Od kedy je možný potrat?

Dadula56

es:pokial viem, injekcie ani vaginalne kapsule sa u nas nesmu pouzivat, nie su povolene. Kyretaz je mozna od 8. tyzdna, cize zrejme tento zakrok chce vykobat tvoj lekar.

prosimnie

To je nehorazne :(((... Prepac, ale podla Toho co si teraz napisala usudzujem, ze Ty mas v tom pripade asi namiesto mozgu len mozgovy obal!
Podla Teba je zena tehotna len 4 koncove mesiace, alebo ako??? :(
5 mesiacov nosis v sebe nic, a zrazu v piatom sa cary-mary vyvynie dieta?
Aj kvet, aj kazdy organizmus vyrastie len zo semienka. Ale nikdy nenajdes dva rovnake. Lebo kazda ludska bytost je neopakovatelna. = originalna, so svojim jedinecnym DNA.
:(
Preco to neriesis inak? Existuju dnes hniezda zachrany, su anonymne, tolko neplodnych parov caka v rade na babatko ktore by si adoptovali.
Nie je to nic ine, len zbabelost, utekanie pred zodpovednostou.

es

prosimnie ked ti zomrie zive dieta v naruci musi to by strasne, urcite si sa trapila...ja dieta nemam, mam plodovy obal...to comu hovoris dieta sa v tele matky vyvinir zhruha okolo 5. mesiaca...

prosimnie

Placem :(... je mi to tak strasne luto... :(:(:( ... nemas srdce? nemas trosku citu? SVOJE BABO das zavrazdit :(((( Prajem Ti, aby si nikdy nepocitila ten pocit, ako Ti dieta zomiera v naruci, a Ty nemozes nic urobit. :(
Moja krasna Simonka ♥ spi sladko. :(

hgds

mozno ten tvoj lekar nevykonava ten ukon mozno z nabozenskeho presvedcenia alebo co , /niesom si ista ci sa to vykonava bezne v ambulanciah lekara/ .. a preto povedal ze mas pockat a potom budes musiet ist na kyretaz do specializovaneho pracoviska.. skus si o tom zistit viac a popripade zmen lekara

es

@jedulka: interupce na žádost pacientky se provádí od 8+1 do 12+0 ...Takže predsa musím počkať do 8 týždňa? V maternici je vidiet zatiaľ iba plodový obal...to naozaj musím čakať kým sa vyvinie samotný plod až potom môžem ísť na interupciu? Čítala som injekcii, alebo tiež chemických vaginálnych kapuslách, ktoré sa podávajú na potrat. Dá sa to absolvovať? Podľa mojich výpočtov som niekde medzi 2-3 týždňom.

jedulka

V ČR může žena na vlastní přání žádat o přerušení svého těhotenství do ukončeného 12. týdne, počítáno od prvního dne poslední menstruace. Jedná se o placený zákrok, kdy se celkově cena pohybuje kolem 4000-5000,- Kč podle stupně gravidity. Z lékařského hlediska rozlišujeme tzv. miniinterupci a interupci.

Miniinterupce je do ukončeného 8. týdne těhotenství. Interupce na žádost pacientky se provádí od 8+1 do 12+0 týdne. Oba zákroky se dělají v celkové narkóze. Miniinterupci lze dělat ambulantně a žena odpoledne po zákroku odchází domů. Miniinterupce je k ženě šetrnější, protože je třeba menšího roztažení děložního hrdla. Hrozí pak menší riziko poškození hrdla a problémů s předčasným porodem či potratem v dalším, již chtěném těhotenství. Četnost komplikací je asi 3-4%

LILIII

No musis pockat ,gynekolog kyretaz robi od-do z dovodu ,aby si pocas zakroku nezacala krvacat do dutiny brusnej a nenastali dalsie komplikacie
Urcite gynekolog vie co robi