Vegani - ako ziskat proteiny zo stravy + strava

MatoK

Ja som tiez vegan a sportovec, behavam ultramaratony, aj 50 aj 80, 100km. O strave toho viem celkom dost, lebo v tomto sporte je dost dolezita.
K tym proteinom doporucujem hlavne strukoviny, hrach, fazula, sosovica, pripadne soja a tofu, ale to je trosku diskutabilne,,, Ked chces suplementy, tak z tych nasich veganskych som skusal a mozem doporucit Sunwarrior, Nuzest, GoodHemp.

vitalcity.sk
vitalcity.sk
vitalcity.sk

sweater.

gofruit samozrejme, je to tvoj zivot-tvoja volba. ja tiez nikoho nepresviecam. a verim ze raw veganstvo je spravna volba, snad sa k tomu raz dopracujem ale opakujem, moj nazor je ze je to neprirodzene, teda STRIKTNY veganizmus, proste bez suplementov to podla mna nefuguje.. clovek uz zasielprilis daleko od toho co bol zaklad, prerodzeny zivotny styl a prostredie, preto takyto jednoduchy navrat k tomu uz nieje mozny. a samozrejme ze zaklad musi byt ovocie zelenina, rastlinky orechy atd. nie tieto chemicke vyplody dnesnej doby. a RNG ja si vazim tvoje nazory aj vsetko okolo tvojej osoby, naozaj. akurat, asi to vyznie dost hlupo :) ale ja neverim ziadnym vyskumom, co dokazuju toto a toto, ze hodnoty musia byt take a take... neviem ako som dospel k takemuto postoju, proste ked sa pozrem na nejaky vedecky vyskum o nicom ma to nepresvedci

RNG

NuZ surove listy a vnate maju svoje hodnoty , bezpochyby, len ich kaloricka hodnota nie je dostatocna pre cloveka na vyzitie.
nutritiondata.self.com
Tam uvadzaju napr, ze aj ked ma vsetky esencialne aminokyseliny, dokopy ich je tam primalo, a celkove na 30 gramov spenatu uvadzaju len 6.9 kalorii, kde nasa dieta potrebuje denne okolo 1800 kalorii(KCal)na funkciu, tj toto je sice dobry zdroj vitaminov a mineralov ale by sme ho museli zjest nepredstavitelne vela, aby sme dostali dost energie na zivot. Z toho by ti "supermani" asi nemali take tela.

GoFruit

Sweater ide o to v co veris. Ak v to neveris nerob to lebo pohoris. Ja v to verim a mne to paradne funguje. Ale ked chce byt niekto raw vegan musi sa snazit jest co najviac organicke plody a co vela divokych rastlin. Tie maju silu. Zelene listy ako spenat a rozne zihlavy ci pupavy maju obrovske mnozstvo bielkovin. A takisto aj mineralov.
Sweater navyse ked prejdes na takuto stravu je dolezite sa pred tym riadne vycistit klystirmi a postmi inac ti to v zanesenom tele fungovat nebude.
A okrem toho povedz mi aka strava funguje? Ved vsezravci byvaju CHoRI ved su plne cakarne a nemocnice. Praveze ta strava nefunguje.
Veganstvo moze fungovat ak to clovek nezobere zo spatneho konca lebo aj to sa da ze budes jest samy vegansky junk food a sladkosti. Ale ak ti pozostava strava z ovozelu pure organic a divokych rastlin a sem tam orechov moze to vyjst. Storm je 40 rokov raw vegan. D. Graham vyse 30. Durianrider okolo 10. Markus rothkranz zhruba 20. A ma vyse 50 a vyzera tak na 40 max. Ale ja ta nechcem presviedcat. Uz davno mi je jedno co jedia ostatni, podstatna som ja.

sweater.

aj taky napr. frank medrano www.thefrankmedrano.com , ma neuveritelne silne telo, dokaze veci co zdaleka nie kazdy a je raw vegan. ale hodne suplementuje, rozne mineraly, vitaminy atd. ja napr. neverim na rozdiel od go fruit ze jedenie ovocia, zeleniny, orechov a naklicenych struckov je postacujuce pre cloveka dnes. podla mna byt raw vegan bez suplementacie nejde. ale kto vie, mozno raz zmenim nazor. volba je len na tebe

RNG

Je 21 aminokyselin, ktre si telo evie vytvorit a musi ich dstat zvonku vo forme bielkovin rozneho druhu. Pochybujem, ze bez masa, ryb, syrov a strukovin mozes dostat dost bielkovin. najma ked mame mnohi prpblemy dnes stravit bielkoviny z roznycy zrnin, kdeze obsahuju tieto viazane vo forme, co je coraz tazsie stravit(hybridy a GMO)Preto ma vyse 20% ludi problem s lepkom a inymi podobnymi bielkovinami zo zrnin.

Ale ako som vzdy hovoril toto vsetko je velmi individualne.
Su ludia, co maju problemy s travenim napr masa, pre nedostatok kyselin a prislusnych enzymov, takze maso ich vyslovene zamoruje. Podobne je to s mliekom atd.
Takze nepomoze nic ine, ako si to na sebe sam vyskusat, co ti "sedi" a co nie.
Vseobecne som ale zastancom co najpestrejsej diety, co sedi asi vacsine ludi. A samozrejme vylucenie priemyselne znicenych potravin, zamoreni a podobne vsetkeho druhu. A to nie je dnes tak jednoduche, lebo skodliva chemia sa dostava vsade, zialbohu.

GoFruit

rawveganwarrior.com totoje vyse 60 rocny Storm. Raw vegan 40 rokov.

Takze na bielkoviny nejak extra myslieť nemusis. Urcite ich prijimas dost. Daj si skor pozor na ine ziviny a soju nejedz.

GoFruit

Vobec sa nemusis starat o bielkoviny. Je to jeden velky myt. Tu mas raw vegan ludi svalnatych krasnych muzov. Surovych veganov.
www.markusrothkranz.com
Sam Markus Rothkranz je vitarian a vyzera paradne. Svalnaty kus chlapa. Neviem ci je vobec orechy. Strukoviny tito ludia nejedia.

RNG

Strukoviny vseobecne maju zlozenie bielkovin dost podobne masu, takze ked uz vynechas maso, nevynechavaj strukoviny, inac smerujes k hromade problemov.Cicer(garbanzo) sosovice(lentil)hrach a rozne fazule a konske boby su vyborne zdroje, ale soju z toho vynechavam, lebo je goitrogen a obsahuje rozne pre telo skodlive latky, najma fytohormony, co vykolaja normalny hormonalny proces tela.
Proti naduvaniu zo strukovin a zelenin pomaha brat enzym alpha galactosidase. najmenej 1000 jednotiek s jedlom.