Predlzena rodicovska, maly je chorlavy

Príspevok v téme: Predlzena rodicovska, maly je chorlavy
klariqa

dorby den, chcem sa niekoho opytat kto sa v tom vyzna. Syn ma 4 roky, chodi do skolky, ale vemi casto je chory,casto sme doma z laringitidou a teda pre mna je pomaly nemozne sa zamestnat, lebo aj ked potiahne dlhsiu snuru zdravia potom ochorie a zase je to liecba minimalne na tyzden. Preto rozmyslam nad predlzenie rodicovskej dovolenky, len neviem, ci takato diagnoza im bude stacit a o vsetko potrebujem preto, aby som sa o to mohla pokusit. Ine riesenie uz ani nevidim, peniaze potrebujeme. A este ci sa viem popritom zamestnat na nejaky skrateny uvazok, lebo 200 eur je teda dost malo a na ten cas ak bude maly ok ho dat do skolky?

klariqa

tak maly je sledovany na alergo, bral prasky na imunitu a mame doma aj astma spreje pre podozrenie na silnu alergiu az astmu...skusim to vybavit, mozno mi prvy krat tento stat aj pomoze...

ni-ka

lulu,tak moj maly je doma kazdy druhy-treti tyzden:(dufam ze casom to bude lepsie,ale bojim sa jari,vtedy je na tom dost zle,cely spuchne,dusi ho...:(

Lulu2011

ni-ka aj ja mam prvaka, od zaciatku skolskeho roka, bol dva týždne doma, z toho som bola na 3 dni na ocr s nim, ostatne som vykryla svokrom, mamou...v skolke uz posledny rok chorlavy ani nebol, ale tak beriem, ze prvý rocnik, stres, detska dusicka to vnima, imunita sa oslabuje

ni-ka

moj maly je prvak,tiez ma tazku alergiu na vsetko co kvitne,tazke stavy ma od januara do septembra a ma aj lahsiu astmu...do skolky nechodil,teraz je prvak a je kazdy druhy tyzden doma...tiez dufam ze to casom prejde...

Lulu2011

zakony momentalne naozaj vychadzaju v ustrety mamickam na predlzenej rd z nepriazniveho stavu dietata, otazkou vsak ostava, ktorý zamestnavatel bude tolerovat ocrky :(

inak klariqa snad ta to potesi, ale ta imunita sa v cca 4-5 rokoch zlepsi o dost ;)

ni-ka

klariqa aj lulu-nasla som toto
tehotenstvo.rodinka.sk
a tam je ze sa moze aj pracovat popri poberani RP...:)
tak lulu mala si pravdu,pardon:)
tak klariqa urob vsetko preto aby ti doktorka potvrdila nepriaznivy zdravotny stav ...
drzim palce:)

Lulu2011

Klariqa - chod na imunoalergo uvidis ake bude mat maly vysledky a podaj si ziadost nic za to nedas, ale musi tam byt odborny nalez, len od pediatra nestaci, samozrejme dokladovat kazdy zapis o chorobe, ked bol doma

Lulu2011

Nika zavadzas starymi info co ti prve vygooglilo chod na babetko.sk do paragrafov, tam pani z uradu aj nove zakony pisala, odporucam pre presne info nove zakony a zavolat na urad socialnych veci a rodiny, pozri datum clabku 2010 a ktovie aky zdroj