Dedina versus mesto

isa

Je tu tichucko..niekedy az vadi. A najviac milujem rodinne prechadzky lesikom..to caro prirody. A zas na druhej strane niekedy pride tak nudne ze clovek by niekde zasiel do kaviarne posediet s kamosmi..a nema kde. Takze jeto roznorode...
Doug...lebo vy si niekedy nevidite na spicku nos..ja mam taky pocit.

Prezývka55

lombardo1981 hej to na kazdej dedine prudia ked robis nieco v nedelu :D najlepsie mat ich v prdeli a ked sa stazuju povedat im ze mozu prist pomoct ked sa o to tak zaujimaju. vzdy to zaberie.

lombardo1981

Raz sme tam mali objednané drevo na kúrenie. Prišli sme v piatok večer. Drevo už bolo naskladané na trávniku (čo by sa v Bratislave ťažko stalo!!!). Ale niektoré bolo treba spíliť, aby sa zmestilo do auta. Celý víkend sme robili, podotýkam, aj v nedeľu. Po robote sme sa stavili v šenku. A tam sme sa dozvedeli, že jedna teta z horného konca dediny strašne na nás nadávala, že čo si to dovoľujeme!
doubledog, to neviem posúdiť, pretože tatko sa tam narodil a nás v podstate berú ako domácich. Veď tam chodíme odmalička.

doubledog

ja sa skor ale stretavam s opakom, tj dedincania akoby mali nejaky pocit menejcennosti alebo co
hrozne im zalezi na tom, ze ja som z mesta, maju potrebu to riesit a vselijak komentovat.

isa

Ja si spominam na jednu prihodu...ze vraj v noci okolo 2.00 hod. ze nejake auto sa pri nas vykrucalo...ja som sice tvrdo spala...ale jedna tetka betka mi pripomenula...asi chcela pocut ze daky fesak :-) Toje to ze kazdy sa do teba stara....pre nizky pocet ludi na dedine. Ale tak ja som spokojna...neriesim inych...zijem si podla seba..tak ako to vyhovuje mne. A nenecham sa ovplyvnit okolim...

lombardo1981

Správne! Veď babky-demokratky si aj tak nájdu tému, ktorú rozoberať. Keď to nebudú tepláky v nedeľu, tak potom minisukňa v obchode. Ani ja tam také veci neriešim. Ale akonáhle prídeme, ešte sa nestihneme vybaliť z auta, už príde jedna suseda na menší pokec. :-)
Ale inak je tam fajne, tak tichúčko. :-)

isa

Mal by si sa tam obliekt slusacky. Trosku kratsia sukienka..vyssi opatok a babky uz maju temu. Mbe jeto fuk..Ja sa len pousmejem :-)