Obmedzenie fajčenia

Príspevok v téme: Obmedzenie fajčenia
anonym222

Zdravím,bol som taký priemerný fajčiar asi 10-15 cigariet denne 5 rokov,a pred niekolkymi dnami som bol na odvykacej terapii lebo ma to začalo obmedzovať(neustale odskakovanie,zhoršenie zdravotneho stavu,skoro každy den 3 eura davať mi prišlo tej kopy penazi luto a pod).Myslím že fyzicky mi zavislosť terapia odstranila ale čo sa týka psychickej zavislosti tak mam neskutočne abstaky,stále chodím na balkon(bez cigarety),točim sa dookola bytu,som nervozny a nesustredeny a stále myslím len na cigarety.Dnes som to už nevydržal a asi 2 razy si potiahol.Točila sa mi hlava a troška mi prišlo zle tak som mal asi 5 hodín pokoj ale zas to namna prišlo.Ale čo je najhoršie je že si uvedomujem že ja asi chcem fajčiť.Proste by som chcel fajčiť tak že nie som zavislí ale dám si max 2-3 cigarety denne vo forme oddychu a vychutnať si to len sa bojím že mi to nebude stačiť a zase budem tam kde som bol.Co mám robiť???

Bruno333

anonym2222:
Nechápem potom prečo sa tu radíš a reaguješ takto na OVERENÉ A OSVEDčENÉ rady, ktoré som nevymyslel ja, ale odborníci...a na základde tej knihy čo som spomínal veľa ľudí fajčiť prestalo, pozri si recenzie a reakcie ľudí...
A keď Ti vyhovuje fajčiť, tak to už vôbec nechápem prečo sa tu radíš a reaguješ takto na rady bez toho aby si si ich overil...uvedom si že škodíš sebe aj ostatným okolo Teba...
Inač osobne nechápem ako môže byť návyková látka v 3.tisícročí normálne legálne povolená.

anonym222

Bruno nepis tu prosim ťa tie nerealne teorie a knihy lebo len tu robis bordel v teme.Takže momentálne je to somnou tak že vyfajčím 2 cigarety denne + niekedy elektronicka čo je myslim pokrok oproti skoro krabičke denne.Ked to vydrži takto stále tak budem spokojný.Vydržal by som nefajčiť uplne ale po zamyslení som zistil že chcem fajčiť ale v malom množstve a nechcem byť zavisli.Zatial sa mi to darí.

luciano

Bruno, ano, som závislý na elektronickej cigarete. Otvorene si to priznávam. Ale mne to nevadí.
E- fajčenie mi chutí a nemám v pláne s tým prestať.

Bruno333

Pre Tajneho agenta:
Mojko, ja som cigaretu vyskusal, a kedze to ziadny pozitivny ucinok nema, ani ti to neprekryje problemy a pod., tak asi je dost nelogicke v tom pokracovat.
A ak si niekto vypije, nema to nic spolocne s navykom, alebo alkoholizmom, pravdepodobnost navyku je mensia ako 5 percent, cize 95 percent ludi sa nestane zavislimi.
Ale u cigariet je to presne naopak, kto s tym zacne ma s tym problem prestat, 95 percent ludi co fajcia na to zaroven nadavaju a chcu s tym prestat.

jakub bond

omg no ries moj nick, tak ma volaj jakub, ved to je pekne ze sa snazis pomahat, len ti vytykam ze moc mudrujes, keby ty si napriklad rad vypijes a niekto ti hovori preco to robis, co na tom mas a nikdy alkohol nevyskusal tiez sa len pousmejes nad nim, nie ?

Bruno333

To James Bond 007:
Musis pozerat menej akcnych filmov...:)
A ked nemas argumenty tak neviem na co konkretne reagujes.
Snazim sa pomoct ludom ktory maju s niecim problem na zaklade osobnych skusensoti.
Dokazom su ludia ktori fajcili a prestali tak mi nehovor ze neviem o com hovorim...zavislost je cista iluzia co dokazuju lekari, odbornici a vedci...keby existovala zavislost znamenalo by to ze ak tu latku nemas, zomries.
Nepoznam nikoho kto by zomrel pre nedostatok cigarety ...:D
Takze nebud smiesny prosim Ta.

james bond

bruno najlepsie bude ked sa do takychto tem nebudes starat, moc mudrujes a pritom nevies o tom nic, ani ja nedavam rady napr. drogovo zavislym kedze som v tom nebol, takze asi tolko

Bruno333

podla mna luciano ide na to dobre, aj ked co ak budes zavisly na tej elektrocigarete?
Ale je to vzdy lepsie riesenie ako fajcit...
Hlavne nechapem ludi co chcu stale prestat na co zacinali a na co si vyvinuli tu zavislost?