Neviem ako ďalej vo vzťahu

Príspevok v téme: Neviem ako ďalej vo vzťahu
Gabika14789

S priateľom budeme spolu 3. rok. Ja mám 20 od bude mať 30. Do nedávna som bola v našom vzťahu ja ta zla. pila som chodila som po vonku on ma uplne zmenil. Začala som byť vonku utiahnutá, prestalo ma to tam baviť dala by som všetko za to aby som mohla byť len s ním a stráviť krásny večer v posteli. Som za to robiť čokoľvek aj ísť von s jeho priateľmi. Háčik je v tom že nedokáže e isť potom so mnou domov alebo sa nedokáže ani so mnou vonku rozprávať že sa nedá keď sa musí so všetkými. Chcem byť s ním stale čiastočne aj preto lebo kvôli práci nemáva na mňa čas stretnutia odklada o hodiny, naše plány o týždne. Cez víkend túžim byť s ním. Jeho to už ale nezaujíma chce byť s kamarátmi. Po práci je nervozny nadáva mi za každú maličkosť. Ja by som rada šla s ním. Ale nie je ochotný si ma tam všímať ako sám povedal chce mať pokoj. Nechce ísť ani so mnou domov kym sa neopije uplne. Nedokážem prijať život s alkoholom možno aj preto že moja rodina sa rozpadla kvôli tomu. Pár víkendov je so mnou a hovorí mi ako mu je dobre a ako je rád že ma taku ženu. a potom zasa to isté vyčíta mi že musel byť so mnou doma. Nemá na mňa žiaden čas a mrzí ma že ani ten víkend nedokáže kvôli mne obetovať. Keď ja to dokážem. Som sebecká že ho chcem len pre seba? Je to moc? ako sa mam zmeniť? ako mám žiť keď som celé týždne sama.S kamarátmi von nechodím lebo mu to ubližije. Kamarátky nemám. Chcela by som normálny ,,dospelý” vzťah. Ešte ma mrzí že nemá žiadne plány do budúcnosti. Prácu nechce zmeniť, ani bývanie nič.. (býva s rodičmi)…Čakam už od neho viac. Neviem ako to mam riešiť… Cítim že potrebujem od muža ktorému dávam všetko dostávať všetko. Trápim sa.

Fleur-de-lis

no rozumiem tomu, že odísť zo vzťahu by pre teba nebolo ľahké. Musíš sa ale zamerať na to, čo by bolo pre teba lepšie,a nie ľahšie.
Ja osobne by som neostala s mužom, čo by mi nadával.
A jeho životný štýl v tridsiatke, no trošku nevyspelý, či?
Čo je to za vzťah keď na seba cez týždeň čas nemáte a potom sa vidíte ani nie každý víkend lebo si nenájde ani chvíľu? Radšej sa opije.
Mne to príde, ako keby pomaly zo vzťahu odchádzal, ale chce si ešte užívať výhody, ktoré ten vzťah má, teda sex.
Ty si zodpovedná za svoje šťastie. Ak ostaneš v tom vzťahu tak si si sama vybrala trápenie. Asi máš pocit, že je to nefér, lebo ho ľúbiš a proste je to ťažké. No hej. Ale nič to nemení na fakte, že ak s ním zostaneš tak sa budeš trápiť.
A píšeš, že by si chcela dospelý vzťah. Viem, že viacerí s tým nesúhlasia, ale podľa mňa jeden spôsob ako si zabezpečiť vyzrelého a dobrého muža je, že s ním nepôjdem po pár týždňoch do postele, ale budem rozvíjať iné stránky vzťahu. Ak ťa bude stále chcieť a pracovať na vzťahu, tak máš predpoklad, že si s mužom, ktorý vzťah vníma seriózne a dokáže sa obetovať.

nathalia7

píšeš že nechce ist domov,kym sa neopije,tak to čo je za muž?ved uz nema 20,tak ja by som od neho odišla-ved ten ti čo može dať,ked budete mat deti,on nebude chceit byt s tebou??a nadáva ti za každú maličkost,to je ok?takeho muža chceš,čo si ta neváži,tak ako ta ma rád??
a ešte on chce byt s kamaratmi,a ty nemožeš,lebo mu to ubližuje?,a to byvaš sama?ved aj ty si chod von s kamošmi,ved ty máš 20 a on je o dost starší a nedokáže byt bez kamošov,a bez alkoholu?,vedel by to obetovat?alebo menej s nimi,a menej piť??vzdaj sa ho,najdeš si ineho,tento si ta nezaslúži.

gabika14789

budiška ano zaživaš presne to isté a tak isto neviem ako ďalej ... včera som mu povedala všetko .. ale aj tak nenašiel riešenie iba povedal že sa to pokusi zmeniť ... som zvedava toto nie je chyba v nas a my s tým ani nič nemôžeme robiť iba im môžeme dať na výber ... horšie je že ani ja nemám silu odísť

budiška

ja zažívam presne to isté.sme pre prácu spolu len cez víkendy a poslednou dobou aj to radšej ide s priateľmi sa von opiť. nikdy mi to nevadilo, ale poslednou dobou to znášam veľmi tažko, nič mu nevyčítam ale začínam mať dojem, že mu je bezo mňa lepšie. chcela by som odísť, zažiť "dospelý" vzťah ale milujem...ale uvedomujem si, že strácam roky...

pandorica

Chlap potrebuje voľnosť, inak ti zdrhne.Hovoríš, že pár víkendov je s tebou a raz za čas ide s chalanmi.Tak ho nechaj, nech ide.Ty si urob svoj program, nič mu nevyčítaj.Bude sa k tebe rád vracať.

lilyiankaa

čiže vy ste spolu len cez víkendy a vtedy on radšej uprednostní kamošov a pitie alkoholu ako teba ... a čo keby si kamošov nechal cez týždeň a tebe by sa venoval cez víkend, skús mu niečo také navrhnúť .... tvoj priateľ mi neviem prečo príde taký bez života, energie, či mýlim sa?

Gabika14789

Nie často par dní do mesiaca. Ale aj to chýba keď celý týždeň sa na neho teším a víkend takto zabije môžem potom čakať ďalší týždeň ... nie nespomenul iba povedal že raz by chcel mať deti keď bude mať na ne peniaze ....

lilyiankaa

podľa mňa to s týmto človekom nikdy vo vzťahu nebudeš mať ružové a jednoduché ..nerozumiem tomu, prečo on nechce ísť skôr domov ako sa opije ..to mi prosím vysvetli ..mne to fakt nedochádza ... ak si rád vypije a často, nuž je to riadne na prd a ako sama píšeš, nemá ani žiadne plány do budúcna, je mu dobre s rodičmi bývať ...s týmto človekom asi tak ľahko nepohneš a myslím, že sa s ním budeš stále len trápiť ... za tie tri roky čo ste spolu tak nikdy nespomenul, že by sa chcel v budúcnosti osamostatniť, mať rodinu alebo niečo podobné?

Wikimon

Fuha tak toto mas dost na hovno ... :-o ... ja osobne viem ako sa citis ... asi ... ze chces odist ale nemozes lebo milujes ... to je to najhorsie co moze byt ... ale jediny sposob ako si clovek uvedomi co pri sebe ma je ked o to pride ... snad chapes ... :) ...