Robili niekomu artroskopiu?

ni-ka

no vidis,ja som ti hned hovorila ze voda je v kolene len z nejakeho drazdenia:)mne sa drobila chrupavka,ja som zas mala cystu...potom mi obrusili chrupavku,zobrali meniskus a odvtedy je koleno ok...
neboj,uvidis tu ulavu po nejakom case,zas budes behat jak srnka:)

GreenTea

hej :D bola som pri ďalšom ortopédovi a ten mi hneď povedal, že to bude treba operovať tak dúfam, že to už bude potom ok :)

GreenTea

Ni-ka mavam v kolene a uz je to moc casto tyxden dcs nieco robin a potom Mam vodu v kolene a furt dookola najprv nevedeli z coho az teraz op 2 rokoch mi doktor povedal, za Mam v kolene nieco zhrubnute a trie sa mi to tam tak kvoli tomuto

ni-ka

greentee-ak ti budu robit artroskopiu v statnej nemocnici pocitaj s jednodnovou hospitalizaciou...
to ci budes na barlach alebo nie zalezi od rozsahu operacie...dalej rataj s tym ze budes mat v kolene do dalsieho dna zavedenu hadicku so sackom odkial bude odtekat krv z kolena...
bolesti sa bat nemusis,ale barle nie su na skodu-predsa len je lepsie nohu trochu setrit...bicykel odporucam a takisto budes s nohou cvicit v sede-napinat sval-pomaha to odstranit opuch a odcerpat krv z kolena...
a co ti budu vlastne robit?resp.preco ti robia artroskopiu?

GreenTea

aivet... mám 19, a inde som zas čítala, že niekto nemohol chodiť bez barlí pár dní a Vy už na bicykli ? Tak je to ok? ja som si myslela, že to bude trvať dlhšie..Ďakujem

aivet

ahoj, tiez tu bludim po forach, hlavne , aby som vedela, co prezivali pacienti po operacii. Robili mi artroskopiu vo stvrtok 7,11,2013. Dala som si to robit na sukromnej klinike.
Zakrok sa odohral o 9 rano aokolo 11. som uz bola pri zmysloch. Odkrivkala som do auta. Musela som sa viezt v zadu na sedadlach s nohou rovno. Strasne mi to stiahli a bolelo to. Napichali ma vselicim aj lieky proti bolesti. Nemohla som spat, ale noha az tak nebolela, skor to tahalo. Podla stylizacie predpokladam, ze si mlada-y. Ja mam svojich 55 rokov, som aktivna a koleno som si poskodila na kolieskovych korculiach. Chcem este lyzovat. Ale je to tazke rozhybavat. Co som citala na tomto portali pisali, ze boli hned ako srnky. Asi v mojom veku to trochu dlhsie bude trvat.
Po operacii v celkovej anesteze, mi premietli cely zaznam, co mi rezali, co brusili a vypalovali. Prve hodiny doma mi stale padali viecka a nebavil ma cely svet. Rano som sa ako invalida vybrala na toaletu. Stehenny sval bol cely stuhnuty. Na druhy den som sla na kontrolu. Tahali mi tekutiny z kolena. Pichli proti zrazaniu krvi. Operater- doktor bol velmi mily a usmievavy, ale hned ma vyhnali na bicykel. Ucila som sa pochodovat ako vojak, postavit sa na operovanu nohu "ako frajerka". Hned som si aj zohnala rotoped. Je to tazke. Teraz mi tuhnu litka, chodim, ale trva kym sa rozhybem . Aj zdrava noha je drevenna.V pondelok idem na dalsiu kontrolu, dovtedy sa musim trochu rozhybat, aby som to odsoferovala sama.Neviem ci to zvladnem. Asi tolko