Velky strach zo smrti

Príspevok v téme: Velky strach zo smrti
sewie

v poslednej dobe ma stale prenasleduju myslienky na smrt...neviem ako mam dalej fungovat s vedomim ze aj tak o par desiatok rokov nebudem...neviem si predstavit ze jedneho dna proste zhasnem a koniec...nic...nebudem vnimat citit, nebudem exisovat...planeta sa bude tocit dalej, vsetko pojde ako predtym ale ja zmiznem...ked na to pomyslim, mam z toho paniku a vpodstate si prajem aby som sa nikdy nebola narodila a nemusela sa nad tym trapit...neviem co mam robit...neviem preco to vlsatne ani pisem...na smrt liek nie je...je to fakt...kazdy tam raz musi...cas bezi rychlo a ani sa nenazdam a budem na rade ja...a potom tma...

katty_19

ja vnímam smrť ako finito, oddych, paráda. trocha ma trápi, čo bude s deťmi, ale inak mi je to úplne fuck

Toska

Sama si si odpovedala,každy tam raz musi.Ty niesi sama čo ťa take myšlienky napadaju,je nas viac,ale načo o tom filozofovať?

exis

Ahoj, ja mam 20 a presne tie iste pocity ako ty. Prepadam depresiam, ze jedneho dna jednoducho nebudem. Zmysli, myslienky, pamat, nic. Ako pred narodenim. Prosim ta napis mi na skype exis001 ak ti pomohlo nieco co ti tu ludia odporucili. Dakujem

Cindy35

kamaratka, ktora robi dobrovolnicku v hospici hovorila, ze smrt moze byt krasna
a mne raz jedno zvieratko zomrelo v naruci a bolo to svojim sposobom velmi krasne ako naposledy vydychol

Jarl Balgruf

Sewie, mne v tomto dosť pomohla meditácia. Ak môžem hovoriť z vlastnej skúsenosti, ako dieťa som mal veľmi veľký strach zo smrti, potom som to vplyvom kresťanstva akosi transformoval. Teraz sám neviem, čo bude po smrti (kresťanstvo z viacerých dôvodov odmietam a reinkarnácia...no, ani tá sa asi nedá celkom dokázať), no dosť mi pomohli aj knihy od R.A. Moodyho, bez ohľadu na to, či má pravdu alebo nie. Pochybujem ale, že taká vyspelá forma existencie ako človek je tu na zemi iba "na jedno použitie".

sewie

Jarl, len ja sa obavam toho ze potom nie je nic...je proste budem vypojena ako stara chladnicka a konec...ved co ine...sme vpodtstate iba "zive" stroje, pohanane hormonmi a roznymi chemickymi latkami v nasom tele...

Jarl Balgruf

Smrť treba brať ako pokračovanie. Človek má väčší strach z neznáma, z toho, "čo bude potom", než zo samotného okamihu smrti. Veľmi pomáha napríklad meditácia a zameranie sa na prítomný okamih (nežiť príliš v budúcnosti). A nie, nie som kresťan.

_meno

“The fear of death follows from the fear of life. A man who lives fully is prepared to die at any time.”
Mark Twain

tazko ti poradit lepsie