Liečba endometriazi octom?

Príspevok v téme: Liečba endometriazi octom?
Sme zúfalí

Zdravím potreboval by som radu ohľadom mojej priateľky ma 35 rokov a už po tretíkrát jej bola zistená táto choroba. Prvýkrát v 29 rokoch.
Bola dvakrát na laparoskopickej opke a polročnej liečbe hormonálnej navodzujucej stav klimateria.
Opäť ju caka toto a ona nechce mat zase tie stavy s tym spojene. Chce skúsiť alternatívnu liečbu. Kolegyňa jej poradila octové obklady na brucho ze ocot cysty vysuší. Je to pravda alebo blbost ?
Lekári odporúčali otehotnieť ale mi deti neplánujeme mat a robiť si dieta len kvôli chorobe je somarina.
Ďakujem za odpovede.

Ivka 1

Je to nepríjemná ochorenie,pri ktorom sa tkanivá sliznice maternice uchytia v tele na nesprávnych miestach.Môžu sa preniesť na vaječníky,vajcovody ale i do
orgánov,ktoré nesúvisia s rozmnožovaním. Je to síce nezhubné ochorenie ale ak sa nelieči,môže
viesť až k sterilite.
Najčastejšími príznakmi sú: poruchy menštruačného cyklu,bolestivé a dlhotrvajúce menštruačné krvácanie,
bolesti v malej pánve,bolesť pri pohlavnom styku.
Niekedy postačí len medikamentózna liečba a inokedy je potrebný chirurgický zákrok.. Asi polovica žien sa dočká dieťatka.V niektorých prípadoch je nutné odstrániť vaječníky . Tehotenstvo má pri endometrióze liečivý účinok. Za jednu z príčin endometriózy sa totiž považuje vyššia hladina ženských hormónov – estrogénov v krvi,od ktorých závisí aj rast ložísk endometriózy. Vylučovanie estrogénu sa počas tehotenstva pozastavuje. Preto sa ochorenie v druhom stave výrazne zlepšuje,dokonca môže aj úplne vymiznúť.Dostupné liečivá navodzujú stav podobný tehotnosti.
Na nejaký čas sa pozastaví menštruácia. Bohužiaľ jedným z nežiadúcich sprievodných znakov liečby medikamentami je vznik osteoporózy.Je tu však možnosť ako liečbe endometriózy napomôcť
produktami na prírodnej báze, ktoré majú antioxidačné a protizápalové účinky.Zároveň však je potrebné užívať užívať vyváženú zmes minerálov a stopových prvkov a tak zabrániť vzniku osteoporózy.