Schudnutie - pocitanie kcal

Príspevok v téme: Schudnutie - pocitanie kcal
Jana2013

ak chcete schudnut bez trapenia tak si pocitajte kcal na den a nesmiete prekrocit istu hranicu. ja som to praktizovala, schudla som a nikdy som na chudnutie nemusela nadavat a teraz sa mi upravil metabolizmus tak,ze aj ked nieco nezdrave zjem,tak mi to hned neulozi do tukov:) skuste to,je to lepsie ako diety.

odpovedam

Uklada sa nevyuzita energia - tuky, cukry. Problemom su vsak najma cukry, nie tak celkom tuky, ako sa o nich casto hovori.

Treba poznat aj svoju citlivost na inzulin. Vseobecne vsak po nejakej 14 hod uz netreba jest monosacharidy (ovocie, cukor, sladkosti, chipsy atd.). Jedinou vynimkou je pripad, ked idete cvicit alebo behat. Polhodinu pred a tesne po fyzickej aktivite si mozete dat ovocie. Telo ma po fyzickej namahe glykemicky sok, preto treba sacharidy doplnit.

Uplne treba vynechat aj bielu muku, idealne aj pecivo. Treba stravu vyskladat tak, aby v nej bolo dost vlakniny (ta viaze tuky), monosacharidy treba kombinovat s bielkovinami (vtedy posobia ako polysacharidy - nemaju teda velku sancu sa ulozit, pretoze sa energia uvolnuje postupne) a na veceru uz len bielkoviny a vlakninu. Na potlacenie zlych ulozenych tukov treba dobre tuky (olejnate semena, rybi olej, orechy). Na to vela ludi zabuda.

To je len velmi vseobecne napisane. Niekoho metabolizmus moze fungovat inak. Nikdy vsak nesmiete byt hladni, treba jest dost a nebat sa jedla. Z psycholog. vyskumov vyplynulo, ze ked mate na nieco obrovsku chut, nie je dobre si do nekonecna odopierat. Mozog sa potom nastavi do modu trestania a odmien, co vlastne je principom diet. Treba zit zdravo a tesit sa z toho. Jedno zle jedlo z vas neurobi obezneho, takisto jedno zdrave z vas nespravi stihleho.

ina prezyvka

odpovedam, a co sa neuklada?
ja som tiez ratala a chudla som, ale nejedla som sladkosti, lupienky a taketo veci

odpovedam

Milky, velmi prakticke ;-)
Ako aktivny clovek vo fitness ti viem potvrdit, ze to vyzaduje vela studia a praxe pochopit metabolizmus, katabolizmus a anabolizmus, hormonalnu sustavu, bazalny metabolizmus, postpranidalnu termogenezu, sympaticky nervovy system a zdravotny stav cloveka, aby sa s nim dalo adekvatne pracovat na zmene jeho postavy a zivotneho stylu. Keby bola pravda, ze staci si len merat kalorie, boli by sme len stroje, ktorym staci dodrzat nejake cislo... ale bohuzial, kazdy je iny a v tomto pripade to ani nahodou nie je otrepana fraza.

Ja osobne mam vacsi prijem nez vydaj, ako to, ze nemam obezitu? Hm?
Pretoze problemom nie su kalorie, ale zlozenie stravy. Nie vsetko sa uklada. A v tom je ten vtip. Treba vediet, co jest a co nejest. Pretoze zdravie je zavisle od kvality stravy, nie od nejakeho cisla kcal.

A co sa tyka Jany2013, keby si pochopila jej prispevok, tak by ti z logiky jej uvazovania vyplynulo, ze to s tym kolacom vymyslela ona. Ja za ziadne tabulky a pocitanie kcal nie som. Pretoze to nefunguje.

Milky.

Pre odpovedam:
Prosim ta, ved si uvedom co pises. Ak raz za den si zjes celu kaloricku davku co potrebuje telo, ci uz cely den nic ine nemas jest nic ine, lebo to nie je racionalne a zdrave..
Uvedom si, ze popieras to, co jedine je jasne a dane. Ak chces schudnut, musis menej energie prijat ako vydat!
Ked denne zjes za misu zeleniny a ovocia (lebo takmer globalne su tu vsetci proti masu) neschudnes. Lebo spolu maju viac kalorii, ako je energeticky vydaj.
Nevidim v uvodnom prispevku nic o tom, ze by Jana2013 navadzala na to, aby ludia jedli raz denne kaloricky a nezdravo. Tak neutoc zbytocne a nevkladaj do ust, co nikdy nepovedala.
Ake mas prakticke skusenosti s dietologiou?

odpovedam

Jana ci tama ci tamara, ci kto si, kedze tu zakladas rozne nicky.

O strave asi vela nevies, ked tvrdis, ze sa ti nezdrave neuklada do tukov. To nie je pravda. Aj pri rychlom metabolizme sa ludom tuky ukladaju, ak sa okamzite nespalia fyzickou aktivitou. Keby bola pravda to, co pises, neexistovala by skryta obezita.

A ak by bola pravda, ze povedzme zjem kolac, ktory ma presne dennu spotrebu kcal, to podla teba uz clovek nema nic za den zjest? Si si ista, ze toto je racionalne a zdrave?

Kazdemu telu vyhovuje nieco ine. Ako ty vies, ze niekto ostane zdravy pri presnom tabulkovom pocte prijatych kcal? Nezabudaj, ze ludia maju rozne zdravotne problemy, predispozicie ci stav (tehotne zeny, telesne postihnuti atd.). Jedine racionalna strava je skutocne racionalna. Je sice pravda, ze mohla by som si dat za cely den velmi kaloricky kolac, ale co by mi to dalo z hladiska vyzivy a benefitov pre zdravie?

Milky .

Po dlhom, velmi dlhom case niekto rozumny na fore o dietach. Ale zabudni na to, ze ta niekto bude pocuvat. Kazdy tu chce do mesiaca 3 ci 5 ci 10 kg bez premyslania, kludne s tabletkami..