Kazdym krockom blizsie k smrti

Príspevok v téme: Kazdym krockom blizsie k smrti
nenavidimsa

Som nula, to asi ani nepoznate takeho cloveka ako ja.

Nic mi vobec nejde ale ze absolutne nic. V skole mam znamky vascinou 4, nebavi ma moja skola. Trapim sa lebo som taka pribrzdena, oneskorena a naivna. Neviem mat vlastny nazor a hned kazdemu uverim. V skole si so mna robia srandu, nie zamerne ze by ma sikanovali to nie, ale tie poznamky ma hlboko zranuju. Ze nic nedokazem a nic mi nejde, uz na zakladke mi to vela ludi hovorilo. A ked o mne vsetci rozpravaju ze som tupa tak pre to sa stale trapim. Nie pre to, ze by ma trapilo co hovoria, ale pre to, ze to je pravda :(((
Hravala som futbal, chodila na tanecnu a uz ma ani nenapada co, ale zo vstetkom som bola vzdy medzi tymi najslabsimi. Ako v skole, tak vo sporte, tak aj v zivote...Nic ma nebavi a nemam pre co zit...
viskusala som uz drogy, a kazdym krockom som blizsie k smrti...

lombardo1981

blbka, narkomani "väčšinou" ani nevedia, ako do toho spadnú. Môj kamarát fetoval 19 rokov. Našťastie je už viac ako rok čistý. Ľudia v drogách vidia iba úľavu a oslobodenie, nie devastáciu svojho života. Pre nich je v tom období dôležitejšie práve to... inak si jednoducho nevedia pomôcť. Preto by som ju neodsudzovala ani nezhadzovala. Nikto nevidí úplné pozadie toho všetkého.

nenavidimsa

rodinu mam fajn, materialne ma vzdy dobre zabezpecovali, stali mi vsak nadavaju ze nic nerobim ze nikdy nic nedosiahnem a podobne, stale do mna hucia, ale to preto lebo maju pravdu.

Maoam

v 17 nikto nedisponuje nejakou extra osobnou stabilitou a vyrovnanostou, ak ma stastie na stabilnu a silnu rodinu s oporou (mamka, takto, intaktne vztahy), tak je vsetko supis, ale co ked ma dysfunkcnu rodinu a je na vsetko roky sama????

tam to uz hned vyzera uplne inak

Maoam

podla mna si nevedela inak pomoct

osobne by som to hned neodsudzovala, je ocividne, ze ma masivne problemy a potrebuje externu pomoc - ide o to, ci si to uvedomi a tu pomoc vyhlada

blbka

Takže už by si mala mať dosť rozumu a vedela si, že drogami nič nevyriešiš len to zhoršíš, tak načo si to ešte zhoršovať?

Maoam

mna by zaujimalo, ci sa u teba vobec urobila nejaka diagnostika, neurolog, psycholog a pod., patricne testy atd.

mozes mat uplne iny problem, ako si teraz myslis a mozno by si potrebovala cielenu podporu, mozes mat poruchu ucenia, atd., co ty vies?

dnes je vela moznosti, lenze na to treba odbornu pomoc

bez tej ostanes na drogach a skoncis zle

osobne poznam vela dnesnych uz 40tnikov, ktori sa trapili cele detstvo a pubertu a po rokoch prisli na to, ze su dyslektici a pod., cize.....pritom su to sikovni, nadani a talentovani ludia (v inych smeroch), a aj keby si nahodou skutocne mala mat nizsi intelekt, je aj tak dost moznosti, co s tym v zivote spravit, akurat potrebujes najprv diagnostiku zo strany odbornikov a potom spravne nasmerovanie

a co tvoja rodina? dysfunkcna, robia ti zle, maju debilne reci, podporuju ta? ci ta deptaju rovnako ako tvoj skolsky kolektiv a rovesnici? to by ma ani neudivilo, keby tomu tak bolo, to ta samozrejme dvojnasobne ubija a aj to, v com si uplne normalna alebo dokonca lepsia ako priemer, je komplet blokovane

skus premyslat INYM smerom ako doteraz

shera5

Choď pomáhať na detskú onkológiu, keď si myslíš, že sa trápiš!Potom uvidíš, aké "skutočné" sú tvoje problémy!

henrieta7890

moja zlatá, vyser sa na tieto trápne reči, v 13 som na tom bola podobne, na všetko som srala do školy som sa neučila lebo som si myslela že na to nemám, prepadala som, depresie som riešila fajčením.... našťastie som v sebe našla kúsok rozumu a uvedomila si ak budem takto pokračovať skončím velmi zle...začala som sa učiť. veriť si a mať ku všetkému pozitívny prístup, nakoniec som zmaturovala na 1 z predmetu ktorý som predtým neznášala a prepadala som z neho, dostala som sa na moju vysnívanú vš na ktorú berú len 55% uchádzačov a dokonca som bola v 1/3 prijatých :))) takže hlavu hore, človeku dokáže všetko čo chce a čomu verí :)

Toska

Neverim že su ľudia, čo sa v živote aspoň raz netrapili.Si na fore zdravia,čitaj ake tu maju ľudia trapenia a porovnaj to svoje,asi ťa to prejde......