Ovocie na ranajky

Príspevok v téme: Ovocie na ranajky
jano.horvat

Vsade citam ako treba jest ovocie nalacno,hodinu po zjedeni ovocia nic nejest,nekombinovat ho s inym jedlom ,najlepsie ho jest doobedu na ranajky...ja si zrobim na ranajky plny velky tanier ovocia,rozne druhy,banan,jablko,ananas,pomaranc,kiwi,slivky,hrozno,atd...a po zjedeni nastava moj problem,zacne mi busit srdce a tlacit na hrudy(tieto veci sa mi stavaju ked pijem alkohol a zapijam ho sladkou vodou,bude to asi zvyseny curok),po 10 minutach to prestane a potom ma cely den pali zaha...co to moze byt?aku chybu robim?moze to byt cukrovka? za odpoved vopred dakujem

GoFruit

Do hodiny by si mal mat vytravene taku malu porciu ako 2 banany. Keby si zjedol velku porciu tak viac. Ale 2 banany ak za pol hod by mali byt v zdravom tele vytravene asi.

jano.horvat

zacnem to robit tak, ze proste rano vypijem len cistu vodu a dam si jeden druh ovocia a uvidime :) a potom po zjedeni ovocia, za ako dlho mozem zjest nieco ine? za hodinu?

GoFruit

Hm, tak potom je to nanajvys divne, hlavne to palenie zahy. To by naozaj po ovoci nemalo byt jedine ak sa zje ovocie nie na lacno a kvasi to. Ale mozno ta medovo citronova voda tam robi sarapatu. Citronova voda sama o sebe je zdrava. Med a ovoccie asi nejdu dokopy. Ovocie sa meznesie s nicim len so zelenymi listami.

jano.horvat

no tak ja idem hodinu po ranajkach behat a cvicit, cize mne to vyhovuje, ze mam pradzny zaludok, potom sa poriadne najem...ja som aj preto zacal ranajkovat ovocie,lebo proste mi to doda vsetko co potrebujem a zaludok je prazdny, to je pre beh a cvicenie dobre, aj vladzem a neni mi tazko...len proste ma trapilo to busenie srdca a ta zaha...zajtra zjem iba jeden druh ovocia a uvidime a najprv vypijem len cistu vodu...a tak ja som teraz zacal jest vela zeleniny a ryb, maso velmi ani nejem a vecer uz vobec...nepijem,nefajcim,neberiem lieky,drogy,nepijem kavu a nejem ani sladkosti a take rozne hluposti...snazim sa zit zdravo:) a ovocie mi velmi chuti tak by som chcel aby bolo vsetko vporiadku po jeho zjedeni:)

GoFruit

Potom napis ako sa dari. A tu vodu s medom by som vynechala ci to nebude lepsie.
A to maju byt cele tvoje ranajky? Lebo na chlapa su 2 banany malo. Aspon 5 ak su to ranajky a mas vydrzat do obeda. No vela stastia.
Ozaj a este co vecerias? Lebo ak zjes o 21 maso s ryzou alebo taketo tazke jedlo urcite ti do polnoci nevytravi.

jano.horvat

tak vam dakujem za rady...a ja po 21 uz nejem,idem spat kolo polnoci a stavam o 9 alebo o 10, cize uz by som mal mat poriadne vytravene a prazdny zaludok..ale na rano zvyknem vypit pol litra teplej vody s lyzicou praveho medu a pol citronu...uz asi budem pit len cistu vodu,lebo som si cital, ze citron neni dobry na lacny zaludok,ked mam citlivy zaludok...zajtra skusim zjest iba dva banany alebo hrozno, uvidime...urcite nie jablko alebo hrusku,lebo to by som cely den mal orchester v bruchu...este raz dakujem za rady...

ovocenka1

Ja jedavam ovocie rano uz pomaly 2 roky.
napr. 2 momarance alebo pomaranc a grep alebo hrusky alebo pomaran a hrusku alebo grep a hrusku alebo broskyne.
Rozhodne mi nerobi dobre hrozno, jablka. Ranajky mam okolo 7.30 a potom okolo 10 -10.30 si dam nejake jedlo.

GoFruit

Aovocie predsa nie je len cukor. Obsahuje aj vlakninu a cukrovku urcite nesposobuje. Vdaka vlaknine sa ten cukordostava do krvi pomaly i ked urcite ovela rychlejsie ako z ineho jedla.

GoFruit

Ja by som ti poradila zjest len jeden druh ovocia naraz. Nie tolko roznych ovoci. A jes ho naozaj nalacno? Mas uz z vecere vytravene? Ine ti poradit neviem. Len ze urcite by som nevynila ovocie ako take. Treba skusat a pozorovat. Banany nejes prilis prezrete? Banan sa ma jest ked ma hnede bodky ale este nesmrdi ako alkohol. Aj ananas moze byt zradny ak prezrie. Rano ked vstanes, vypi riadny pohar cistej vody a pockaj aj pol hodku a az potom jedz ovo. Ak si neskoro v noci veceral tak pockaj aj hodinu. Ja sa stravujem prevazne ovocne a preto viem ze ovocie problem nie je. Skor je problem v tele a ovocie len nan ukazuje.skus porobit pokusy ale ovocia sa nevzdavaj.

_meno

Ahoj jano.horvat

Ano spravne si odhadol ze ked das telu len ocovny cukor zacne sa okamzite spalovat, telo je zasobene okamzitou energiu a prekrvuje sa

nerobis ziadnu chybu - je ale zaujimave ze z takych ranajok este nemas zdravotne problemy :-)