Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Velky strach zo smrti

Príspevok v téme: Velky strach zo smrti
sewie

v poslednej dobe ma stale prenasleduju myslienky na smrt...neviem ako mam dalej fungovat s vedomim ze aj tak o par desiatok rokov nebudem...neviem si predstavit ze jedneho dna proste zhasnem a koniec...nic...nebudem vnimat citit, nebudem exisovat...planeta sa bude tocit dalej, vsetko pojde ako predtym ale ja zmiznem...ked na to pomyslim, mam z toho paniku a vpodstate si prajem aby som sa nikdy nebola narodila a nemusela sa nad tym trapit...neviem co mam robit...neviem preco to vlsatne ani pisem...na smrt liek nie je...je to fakt...kazdy tam raz musi...cas bezi rychlo a ani sa nenazdam a budem na rade ja...a potom tma...

desta

Sewie neboj sa, po smrti budeš, tvoje ja nezanikne. Ľudská duša je nesmrteľná. A všetko, čo v živote robíš, má veľký význam, takže kľudne tvor, uč sa, hľadaj lásku, pracuj.

MS!

Americký internista van Lommel začal v 80. rokoch minulého storočia zbierať od svojich pacientov informácie o ich skúsenostiach z hranice života a smrti. Urobil interview s 344 ľuďmi, ktorí po infarkte prežili klinickú smrť, a tieto rozhovory uskutočnil v čase, ktorý neprekročil obdobie 1 týždňa od spomenutej udalosti.

Je pochopiteľné, že títo ľudia mali veľké ťažkosti pri opisovaní svojich zážitkov z hranice života a smrti, pretože sa nachádzali v realite, ktorú ľudská reč nedokáže primerane vyjadriť.

Van Lommel tvrdí, že tieto skúsenosti majú 4 spoločné vlastnosti:

1. Človek je mimo svojho tela a jasne si uvedomuje svoje osobné "ja".

2. Premieta sa mu prehľad udalostí z celého života, počas ktorého jasne vidí, ako dobré skutky a myšlienky prehlbujú a budujú vzťah lásky s Bohom a s inými ľuďmi, a ako zlé skutky a myšlienky ničia vzťah lásky s Bohom a s ľuďmi a sú zdrojom utrpenia. Vtedy človek začína v plnosti vnímať dôsledky svojho dobrého alebo zlého správania, čo spôsobil sebe, iným ľuďom a Bohu. Každá krivda a bolesť spôsobené druhému človeku sa zároveň bolestne dotýkajú aj toho, kto ich spôsobil.

3. Stretáva sa so zosnulými príbuznými a priateľmi, ktorých okamžite spoznáva. Komunikuje s nimi skrze výmenu myšlienok.

4. U väčšiny ľudí, ktorí mali takýto zážitok, už telesná smrť nevzbudzuje strach, pričom do tela sa vracali neradi. Príkaz na návrat do tela dostali buď od tajomnej Bytosti zo Svetla, alebo od svojich zosnulých príbuzných.

sewie

zas to na mna prislo...ci skor stale je to tu? na par dni sa rozptylim niecim peknym a potom opat rozmyslam ci vobecma cenu tvporit, ucit sa cudzi jazyk, pracovat, hladat lasku ked tak ci tak to cochvila uplynie a bude koniec...zivot plynie tak rychlo a ani sa nenazdame a je po nom...neviem co so sebou:(

sewie

preoc sa bojim smrti? proste ju nechcem...nechcem nebyt...je jedno co tu vykonam ked nakoniec aj tak nebudem...ziadne myslienky, ziadne pocity, ziadne vnimanie...nic...to je nechutna predstava.....

maricenka

su veci, ktore mozes a ktore nemozes ovplyvnit. tento fakt ovplyvnit nemozes. preto je uplne zbytocne sa touto myslienkou zaoberat. upriam sa na tie skutocnosti, ktore vo svojom zivote ovplyvnit mozes, ktore stoja tvojej vynalozenej energie. ak ti to nepojde samemu, tak navstiv psychologa

vebe

Kazdy kto sa narodil musi raz aj zomriet. Nikto z nas nevie kedy to pride, preto nema velmi zmysel sa tym zaoberat a stracat cas, kym si zdrava a mas zivot pred sebou. Zi kazdy den tak, aby ti raz nebolo luto, ze si stracala cas vecami, ktore nemozes az tak velmi ovpyvnit. zaoberaj sa tym, co ovlyvnit mozes. Hovori sa, ze clovek ktory zil naplno a vychutnaval si svoj zivot nema strach zo smrti, nema cas sa tym zaoberat

solnicka8

Nechapem preco sa niekto boji smrti.. ved to je stav ktory v podstate ani nikdy nezazije, vlastne sa ho ani vobec netyka. Je to ako bat sa tmy.. a pritom ziadna tma v skutocnosti ani neexistuje, je to len absencia svetla, myslienkovy konstrukt.

Ked uz by som sa mal cohosi bat, tak skor asi nejakej neunosnej bolesti ktorej by som nebol schopny uniknut, ale nie niecoho co nemam moznost pocitit a ani si len uvedomit ako v pripade ked budem hore kopytami

september

sewie, necital som moc prispevky podomnou... no ja by som ti mozno poradil, aby si zacala mysliet na zmysel zivota, alebo ak ho nemas, tak ho zacat hladat. A potom ked ho najdes, myslim, ze ta uz smrt vôbec nebude trapit:P. Ja viem velmi velmi dobre, aky je môj zmysel zivota. Este ma ani nenapadlo, aby som sa bal smrti. Viem presne co chcem, a tesim sa, kedy to dosiahnem, potom budem stastny, prezijem celi zivot v stasti. A potom zas ten strach zo smrti nebude, kedze uz môj zivot bude naplneny:)

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.