Bud/alebo?

Príspevok v téme: Bud/alebo?
AfterEight

Ahojte, vopred vas chcem upozornit,ze je to cisto hypoteticka otazka :)

Viem,ze sa moze par veci este zmenit,ale beha mi v poslednom case tento problem v mysli...

Keby si mate vybrat medzi:
1.Budem robit to, co vystudujem (ale vsetky peniaze miniem na najom, stravu,cestovne, (neusetrim nic (BA), priatel mimo BA).

2. Budem byvat v rodnom meste (nebudem robit to, co vystudujem, kedze take "miesto" tu ani nie je...(lacnejsi najom, priatel, usetrim)

Ako by ste vy reagovali? Dakujem

phoe

Prečo nejdes trebárs do česka? Vieš mne to pripadá odveci, ako pre každého mimoblavaka je BA fuj, ale aj tak sem všetci chcú ísť a ked tu nájdu prácu, tak sú doma veľkí hrdinovia. Žiadny tu ale nebude prispievať k rozvoju mesta, nakoľko to nie je jeho mesto. Ale nechajme to tak ... Prečo si študovala niečo , v čom sa môžeš uplatniť iba v BA, a po škole ideš opúšťať svoje sny ? Ak máš nejaký smer, o ktorom si presvedčená, že je tvojou cestou , prečo to teraz vzdavas ? Chceš sa vydať a mať deti ? Mám kamarátku, pracovala v SAV, a cez nich išla pracovať do Japonska.. ak máš nejaký sen, drz sa ho a prekonavaj prekážky...

WildWind

phoe: tvoja reakcia je uplne uboha. Podla toho co si napisal/a, clovek co chce ist studovat, ale v jeho meste je sotva materska skola, by mal nebodaj zalozit sam univerzitu? alebo robit v lacnej restike aby zveladil svoje mesto? takymto sposobom to ani nejde. Za to ze si sa narodil/a v BA tak si to mesto privlastnujes a kazdeho kto sa don pristahuje odcudzujes a beries ako nejaku zberbu. To je uplne ubohe. Nenavidim takych ludi ako si ty, lebo to co tvrdis je uplne nenavistne a sebecke, tak logicky, ked je nejake mesto hlavne, je hlavne, je v nom najviac moznosti a preto je v nom najviac ludi aj studentov. Radsej na buduce drz usta na uzde alebo nekomentuj vobec.

BTW o rok sa vidime v hlavnom meste. ;)))

AfterEight

Neviem,kto sa vsetci trepeme do BA,ale nemozeme za to,ze BA je hlavne mesto Slovenska a niektore istitucie (ja - vedecky smer) su len v BA,takze tvoje utocenie je podla mna zbytocne.

Pisala som,ze by som chcela zostat doma a nechcem sa ako ty pises "trepat" do BA :)

A neviem ti odpovedat,ze preco je nezamestnanost v inych mestach nizsia ako v ostatnych,to uz nie je moj problem,keby sa nesustreduje robota v jednom meste,neboj ludia by do ba nechodili,ale zostali doma,pri svojej rodine a priateloch....ale myslim,ze toto je uplne ina tema,ako som tu ja zalozila.

takze ak sa chces rozculovat nad tymto,myslim,ze to asi nie je k tejto teme vhodne :)

phoe

Čo sa trepete všetci do BA ? Prečo nezveladujete svoje vlastne mesta ? Ony potrebuju rozvoj. Vy sa všetci dotrepete do BA, ale toto nie je NY, tu kariéru nespravite. Je to tu samy pristahovalec, ale nie je to vaše mesto. Cez víkendy je to tu prázdne, cez sviatky úplne vymrete. Čo keby ste sa pokusali zveľadiť miesto, odkiaľ pochádzate, vytvárať tam pracovné miesta, aby ste sa VŠETCI nemuseli trepat do BA ? Čím zvysujete už aj tak prehnané sumy prenajmov ?

AfterEight

BA sa mi uz sprotivila (nic proti bratislavcanom)...to myslim uprimne...uz ma nebavi sa trmacat kazdy tyzden s kufrom,nabite vlaky,plne mhdcky,obtazovanie od bezdomovcov,uchylakov atd...toto sa mi zatial doma nikdy nestalo... moje mesto patri do jedneho z tych vacsich,ale bohuzial vybrala som si narocny odbor a pracu by som nasla len v BA...ale velmi by som si priala v tom dalej pokracovat, ale

na druhej strane uz chcem viest normalny "dospelacky" zivot, osamostatnit sa a nie byvat v podnajmoch,s cudzimi ludmi,alebo s kamosmi,v jednej izbe (kedze vieme,ze 1 izba/cez 200e v BA).priatela asi do BA nedostanem,lebo ten pracuje v nasom rodnom meste a hlada si novu pracu tiez iba v okoli...

Nemohla by som ho o take nieco ziadat...Mna to tiez uz velmi taha domov,len ma zoziera myslienka,ze naco som studovala taky tazky odbor (myslim,ze aj nasi by mi to dost vycitali)..keby sa zo mna nakoniec stane sekretarka(nic proti sekretarkam)...len aby som ostala doma... mozno si pomyslite,ze "co ta baba teda chce"....ale je to hnusna doba....

_meno

ahoj AfterEight

mam podobny problem ako ty
zatial sa drzim planu, ak chce ist clovek vpred (stale mudrejsi, do vacsich miest), bud ide s niekym(stary znamy) alebo cestou niekoho stretne (novy ludia).

Vacsie mesta viac ponukaju / viac konzumuju. (v BA viac zarobis -> drahsie vydavky, lacnejsie mesto , menej zarobis -> lacnejsie vydavky) - prosto zivotna uroven.

zalezi konkretne od teba, ci mas radsej velkomesto, ci mas radsej svoj odbor, ci mas radsej svojho priatela..nebral by som to tragicky, mozno by som sa pozrel ako dostat aj priatela do BA a zvysit mu prijem a budete spokojni obaja :)