Otravná kolegyňa

Príspevok v téme: Otravná kolegyňa
Xixi789

Odkedy prišla (je to už rok) chodím do práce s odporom. Táto kočka ma strašne vyciciava z energie. Ja som introvert, ona samozrejme úplný opak. Stále má potrebu mi niečo hovoriť, čo ma vôbec nezaujíma. Ja napríklad neznášam keď jem a ona stále do mňa hustí a väčšinou jej len prikyvujem a jej to stačí, ale mňa to otravuje. Ona keď obeduje, tak to aby bolo hrobové ticho, pustí si seriál, ktorý aj tak počujem. Každý deň jej musím vravieť, aby vypla rádio, že to nechcem počúvať. Potom si to pustí na sluchátka, ale aj tak to počujem, lebo má v uchu len jedno sluchátko, aby počula keby niekto klopal alebo tak. Keď jej už dám najavo, že už mi stačí a nechcem sa s ňou baviť, tak začne telefonovať. Má veľkú rodinu a strašne moc kamarátok, takže kým všetkých obvolá, sú to hodiny. Každý deň musím počúvať 2 hodinový telefonát s kamošom (po k torom asi ide, keďže frajera nemá), asi 2 polhodinové hovory s najbližšou rodinou a potom asi 10 hovorov po 15 minút s kamošmi. Každý deň rieši s nimi v podstate to isté a ja už som alergická na jej smiech. Minule ma to tak vytočilo, že som sa nedokázala upokojiť asi hodinu. Doslova som sa triasla pri jej pohyboch rukou, čo som periférne videla, že či opäť ide chytiť do ruky telefón. Aby toho nebolo málo k nám do kancelárie si vodí kamarátky, buď také čo náhodne prišli do mesta, alebo priamo iné kolegyne na kavičky. Nemáme náročnú prácu, ale momentálne chodím domov unavená ako po trojdňovej šichte. Skúšala som jej naznačiť, že je to otravné keď toľko telefonuje a ona mi na to povedala, že ona by šla volať aj na chodbu, ale je jej to blbé, lebo tam už veľakrát stretla riaditeľa, takže radšej je zavretá v kancli. Za šefom s tým nechcem ísť, lebo aj tak by len mávol rukou, že je to medzi nami a nechcem aby to s nou riešil, pretože chcem mať s nou ako tak normalny vztah, nakolko sa bojim, že by ma riadne poohovarala vo firme. Je to vodcovsky typ a dosť ma trápi aj to, že kým tu nebola, bola som šefova pravá ruka, no teraz vždy keď šéf volá, ona hneď uteká k telefónu, keď sa šéf niečo pýta, ona hneď odpovie, ja sa ani nestihnem nadýchnuť a ja sa cítim ako desiate koleso. Samozrejme šéf má teraz radšej ju, pretože sa mu páči ako je iniciatívna.

Agnes998

To este v dnesnej dobe su stale take prace kde nemusite dokopy nic robit len sa cely den flakate? Kokos a ja ze to bolo len za socika. Henta kolegyna ked si tam u vas robi len nejaky titul tak to potom neskor zas odide nie, proste to nejak vydrz dovtedy. Ked je ochotna pristupit aspon na nejake kompromisy, ze si da sluchatka, tak bud rada, mohlo to byt aj horsie.

