Jazvy po akne

Príspevok v téme: Jazvy po akne
oleandrovnik

Poradte mi kto ma skusenosti. Po akne, ktore som mala v pubertalnom veku mi dnes ostali jazvicky na tvari. Tym ze roky pribudli a moja tvar casom schudla je to viac a viac viditelne. V minulosti som brala Roacutan. Bohozial az neskoro som sa odhodlala ho uzivat. Keby som mu tak dlho nespekulovala tak dnes som ich nemusela mat. Viete nejaku dobru radu? Chemicky peeling vonkoncom nezabral, laser naj. hlupost. Existuju nejake gely popripade kremy ale ucinne??? Dakujem

hevika

Myslim, ze vysledok osetrenia laserom zavisi od toho, v ktorom centre si to das robit. Mne pomohli v Estheticu (mala som hnusne akne, ktoreho som sa nemohla zbavit). Po mojej dobrej skusenosti teraz nedam dopustit na laser, mam peknu, hladku a vypnutu plet...

zuska-bluzka

a ešte k tej kozmetike. hlavne by som sa vyhla trblietavej kozmetike, niektoré púdre obsahujú takéto čiastočky, to jazvy len zviditeľní. bb krémy by som nepoužívala, odtiene sú väčšinou dosť zlé a celkové to zloženie, ide väčšinou o nekvalitné krémy a ako sama píšeš, nie sú zmatňujúce. ja používam make-up double wear od estee lauder, pekne farbu pleti zjednotí, majú pekné prirodzené odtiene,nerobí masku, zmatňuje no nevysušuje tak aby sa ti robili šupinky a jazvy mi vidno menej ;) cena je vyššia ako pri bežných drogerkových výrobkoch no napr. na stránke marionnaud sa dá zohnať za 35 eur, čo za to určite stojí. možno sa skús opýtať ešte na vzorku idealist tiež od EL veľmi príjemné na pleti, pekne ju vyhladzuje :)

zuska-bluzka

Ahoj oleandrovnik,
hneď úvodom by som chcela povedať, že rady typu čistá voda a mydlo... :D neviem či sa smiať či plakať, niekto si tu robí srandu.
ja mám ten istý problém ako ty. vyskúšala som laser, mikrodermabráziu, krémy... všetko bolo nanič. jazvy stále mám, no musím povedať, že už som 2x bola na frakčný co2 laser. po prvom sedení, výsledok po zlúpaní bol fantastický, vypnutá pleť bez jaziev, no tie sa časom vrátili. začiatkom tohto roka som po dlhšom váhaní absolvala tento zákrok znova. a musím povedať, že výsledok ma milo prekvapil. na jednej polovici tváre mi zmizli a na tej druhej, kde boli hlbšie stále sú no sú o niečo menej viditeľné. o pár mesiacov sa na to chystám znova. podľa mňa záleží aj na centre kde ti to robia a aký majú laser. už dlhší čas sa chystám aj na colagenbeauty. skús na to pozrieť recenzie, má to celkom dobré ;) chcela by som to začať brať hned po tom laseri.
čo všetko máš ty za sebou?

ebi777

skús dermaroller,,, je to valček plný ihličiek,, kotrý roluješ po tvári, tým, na pokožke vznikajú mikroranky, to evokuje pokožku vytvárať nové a nové bunky, čiže tam kde sú jazvy a chýba tkanivo, pomalinky by sa mali tvoriť nové bunky

je to pomalý proces, určite nezmiznú jazvy jediným rolovanim....

ešte som to neskúšala, osobnú skúsenosť s tým nemám :),, ale plánujem to kvôli jazvičkám vyskúšať :) a ten dermaroller nie je ani drahý, skúsiť sa to oplatí

oleandrovnik

Pouzivam BB creamy radsej. Ked mam puder, alebo suchy make-up co by bolo asi vhodnejsie pre moj typ pleti, tak som cela taka napnuta a tie jazvy sa este zvyraznia. Po BB cremoch sa sice mierne lesknem ale aspon mi zjednotia ton pleti :-). Nemam to take hrozne, ale pri pohlade do zrkadla a hlavne odraze svetla mi to vadi.

???

je to na nervy ,ja viem.Davaj si na tvar len prirodne veci,napr jogurt,nech pokožka je napita.Ľudovo povedane napučana a nie sucha.

oleandrovnik

Ja mam sem tam na jednom licku asi 4x :-) ale su hlbsie (starsie), na druhom mozno 1x. Ale tym ze som schudla a padli mi lica je to viditelne hlavne na svetle ked sa pozriem do zrkadla mi to vadi.

oleandrovnik

Ja si myslim, ze nepomoze nic... jedine ak priberiem na tvari. Vtedy sa to strati. Ked som mala opuch vobec tam neboli. Asi by zabral botox ale zas na take cosi sa neodhodlam :-)

???

Nikdy neprekryvaj jazvy.Nedus pokožku ,ktora potrebuje dychať.Žiadne peelingy už aj tak je deformovana kvoli jazvam.Stare bunky same sa odlučia umyvanim.Maximalne nechtikom natieraj.To je moja rada...