Bud/alebo?

Príspevok v téme: Bud/alebo?
AfterEight

Ahojte, vopred vas chcem upozornit,ze je to cisto hypoteticka otazka :)

Viem,ze sa moze par veci este zmenit,ale beha mi v poslednom case tento problem v mysli...

Keby si mate vybrat medzi:
1.Budem robit to, co vystudujem (ale vsetky peniaze miniem na najom, stravu,cestovne, (neusetrim nic (BA), priatel mimo BA).

2. Budem byvat v rodnom meste (nebudem robit to, co vystudujem, kedze take "miesto" tu ani nie je...(lacnejsi najom, priatel, usetrim)

Ako by ste vy reagovali? Dakujem

AfterEight

Kafik...mas pravdu :-) ja by som aj vydrzala,deti by som chcela,tak za 4 roky,ale ked si vyberiem prvu moznost-neosamostatnim sa...lebo sama to neutiahnem. Toto ma trapi. Ak by som ostala doma a robila v inom odvetvi,ako budem mat vystudovane ochvilku,aj sama by som utiahla 1izbacik podnajom...

AfterEight

To čo študujem ma baví, niekedy mi to beze ňa nervy. To máš všade tak. Nechcem byt na priateľovi závislá veď prácu by som si doma našla,ale nie v mojom odbore. A o pár rokov by som chcela mať deti (vtedy je každá žena pomaly závislá od muza)

kafe

daj tej škole šancu, keď si ju už vyštudovala. Aspoň rok - dva sa venuj práci. Priateľovi a deťom sa budeš venovať celý život. Rodine taky tak. Ale ak to pracovne teraz zahodíš, neviem neviem či sa o 20 rokov k tom budeš môcť vrátiť (ale je možné aj to).
Tá druhá možnosť mi pripadá ako pochovať sa zaživa práve vtedy, keď máš jedinečnú možnosť (bez detí a záväzkov) vyťažiť zo života a príležitostí najviac. Si ešte príliš mladá venovať sa iba rodine.. je to proste škoda, usadiť sa na bidielku a viac nič.

AfterEight

Zahranicie...nad tym moc nerozmyslam,lebo sama viem,ze po par rokoch by som sa chcela vratit. Takze to,co by som zarobila,by som tu minula,mozno by som splatila kusoceaj hypo,ale potom by som tak ci tak musela robit nieco tu...

phoe

Prenájom garzovky je minimálne 380, čiže tam sa zmestia dvaja , možno traja. Tak ale mladí ľudia musia niečo zniesť,ak sa chcú niekam prebojovať. Nemysli si že ostatní ľudia sú na tom o moc lepšie. Mladí ľudia žijú buď s rodičmi alebo si vezmú hypo na 30 rokov s rizikom straty zamestnania aj partnera, kameň na krku. Ty si ešte môžeš dovoliť riskovať a skúšať a tam u vás asi veľa možnosti nemas. Už sa chceš usadiť a ostať závislá na mužovi? A po materskej vziať čo sa vyskytne, ak niečo vôbec ? Teraz máš jedinú šancu sa presadiť.

AfterEight

urcite,keby chcem byvat s cudzimi ludmi,tak jedine,keby mam sama izbu,a samostatnu izbu pod 170euro nenajdes...ale ved nemusime tu riesit cenu podnajmu,ale chapem,ty tvrdis,nech idem tak ci tak robit,to co chcem...ale zatial sa mi vacsina vyjadrila,nech ostanem v rodnom meste,najdem si inu robotu a budem s rodinou a priatelom....a DAKUJEM vam za vsetky nazory :)