Dedina versus mesto

doubledog

isa
lebo ked sa stretnem s niekym povedzme z nejakej mensej obce stredneho Slovenska, tak velmi casto je v ramci rozhovoru nejaka stiplava poznamka o BA.
akokeby sa nejak potrebovali vymedzit voci mestu.
mi to pride, ze sami vnimaju akysi nedostatok a trochu sa zanho hanbia, tak si to musia kompenzovat.

jankokoko

vanilka, nakupne centrum mas uz pomaly vsade a kaviarne tiez, uzasna kultura stravit vikend v presklenej opiciarni a pri caffe latte sa tvarit jak polka prdele, takych ludi nepochopim

Wanillka

mesto.pacila by sa mi taka Bratislava . vzdy je kam ist.kaviarne,cajovne.nakupne centra.a clovek tam ma iste sukromie

isa

Stretavam ľudi z dediny a stretavam ľudi z mesta..a rozdiely tam su určite. Poniektorí mestiaci si myslia o sebe že sú viac..Ale tak zas na druhej strane sú aj veľmi milí niektorí..Není to vec toho kto kde býva..lebo to není dôležité, dôležité je aký je daný človek.
A prečo by som ja mala mať komplexy z toho, kde bývam alebo sa mám teraz cítiť menejcenná? Nie..Sú tu určité obmedzenia no a čo..teraz si nevezmem dom na plecia a hybaj s ním do mesta :D
Takže není čo riešiť...

isa

doubledog.,prečo si myslíš,že dedinčania akoby mali pocit menejcennosti?..ja mám zas pocit,že tí mestici sú povyšeneckí a namyslení..

Ale nie to vôbec není otom.,,tak isto ako aj na dedine aj v mestách sú ľudia a ľudia.

Zaran

Zaujímavé,ja bývam na dedine a ohováračky,riešenia a "súťaženie"kto má viac som videla až ked som prišla do mesta,aj tak si myslím že dneska je to už jedno či je človek z mesta alebo dediny(hlavne mladí)povahu,skutky a zmýšľanie to minimálne ovplyvní...

doubledog

na dedine je proste malo podnetov, takze sa tam ludia dostanu do takeho jednoducheho kolobehu.
ale hlavne ako keby sa uzavreli v tom svojom a uz nechcu vidiet nic ine.

daj priklad, isa, neviem co presne myslis.

lombardo1981

Ja ich mám zase veľmi rada. Majú síce trochu odlišnú mentalitu a "spoločenské pravidlá" ako ľudia z mesta, ale zato ti aj "cudzí" bez problémov pomôže.