Obmedzenie fajčenia

Príspevok v téme: Obmedzenie fajčenia
anonym222

Zdravím,bol som taký priemerný fajčiar asi 10-15 cigariet denne 5 rokov,a pred niekolkymi dnami som bol na odvykacej terapii lebo ma to začalo obmedzovať(neustale odskakovanie,zhoršenie zdravotneho stavu,skoro každy den 3 eura davať mi prišlo tej kopy penazi luto a pod).Myslím že fyzicky mi zavislosť terapia odstranila ale čo sa týka psychickej zavislosti tak mam neskutočne abstaky,stále chodím na balkon(bez cigarety),točim sa dookola bytu,som nervozny a nesustredeny a stále myslím len na cigarety.Dnes som to už nevydržal a asi 2 razy si potiahol.Točila sa mi hlava a troška mi prišlo zle tak som mal asi 5 hodín pokoj ale zas to namna prišlo.Ale čo je najhoršie je že si uvedomujem že ja asi chcem fajčiť.Proste by som chcel fajčiť tak že nie som zavislí ale dám si max 2-3 cigarety denne vo forme oddychu a vychutnať si to len sa bojím že mi to nebude stačiť a zase budem tam kde som bol.Co mám robiť???

0vecka

2 Bruno333 ty uplne trepes blbosti. Cigareta ti da v podstate to co to pivko. A ta zavislost je len slovna hracka. Ludia co su zavilsi maju objektivne fyzicke priznaky ako ze im je zle od zaludka vracaju maju krce su nervozny atd. A tu nejde o psychicky stav ale o fyzicky.

Inaq co sa tyka ostat na urovni 2-3 cigarety denne sa samozrejme da ale osobne si myslim ze je lahsie nefajcit vobec ako 2-3 cigarety denne

Bruno333

Tu knihu napisal Allen Carr a vola sa "Snadna cesta jak prestat kourit".
Poznam osobne cloveka co to dlho riesil a tato kniha ho vyliecila raz a navzdy, a pozri si pripadne aj diskusiu o tejto knihe na roznych strankach knihkupectiev, ktore nemozem asi kvoli reklame uvadzat...

Bruno333

Mily anonym222:
Poviem Ti to takto...najnovsie lekarske odborne vyskumy dokazuju, ze ziadna zavislost cloveka na nicom neexistuje. Ak by mal byt naozaj naplneny obsah vyznamu "zavislost" tak by si bez cigarety zomrel.
Problem fajciarov je ten, ze je to len styl, hobby, cool poza, a ukludnuje to mozno, ale len na chvilu a o chvilu si rovnako nervozny ako predtym.
To, preco uzivame rozne latky sposobujuce urcite stavy nie je preto ze by sme boli zavisli, ale ze PREKRYVAME STAV KTORY NAM NEVYHOVUJE.Problem nastane az vtedy ak svoj problem, cize NEVYHOVUJUCI STAV zacneme prekryvat niecim inym ako by sme mali.
Abstinencny priznak je len iluzia, pretoze fajciari fajcia aj preto ze sa boja ze pride abstak...akurat problem je v tom ze ziadny abstak nenastane.
Existuje o tomto jedna velmi dobra kniha (zistim ti nazov), ktory toto vsetko popisuje a poznam cloveka co na zaklade tohto naozaj prestal fajcit.
Preco clovek zacne chlastat? Lebo je alkoholik? Nie, lebo chce prekryt negativny stav svojej mysle.
To iste plati o huleni marihuany az po heroin. Az na to, ze tieto latky Ti mozu aspon prilezitostne nieco dat, ale nie vtedy ak by mali iba prekryt stav.
Lenze co Ti dava cigareta ak to porovnas s clovekom ktory nefajci...??? VOBEC NIC !!!
Aj ja si dam pivko, lebo na chvilu sa citim uvolnene a problemy sa mi zdaju mensie, ale cigareta?
Ak si naozaj nervozny, problem nie je v nedostatku cigariet, ale v tom ze mas s niecim v sebe problem.
Ak to pride skus zacat sportovat, to je velmi dobra terapia na vsetky neurozy...

james bond

kazdy reaguje inak, tazko davat rady, skus naplaste, zuvacky, niekomu to pomoze, ono ked chces prestat tak prestanes, to rozmyslanie ze chces 2-3 denne to si len nahovaras, ja som fajcit prestal pomerne nahodne asi na siedmy pokus, tiez som si myslel ze mi to chyba tak som si po mesiaci bez cigarety zapalil kvalitnu chutovku - cigaru, ze si to dam kazdu nedelu ako relax, po 3 tyzdnoch som si nedal ani tu, treba si len upratat v hlave, ono prestat fajcit je tazke ale nie nemozne