ukludnuje

a tu kožnu tiež neodporučujem,hoci ti tie kremy pomožu a pleť budeš maž zdravu,po ich vysadeni sa ti to znovu vráti.. aspoň u mna to tak bolo

Misickaa4

Ahoj,
každá časť na tvári značí určitý orgán v tele. príčin akné a vyrážok je neskutočne veľa od hormonálnych, stres, samozrejme strava ale aj trávenie, gyn.problémy...napr. čelo- to značí , že nie je v poriadku niečo s hrubým črevom, alebo minimálne to, že by to chcelo naozaj zmeniť stravu a doplňať vlákniny(pre to napravenie čreva a trávenia).
ja veľmi neodporúčam kožných lekárov. aj tak ťa nevyliečia, len ti popchajú plno antibiotík a krémov , ktoré neliečia ale iba ti potlačia akné. to však nerieši príčinu, takže sa veľmi ľahko môže stať, že keď vysadíš lieky od kožného , budeš to mať znova.
fakt vyskúšaj tú stravu, pi veľa vody, vlákniny, vitamín C, a tvár si natieraj kokosovým olejom, nie krémami typu Nivea.. poradím ti ešte ricínový olej, ten ale nemám vyskúšaný, no chystám sa. držím palce