ako nebezpecne su cisty?

maťa

Ja ti veľmi držím palce, pretože si myslím, že s jedným vaječníkom sa dá otehotnieť. Dokonca poznám ženu, ktorá má len polovicu vaječníka a má dve krásne deti. Riziko potratu pri cysta... no vieš, môže prasknúť, pretože je tam zrejme nejaký tlak. Určite by si mala rizikové tehotenstvo a pokiaľ sa vtedy o teba budú dobre starať, tak sa ti podarí bábo vynosiť a porodiť.
Ja mám čokoládovú cystu, 2,5cm, napriek tomu mi doporučili otehotnieť aj s tou cystou. Takže keby to bolo veľmi nebezpečné, asi by mi to nedoporučovali.
Pýtaj sa na to, či máš ten jeden vaječník priechodný, či sa ti tvoria vajíčka a či na ňom nemáš zrasty.

RNG

Kto sa chce dat rezat, nemozem mu zabranit.
Ale cysty su vysledok zamoreneho tela, pripadne s porusenymi hormonalnymi hladinami.
Vyrezanim cysty sa telo ani neodmori, ani sa nenapravia hormonalne hladiny.

iweta

vsevedka" wies co ti powiem asi tolko ja som tam bola dwa krat a z jedneho wajecnicka mi nenehali skoro nic teda mam mozno iba jeden wajecnik pojazdny a aj to nieje iste jednoducho ak otehotniem tak zewraj to bude len a len nahoda nedawaju mi moc welku nadej na to lebo je tieto cysty su hlupe a ze sa mi budu wracat stale e ze ked mas cystu na wajecniku tak aj ked otehotniem ze ho potratim takze ja uz newiem comu mam werit

vsevedka

Sjuzie, Iwetka, nič sa nebojte, cysty, to je ešte to nalmenšie zlo pri iných závaž.gynekolog.dg.Ja mám i osobnú skúsenosť, mala som cýst niekoľko a ešte i endometriózu.Mala som veľké bolesti v podbruší v okolí pravého vaječníka a na pohotovosti mi dal mladý mudr.injekciu a určil dg.dyspepsia(poruchu trávenia).Vedela som, že určil dg zle a preto som hned nasledujúci prac.deň po víkende zašla na gynekológiu.Po gyn.vyš.ma poslali na sono, ktoré zistilo 1 malú cystu.Pol roka som pendlovala medzi gynekológiou a sonom a len "sledovali", až dosledovali, že cýst bolo viac, dokonca písali i tumor a tá maličká cysta im podrástla na až na 7x8 cm veľkosť, to už ma objednali na laparoskopickú operáciu, kde mi všetky cysty odstránili i zistené endometriózne ložiská, v nemocnici som bola tuším len 2 dni.Cysty sa mi už nevrátili!!!Ja každému doporučujem cysty laparoskopicky odsrániť, je to minimálny invazívny zákrok, niekedy pri veľkých cystách sa musí odstrániť i časť, alebo príslušný vaječník,hlavne ak tam vniknú pozápalové zmeny, navyše cysty môžu prasknúť a vzniknúť infekcia.
Doplnky brať môžte, hlavne po operácii, ale ja keď už som raz tie cysty mala, nič ich nepomohlo odstrániť, veď ja som sa tiež nehrnula pod nôž rada.
I keď vám nik nepovie dôvod, prečo vám vznikli držte sa v teple, riadne sa v zime obliekajte, žiadne silonky cez zimu a minisukničky, o krátkych tričkách z ktorých "trčia" holé kríže nehovoriac.

maťa

Iwetka, potom tvoja doktorka zrejme nie je odborník, pretože ak nevie odpovede na tieto otázky, má sa poradiť s inými odborníkmi. V prvom rade musí určiť druh cysty a až potom ťa liečiť. Ak nepomáha jedno, má skúsiť druhé. A naozaj, operácia je spôsob ako zistiť o aký druh zysty ide. proste ti odoberú vzorku a skúmajú ju. Neboj sa, tá laparoskopia nie je až taká hoyná. Držím ti palce.

iwetka

mata"wies ono mi moja doktorka newie odpowedat na moje otazky lebo nechape ako sa mi liekymi newiedia stratit tie cysty a skusala wsetko skor ako som isla na operaciu a je mozne ze sa mi budu tworit nadalej