Ľanový olej

RNG

Konspiracie sa zdaju skoro kazdemu nemozne, ze sa to deje, ale ked su napr v USA za zdravotnym priemyslom vyse 2500 miliard dolarov rocne a schvalenim a oficialne pouzivanim alternativnych metod by sa iste aspon 3/4 z toho vyparili, to nemozu rozne medicke organizacie, poistovne a farmaceuticky priemysel dovolit.
Za ovela mensie peniaze boli ochotni ist aj do vojen, nieto konspiracii a kontroly tlace, televizie a literatury, tj najma medickych fakult a ich ucebnej naplne.
Takze ked na to clovek pozrie z tohoto hladiska, tak tie konspiracie su velmi realisticke.

RNG

Inac uloha antioxidantov pri lieceni rakovin je znama a lanovy olej obsahuje jeden z velmi silnych , lignan. Panensky chladeny High Lignan flax seed oil je tmavy a chuti orechovo.
Ja si ho na striedacku s kokosovym olejom miesam(mixer) do doma vyrobeneho tekuteho yogurtu. Pridam do toho aj trosku lecitinu, slnecnicoveho, a ester C palmitat, ktoty vytvori liposomicku vysoko absorbovatelnu formu z celeho.

RNG

Nuz ja mam napr ine informacie, rovno od pacientov, pozri na
www.budwigcenter.com
Tu je o nej viacej
ezinearticles.com
kde je jasne napisane, ze bola nominovana(tj navrhnuta) na Nobelovu cenu 7 krat, samozrejme ju nedostala, lebo doplnky a prirodne latky sa zamerne potlacaju, tj aj vyskum a vysledky s nimi.
Samozrejme, kedze sa jedna o ine metody, nez oficialne povolene na liecenie rakovin v USA(chemoterapia, chirurgia a ziarenie) a FDA je jedina institucia, monopolna, co moze nieco vyhlasit za liecive alebo nie, oficialne, tak sa vsetky ine metody prehlasuju rutinne za "nepreukazane" , dokonca drzxop neucinne, tj FDA ich neprehlasi za preukazane, aj napriek mnozstve ludi s nimi vyliecenych.
Ja by som sa ale na metodu dr Johanny Budwig nespoliehal, pouzil by som ju len ako doplnkovu ,po strane, lebo dnes su mnohe prostriedky ovela ucinnejsie a tie by som bral v prvom rade. A aj tie su oficialne podla FDA "nepreukazane"
Len nemocnice v Mexiku, co ich rozne pouzivaju maju ovela lepsie vysledky, nez US nemoznice pri lieceni rakovin. Pozri na ich statistiku v porovnani s oficialnou onkologiou. Ta statistika je z priemeru v USA a priemeru na uvedenej klinike, tj jedna sa o ticice pripadov a roky pouzivanie metod, nie nejake nahodne jednotlive pripady
www.oasisofhope.com
Dobra nova kniha zhrnujuca vyse 350 alternativnych metod na liecenie rakovin od Eulera, vydavatela, co tieto informacie zbiera uz dlhe roky je dnes aj zadarmo na internete , na stioahnutie. Euler ma zlate srdce, ked miesto zarabania na tejto knihe ju dal kazdemu zadarmo k dispozicii. Vidno , ze sa najdu este dobri ludia na svete, s dobrym srdcom a ze nie vsetko je len pre peniaze.
acri.cancerdefeated.com

odpovedam

quako, ezotericke a konspiracne stranky necitam. Budwigovu a jej pochybny vyskum mam prestudovany, pretoze nepodstupim nic bez toho, aby na to neboli aj nejake referencie. Zaroven mam pristup do databaz, kde ini autori/vedci/laboranti overuju nezavisle na sebe rozne vyskumy a nove poznatky. Takze o moje zdroje sa neobavaj ;-). Ucinok budwigovej protokolu nebol dokazany. V UK by sla za toto do basy.

quako

odpovedam,
nebudem s Tebou polemizovať o zásluhách dr.Budwig,len si myslím,že určite viac pomohla chorým,ako Ty so svojim príspevkom
btw,ten tvaroh,ktorý denne roky konzumuješ,dr.Budwig odporúča iba ako súčasť jedného receptu,ktorý veľa ľuďom pomohol
mala by si si všetko viac overovať a nie čítať konšpiračné a ezoterické stránky

odpovedam

dr. budwigovej protokol bol mnoho krat skumany a nikdy nebola preukazana ucinnost jej diety. Ona sama napisala, ze niektorym pacientom sa polepsilo. A to je dost vzdialene tvrdenie od nejakeho vyliecenia. Dokonca nebola ani nikdy nominovana na nobelovku, kedze na nic preukazatelne neprisla. Zacnite si veci overovat, ale nie na konspiracnych a ezoterickych strankach. Tie su typicke neoverovanim zdrojov a pustanim bludov do sveta cisto z propagandistickych dovodov. Kopec ludi uz na to doplatilo. Mimochodom, budwigova odporuca jest tvaroh proti rakovine. Ten jem kazdy den uz roky. Sice som rakovinu nikdy nemala, no neverim, ze tvaroh tomu zabrani... trochu rozumu, ludia.

quako

ag,
olej v pomletých semienkach REAGUJE s proteínmi,aj keď nie tak rýchle ako s vylisovaným olejom.
Preto tie mleté semienka dr.Budwig(ktorú som omylom premenoval na dr.Breuss)používala na liečbu onkolog.pacientov.
O Dr.Bruess,ktorého spomínaš som zatiaľ nepočul..
K tej karcinogenite zoxidovaného ľanového oleja..píše o nej napr.aj dr.Subotic na svojej stránke,za ktorého(ako píšeš)dáš ruku do ohňa..
Dávam mu aj ja za pravdu,keď hovorí:
"ako môže mať panenský ľanový olej záruku 2roky,keď pomleté ľanové semeno oxiduje už po 10tich minútach".
A malo by sa dovtedy vmiešať do nejakého mliečneho výrobku.

RNG

Oxidovany lanovy olej nie je rakovinotvorny, len ma podstatne nizsiu ucinnost, ako cerstvy, chladeny a najma plny antioxidacnych lignanov.
Odporucam chladit aj lanove semeno, nieken lanovy olej.
Oxiduje aj olivovy olej a predsa je ho zdrave jest, aj taky oxidovany, samozrejme cerstvy je ovela chutnejsi aj zdravsi, ale to by si ho musela od casu vytlacenia hermeticky uzavret a chladit. A to sa tradicne nikde nerobi. Takze vseobecne nenasytene oleje jeme ciastocne potuchle, ale je to lepsie, ako priemyselne znicene a dodatocne prichutene.

ag

teda chcel som napisat, ze lanove semienko rozhodne nenahradi lanovy olej zamiesany do mliecneho vyrobku.
Olej ostane v pomletom semienku a nereaguje z proteinmi, tym padom sa nestava vo vode rozpustny. Tym padom nema tie liecive ucinky, ako olej zmiesany z mliecnym vyrobkom, kedy sa zmes stava rozpustna vo vode.