Mykoza - rady

Príspevok v téme: Mykoza - rady
lenka9

Ahojte.Potrebujem od Vás radu.Nejakú dobrú otestovanú..Takže začnem tým,že sa momentálne liečim na vag.mykozu.Všetko,čo treba užívať mám a viem.Ale problém je,že neviem čo pre manžela.Aj keď nepociťuje žiadne problémy a tam dole to má vporiadku,pre istotu mu chcem tiež niečo dať,aby sa to zase mne nevrátilo.Chcem sa tomu vyhnúť.Potieral si ho občas Canestenom po sexe (pre istotu),takže Canesten krém máme poruke.A viem,že môže aj Mykomax,len neviem ako často ho má užívať?Alebo poraďte ešte niečo voľnopredajné pre mužov.Lebo pri vag.mykoze partner nemusí ísť na vyšetrenia,tak mi to povedal môj gynekolog,vraj stačí iba Canesten krém ak pocíti problémy...atď.Tí,čo to prežili,vedia o čom hovorím.Nechcem tu všetko vypisovať.Za rady ďakujem.

akinom007

Danyuska/ jasne ze aj semeno moze byt problem ze narúša v podstate pH ale aj to co som pisala ja do mna partner nedával semeno

daniuska

Nessynka, presne ako si pisala, tvoje problemy zacali den po prvom nechranenom pohlavnom styku s tym, ze ste sa prestali branit otehotneniu, cize partner do teba striekal semeno. Problem nie je v tom, ze by mal partner mykozu a tu na teba zaniesol, ale v tom, ze ph jeho semena narusilo ph rovnahu v tvojej vagine a tym doslo k mykoze...Poznam to, aj ja som mala tento problem a nepomahalo nic, len pockat do otehotnenia a zas pouzivat bud prezervativ, alebo sa vyvarovat ejakulacii partnera do teba.Je to pomerne casty problem u zien, jednoducho neznasas partnerove semeno.Uzivaj probiotika a po otehotneni, ked uz nebudete chciet dalsie dieta sa priameho kontaktu so semnom proste vyhni.

akinom007

Nessynka/ partner by mal ist na urologiu na vysetrenie a vyter, ak tam bude mat nieco treba ho preliecit lebo sa ti to bude vracat-mam s tym niekokorocnu slusenost a preliecit partnera treba VZDY akonahle nie je prelieceny VZDY sa ti to vrati

RNG

Mykoza je dosledok zlej crevnej flory, obvykle, lebo ked sa crevna flora sklada najmemej z 90% probiotik, tak tieto nam vedia vyrobit dostatok protilatok proti prakticky kazdej nakaze.
Takze pozri najma na kvalitne probiotika a mikrovlakniny, najma po pouziti atb, ktore znicia probiotika a tak umoznia candide a roznym mykozam, na ktore nie su ucinne sa rozmnozit.

Nessynka

Dobrý deň. Ja som sa trápila mykozou prvý krát v živote a trvalo to mesiac. Mesiac pred tým som prekonala silný zápal močových ciest a hned na to som dostala menštruáciu, takže s liečbou to bolo komplikované. Nikdy som tieto problémy nemala. Liečba bola hrozná, lieky nezaberali, mastičky škodili..vyskúšala som čapíky, tablety, roztoky, jogurty, čaje, vložky.. proste všetko,,kým sa to ustálilo. Partnera mám stáleho už dva roky, no práve otial si myslím že aj tak pramení môj problém. Počas celého vzťahu sme požívali pri sexe ochranu. Podarilo sa nám úspešne doštudovať a tak sme si povedali že by sme sa nebránili dieťatku. Odkedy sme prestali používať ochranu, myslím že hneď v nasledujúci deň sa začalo moje peklo cez zápaly, mykózy a pod. Liečim sa však iba ja. Lebo to bolo od začiatku pripisované predoškému zápalu. Môj gynekológ je úžasný lekár, no kvôli tomu že pre silný zápal nemohol robiť potrebnú diagnostiku, môjho partnera neliečil a potom sme sa k tomu nedostali. Po dlhej liečbe mám prvý týždeň pokoj, bez svrbenia, pálenia a výtoku. Bojím sa však mať pohlavný styk s partnerom, že sa mi to vráti. Poraďte mi prosím, ako ho mám preliečiť, alebo akého lekára má navštíviť ? dermatovenerológiu, alebo urológiu ? Nechcem si to zažiť znova a nechcem si predstaviť tú hrôzu ak by som otehotnela a vrátila sa mi tá pliaga. Ďakujem

MultiLevel

Ked som mala mykozu, dostala som od gyndy vag.krem (len na predpis), s ktorym sa partner par krat natrel a odvtedy sa mykoza uz nezopakovala. Mozno kdesi najdem krabicku a napisem.
Inak, ak canesten nepomaha, treba skusit iny krem. Mycomax nech uzije napriklad dvakrat po sebe (pocas dvoch dni). Viac by som si ho nedavala. A v tomto pripad3 moze ist vyslovene len o problem u teba. Nieco mozno robis zle - strava, nevhodne spodne pradlo, umyvanie sa sprchacom alebo mydlom tam dole...

akinom007

Moze lekár povedat co chce uz som sa x-krát na Tom oklamala ze som išla Ku gynekológovi z mykozou-liečila som sa vraj partnera netreba (ked nema príznaky)? Liečba sice zabrala ale za 2-3 týždne som bola opäť u gynekológa z rovnakým problémom potom vzdy uz preliecoval aj partnera. A bolo ok, prečítaj si na nete je tam toho kopec u mužov na 90% prebieha mykoza-Candida pripadne aj iné havede bezpriznakovo avšak aj tak to majú a su nositeľmi

bobuľka

ja som manželovi naordinovala wobenzym :) je to voľnopredajný liek a vyriešil aj moje aj jeho problémy. Je to dobrá vec, hlavne človek nemusí trčať v čakárni u doktora ... odporúčam lebo celkovo máme s tým liekov v rodine dobré skúsenosti, sestre to lekárka odporučila aj na imunitu. Ale čo sa týka mykózy musíte fakt obmedziť sladké veci. to urobí veľa...