Trend mladých bývať doma - váš názor

Príspevok v téme: Trend mladých bývať doma - váš názor
Cukrikova

Obaja s priatelom mame 25 rokov. Skoncili sme VS, ja pracujem, priatel si pomaly rozbieha tiez karieru. Nase zarobky su dost nizke, respektive vyzijeme z toho, ale neodlozime si takmer nic bokom. Chodime spolu 4 roky, pocas toho obdobia sme sa videli najma cez vikendy, priatel totiz dochadzal za skolou do ineho mesta. V pohode sme to zvladli, ale dalsie roky tak zit uz nechcem. 4 roky mi stacilo....myslim, ze je cas, kedy by som tuzila po spolocnom byvani. Priatel vsak o tom nechce ani pocut. Chce aby sme byvali doma az kym nebudeme mat dostatok penazi na kupu niecoho vlastneho (odmieta platit niekomu cudziemu podnajom). Priatel, aj jeho mama ma presviedcaju o tom, ze teraz je taky trend, ze mladi ludia byvaju doma a ze to caka aj nas. Okej, trend netrend, chapem, ze ekonomicka a socialna situacia brani mladym v osamostatneni sa, ale poviem vam, co mi vadi na byvani doma. Ze sa tiesnime bud u neho alebo u mna v izbe a za zadkom mame vecne jeho alebo moju mamu ako nam nosia jedlo. Moja mama je taka, ze ma necha doma varit, ale priatelova nam pripravuje vsetko od ranajok, obeda az po veceru. A nenecha mna absolutne u nich nic pripravit.
Kym ja doma upratujem, nakupujem jedlo, periem, prispievam na ucty a robim si sama jedlo, priatel vyuziva pohodlie mamineho servisu a nema zaujem sa toho vzdat. Vsetko to skryva za to, ze z domu odist nemoze, lebo nemame peniaze na vlastne byvanie. Pritom doma nic nepomoze, nepohne absolutne prstom, len vyuziva to pohodlie doma......Bojim sa, ze takeho chlapa nechcem. Nechcem ani taku buducnost, nepaci sa mi cely tento trend, zaroven neviem ako proti nemu bojovat. Chceme odist do zahranicia o rok, dva, ale dovtedy budeme na hromadke u neho, alebo u mna a za zadkom mat maminky. Ak ma niekto k tomu nejaky nazor, vyjadrite sa prosim. Ak niekto nieco podobne preziva, dajte tiez svoj nazor. Dakujem

0vecka

inak som rad ze mi niekto ten "hoax" s 1000 EURami potvrdil.. uz som sa pomaly citil ako idiot.... akoze to z emesacny princ robi za 250 je sice pekne ale preco nepovie ze to nieje plny uvezok a to ze robi co ho bavi a nie co ho uzivy... akoze aky to ma zmysel to je ako kebyze ides teraz robit hajzel babu a budem plakat ze malo zarabam a rozpravat ze sa viac zarobit neda....

0vecka

Tamas podla mna na podnikanie treba mat hlavne inu mentalitu a nie taku ze sa neda a ze viac ako 400 EUR aj tak nezarobim ak nemam protekciu...

Tamas

Mesačný princ - presne preto som tam pracoval, pretoze ma bavi praca s ludmi. Vyuceny som uplne nieco ine a dokonca je to aj lepsie platene, ale praca v kancelarii ma nebavi. Ale nakoniec som si otvoril vlastnu firmu a som dpokojny. Myslim ze v tvojom remesle by si mohol ziez podnikat sam na seba anie na inych ;-) ale na podnikanie treba mat gule a obchodneho ducha.

Mesačný princ

Tamas - najskôr máš pravdu ale ke´dže som si sám vybral a radšej som makal vo svojom odbore, ktorý ma hrozne baví a tvorím nádherné veci, tak to tak bude. Nikdy by som nešiel niekde do kancelárie alebo do malého zastrčeného obchodíku. len, ak by som nemal prežiť.
Vybral som si, no v mojom povolaní sa zarobiť viac nedá.

Tamas

Pre Mesačný princ.
V Bratislave sa neda zarobit viac ako 500 E ? Zarabas 250 E ?
Prosim ta na com ficis ? Porad aj ja si dam...
Pracoval som v BA, len ako predavac spotrebnej elektroniky a pod 800 eur som sa nedostal nikdy a viac ako tisic eur nebolo problem zarobit, ak si bol sikovny. Potom som pracoval este na predajniach s telefonmi a inych obdobnych s elektronikou a vzdy sa dalo plus minus zarobit okolo tisicky v cistom. Za 500 E by som si ani budik nenastavil. A dnes uz ani za tisic...
Sami si za to mozete za taketo platy. Ak ma niekto jebal v praci, alebo povedal ze ak sa mi nepaci, mozem ist, tak som veru aj dodisiel.
A keby to takto robili vsetci, verte mi nerobili by ste za almuzne.
Ale nie, radsej si nechate skakat po hlave a potom spolecne vsetci placete na nete... Tak si teda placte a nariekajte. A ano, mas pravdu, v BA viac ako 500 E nikdy neuvidis. A vies preco? Lebo si si sam rozhodol o svojom osude.

Peto31

4california. V com podnikat? Hadam neveris tomu ze ti to tu napisem alebo niekto iny. Trvalo mi 5 rokov prist na to v com podnikat a byt v pluse. Ale v zasade plati mal by si podnikat v tom com sa vyznas a nie tlacit sa do niecoho o com nemas ani ponatia.
Dam ti zolika, nepodnikat s tovarom ale so sluzbami. V tom pripade nepotrebujes na rozbeh tolko penazi a zisk je dalko vyssi.

Potom sa da este podnikat na styl odrbavania. Aj tak sa da. Ale to je zase o charaktere ludi. Ja som zastanca nazoru ze z dobreho pocitu a poctivosti sa nenajes. Ked nas od zhora vsetci ojebavaju, preco by sme to aj my nemohli robit vsak? :)

Ked sa nedari v klasikom podnikani a ani v praci, radsej by som ojebaval a kradol ako nasi politici a mal sa dobre, ako mal dobry pocit z dobre odvedenej prace a mal z toho velke hovno...

goodluck

Mesačný princ, asi ťažko. Stánok v BA na december 800 €. Ale chápem, že chceš odlákať naivnú potenciálnu konkurenciu.

Superspace

California...asi si zle citala moj prispevok...pisal som tam,ze chyba je v ludoch..lebo iba clovek zaplata to miesto po mne...a ked nie on,tak dalsi ako pises..s nizkym vzdelanim,slobodne matky a pod. Tak nech nemaju nizke vzdelanie a nie su slobodne matky... Dnes je svet plny moznosti a kazdy moze robit co chce....Povedz ,ze nie... Kazdy si voli svoju cestu.. Nezijeme po vojne v 1945 kedy ludia nevideli maso cely mesiac,kedze nemali kde pracovat teda zaco kupit. To len ludia si robia bloky v hlave,ze je vsetko naprd.

Mesačný princ

Filip TT - koľko stojí prenájom takého stánku. V BA je to od 40 000 eur na tie 3 týždne. Zarobiť sa dá ale nevidel by som to tak ružovo.