Xixi789

Napada mi v tejto veci, len si s nou ozaj sadnut a povedat jej na rovinu, ze mi jej telefonovanie vadi, ale ked mne vadi a to, ked hovori na mna a aj ked si k nam vodi kamosky. :-D To sa mozem rovno s nou prestat uplne bavit a to som prave nechcela, pretoze ako som pisala, je mila, zlata, ja nemam naozaj nic proti nej, len teda tie nase povahy su uplne ine. A citim sa ja ako ta divna, pretoze ona ked ide do ineho kanclu kde su baby 4 a vsetky su ukecane ako ona, tak tam sa citi super a potom ked sa uz musi vratit spat ku mne, tak lamentuje, ze waaaw tam im je ako dobre... Ja ju aj chapem, ze ja nie som partak na denno denne vykecavanie o nicom, preto sa citim tam ako idiot, ale tak co uz kazdy sme iny. :-) A nemozem uz od sefa ziadat vlastnu kancelariu, pretoze predtym som bola v kancli s 2 chalanmi, z coho jeden uz odisiel a ten druhy ten nas mal tiez plne zuby, lebo ten bol este tichsi ako ja a tomu uz ten vlastny kancel dali, nakolko to s nami nevedel vydrzat. Takze teraz sa mi akurat tak frajer smeje, ze vtedy ten chalan zazival to co ja a teraz trpim ja, nakolko dosiel este niekto ukecanejsi a vacsi rozruch robiaci, ako ja vtedy. :-) Pomsta z hora asi. :-D

Xixi789

No je to statna firma, nemozem to uplne konkretizovat. :-) Plat je tam nizky, ale mne to zatial vyhovuje, nakolko mam prace dve, a v tejto v podstate riesim aj tu druhu. Ja som zamestnanec a ona je ako student, robi si PhD. A okrem toho, ze ma malo roboty este kazdy den pocuvam jej stazovanie, ze keby bola zostala na skole si robit PhD., tak tam nemusela ani do skoly chodit, ze tam to nikto nekontroluje, ze staci ked maju robotu hotovu.

Maoam

mna zaraza fakt, ze sef dovoli hodiny sukromnych telefonatov, sukromneho surfovania po nete, FB, kavickovanie a este aj minimum naplne prace

to co je za job??????

emalea

musím sa zapojiť do debaty...aj keď možno mimo tému: absolútne nechááápem, že v dnešnej dobe si môže niekto dovoliť premárniť prac.čas týmto spôsobom, to vy akože nemáte v robote šéfa???aj keď si naznačila, že momentálne je menej práce, ale v prodiktívnej firme by vrámci kolektívnu aspoň 1 človek okamžite letel!!!

zewa

Rozumiem ti. Zazivam nieco podobne. Asi aj sama vidis, kam to speje. Pomaly kvapka po kvapke sa plni tvoj pohar trpezlivosti. Potom vybuchnes a vsetko vykricis. Dnes to este mozes riesit bez navalu emocii. Prosto je v praci, ma robit. Ak robi nieco ine, nech to robi mimo kanclu. Mas urcite nejake prava ako zamestnanec na pracovne prostredie. Sefovia si vzdy budu vsimat tych, co sa vsade strkaju a su prvi. Ale odpovedz sama sebe: je toto podhadzovanie sa sefovi tvoja cesta k spokojnosti samej so sebou?

Xixi789

Skúsim to teda asi s tými sluchatkami, čo už mám robiť, aj keď to mi tiež nie je po chuti, prečo by som ja mala byť obmedzovaná.

Xixi789

Bs dakujem, ano presne si to teraz popisala, aj ja som uz alergicka na nu. Prvy rok sa to este dalo vydrzat s nou, no po lete ako sa vratila z dovolenky zo zahranicia, kde si nasla tohto kamosa, to dennodenne 2h telefonovanie s nim, ma ide o zem hodit. Ona je akoze snaziva, spravi si robotu, ktoru ma, ale to je za pol hodinku denne hotove a zvysok dna hotovy teror pre mna. Ona je taka ukecana, ze uplne o vsetkom mi hovori, dokonca aj ked jej spadne vlas mi ukaze aky je dlhy. To je priklad, taketo blbôstky rieši stále. Nemám čas ani na svoje myšlienky. Viem, že keď jej poviem aby netelefonovala toľko, tak sa nahnevá, ve´d kto by sa nenahneval a to som práve nechcela, ale ja už to psychicky neunesiem. Tak isto viem, že ma bude ohovárať, lebo to je taky debatný krúžok čo ohovára všetkých aj s tými čo sú zadobre. A je keď budem z tých čo zadobre nie sú, tak budem ohováraná ešte viac. :-(