Je to pravda?

Príspevok v téme: Je to pravda?
sweater.

dieta po narodeni je prenesene od mamicky do miestonosti, kde stravy nejaky cas, zvycajne 2-3 dni myslim, pokial jeho, aj mamu vysetria ci je vsetko ok a poslu domov. a moja otazka je, pocul som ze pocas toho casu, kym niesu z matkou v neustalom kontakte, musi minimalne kazdych par hodin chodit do tejto miestosti pracovnik (hadam ze je to serticka zdravotna) a venovat im chvilku svojho casu, prihovorit sa im, 'pomojkat', s usmevom atd. lebo ak by necitili tie deti 'lasku' zomreli by. je to naozaj tak? vdaka

phoe

U nás ich po narodení tuším tiež dávajú do inkubatora, kvoli novorodeneckej žltačke, ale taká miestnosť ako v amerike to nie je, že presklena a každý tam môže cumiet :) majú tam pristup len sestry a lekári a asi aj matky , nie ktokoľvek

Lulu2011

nie nezomreli by cosi :) po porode je vacsinou matka cca 12-24 hodin bez dietata, aby si oddychla, na vlastnu ziadost ho dostane aj skor, sestricky babatka nemojkaju, su to pre nich len uzlicky, ktore treba okupat, popripade nakrmit, vysetrit

phoe

GoFruit, bolo by to fajn keby to tak bolo, bohužiaľ nemilovane deti na nedostatok lásky neumru, ale vyrastú z nich zranené bytosti. Sweater, tie miestnosti su pre nedonosene a chore deti. V amerike su asi hneď po pôrode vsetky hentak dane do inkubatora, ale to len na chvíľu, možno pár hodín. U nás máš dieťa normálne pri sebe, našťastie.

GoFruit

Verim tomubze dieta ak neciti lasku matky moze zomriet. Alebo proste lasku hocikho. Tiez som to citala len si nespominam kto to pisal ale bolo to v knihe nie bulvarnom casaku. Ver tomu.

sweater.

nenaletel som na nic, len sa pytam :). nezazil som porod vlastneho (nastastie), ale vo filomch napr je vidno miestnost kde lezi dajme tomu 15 deciek v postielkach a rodicia hladia na nich len cez sklo. takuto miestnost som mal na mysli. ci to je len hollywoodsky blud?

phoe

Blbost, to odkiaľ máš? Dieta je stale s matkou, a cudzí ľudia bábätká nemojkaju, sestry ich okupu ale len ako na páse. To si komu naletel na take kaleráby?