Cysta v hlave a box

Príspevok v téme: Cysta v hlave a box
boxer

dobry večer prajem ludia . prosim vas o pomoc alebo skôr odpoved . cca v 16tich som zacal s boxom po cca pol roku treningu pri sparingoch som nejako chytil otras mozgu a zistili mi nahodne pri ct mozgu 3x3x5 arachnoidalnu cystu. potom ako som sa vyliecil som s boxom prestal zacal cvicit teraz mam 20 a stale cvicim v posilnovni a zacal som pomaly zase boxovat . bol som v kontakte s doktorkou a povedala ze to čo mam ze to je vrodene a pocas kontrol ako som chodieval sa to nezvacsovalo ze vklude mozem boxovat. bol som na MR asi 5x a vzdy take iste. no a teraz ako som znova zacal boxovat ma pobolieva hlava . neviem ci si mam z toho niečo robit ano je normalne ze po uderoch do hlavy ma bude bolet . chcem sa vas opytat ci sa da takato cysta vybrat ? ci by som po vybrati mohol boxovat uplne naplno. a ci je riziko pri vyberani ze ostanem dement? ... cysta je umiestnena : cysta 3x3x5 s deformitou tempolarneho laloka l.sin, dop. MRI, arachodialna cysta T l.sin tlaciaca na ventralnu pluchu T laloka s ciastočnou kompresiou Trohu ľ. postrannej komory bez patol zmien. signalu. chorn uzky plať. hygrom menej pp.aktualne indikovane kontrole mri a eeg vysetrenie.
vzdy som všetky kontroly mal ok nezvacsovalo sa ani nič tomu podobne.
takmer za cele 4 roky ma hlava nebolela. a ked hej tak jedine vzadu vlavo na temene. a presne tam aj teraz zaboli. čo si otom myslite? nemam cas ist k lekarke tak sa pytam vas:) ? dakujem za odpvoed p.s. s boxom prestat nechcem som v tom dobry a chcem v tom nadalej pokracovat.

cindy35

no vsak pisu, ze ti na nieco tlaci ta cysta, tak mozno z toho ta boli hlava.
box na nu asi nema vplyv, ale jasne ze hrozia ine urazy. ale poznam boxera, co nikdy ani nos nemal zlomeny, lebo je vysoky a sikovny, vykryl to