Môže to byť skléróza multiplex?

Príspevok v téme: Môže to byť skléróza multiplex?
Linduška

Dobrý deň, moje najväčšie problémy sa začali po pôrode pred 2,5 rokmi - sekcia. mala som problémy i s krčnými mandľami ktoré som si dala neskôr vybrať ale problémy mám nasledovné. po pôrode sa mi zhoršila reč, nemohla som povedať tri normálne slová a hneď mi sťahovalo hrdlo. neskôr som na pár dní stratila chuť, mala som oslabené akoby svalstvo na tvári okolo úst. po polroku od pôrodu mi začala zrazu trpnuť tvár a ruky- brala ma záhranka, ale dali mi len infúzku a poslali domov. trpnutie pokračovalo, nikto mi nič nedal, žiadne poriadne vyšetrenie, zdalo sa mi akoby doktori brali všetko naľahko. asi dvakrát sa mi stalo akokeby mi strpol hrudník. viac sa to neopakovalo. po čase sa mi polepšilo ani neviem ako a to bez toho aby som brala nejaké lieky. teraz už dva mesiace po materskej pracujem a problémy s rečou sa vrátili. mám sucho v ústach, hlien sa mi drží v krku, nemôžem prehltať a zle sa mi rozpráva. nepoviem súvisle jednu vetu. ako keby sa mi slová zasekovali v hrdle. momentálne mám aj citlivú pokožku na ruke - na dotyk. všeobecný lekár mi predpísal kalciovky do žili, naordinoval mi to nahrdlo aby som nemala sucho. ale ja sa bojím, že doktor neberie všetky príznaky a bojím sa že je to skleroza. posledných 6 rokov som v neustálom strese. mám 31 rokov dve malé deti 5 a 2 roky a bojím sa, že môj problém s rečou sa nebude dať vyriešiť. mám zamestnanie kde neustále potrebujem rozprávať a veľa, toto by mi narobilo riadne problémy, neviem čo ďalej pomôžte mi poraďte mi. či je to len nejaký nedostatok vitamínov, alebo je to naozaj nejaké neurologické ochorenie. bojím sa pomôžte