Ako rozpoznať faloš a ženskú vypočítavosť?

Príspevok v téme: Ako rozpoznať faloš a ženskú vypočítavosť?
beskyd

zdravím. neviem, či mi niekto bude vedieť nejak fundovane poradiť, ale skúsim.. mám možnosť dostať sa úplne bezpracne a bez vynaloženia akýchkoľvek nákladov hoci aj k trojizbovému bytu, čo sa mi predtým ani nikdy nesnívalo, čo je tým lepšie že je to mimo BA v peknom prostredí, kde mám aj prácu. problém je jednak v tom, že ten byt by mi boli ochotní kúpiť rodičia a cítil by som sa ako nejaký rozmaznaný pako, hoci doteraz som si vždy všetko zariadil sám od školy cez brigády až po prácu a som samostatný a skromný čo sa týka materiálnych potrieb a vždy som chcel aj partnerku, ktorá by nelipla na veciach a mamone, ale bola by skôr citovo založená, skromná a láskavá žena s dobrým srdcom.. ak by som však tento dar prijal (bez hypotéky, bez ťiarch atď.) a takýto byt by som nadobudol do vlastníctva, ako mám v budúcnosti rozpoznať, či žene, s ktorou by sa mi črtal vzťah, nejde skôr o pohodlné a takmer beznákladové bývanie, ktoré je v dnešnej dobe luxusom? ako mám zistiť, či by ma chcela aj keby som býval kdesi v nájme v menšom byte a platil tam vyše dvojnásobné nájomné než sú náklady spojené s užívaním vlastného 3 izbového bytu? ...prípadne ak by som zdieľal väčší byt s x ľuďmi, na vlastný by som nemal, resp. mal za cenu dlhodobého záväzku v podobe drahej hypotéky?

Agnes998

mel5 ty si nejaky divny, furt mas len zo vsetkych ludi paranoju, desis sa toho, ze uvidia tvoje auto, ze udrzbar uvidi tvoj byt, ze susedia budu vediet ze byvas sam, pri stretavke so spoluziakmi parkujes 500 metrov daleko aby nevideli tvoje auto, mas pocit, ze vsetci uradnici a ludia na ulici este aj psi na teba divne pozeraju, nehnevaj sa ale toto spravanie je chore, tak bud sa zabarikaduj doma aj so vsetkym tvojim bohatstvom aby ho nikto nevidel a nikto nemohol ocumovat, alebo vyhladaj psychologa a spytaj sa, ci nemas nahodou paranoidnu poruchu osobnosti

Mel5

hlavne ked ma byvali spoluziaci ma maju zaskatulkovaneho ako "tento nema urcite an vodicak" a blbla.. potom musim parkovat ked nekam idem 500metrov daleko.. (aj tak ma vidia)

je to ako s vyzorom - ludia si utvoria obraz a ja NECHCEM aby si o mne utvarali taky obraz... velmi tazko sa to potom zehli.. a obcas mam chut tu arogantnost vratit.. ked si ma vysnivaju ako "takeho" tak preco nebyt "taky"

Mel5

nevediet kolko stalo auto?
prosim ta :)
s ludmi co som na taketo nemozem ist, auto nnie je rohlik aby som nevedel co stalo.
a ja zzas neviem preco by som mal nieco tajit, ked sa niekto pyta (ak uz je to nie lahka znamost)
ale to vidis, ze co stoji to auto, ved aj sused sa ma pytal ze cim sa zivim a ci som zahojeny a ja to nedokazem zahovorit
vzdy im klamem ze "to je vzorove auto, noo too, ako sa vola, perdvadzacie, uz mal orok, tak mi ho dali za polovicu" ale aj tak sotji x-nasobne viac ako ich, a to maj uviac rokov a su napr vojaci a dost dobre plateni ludia, takze sa citim ako idiot, ked si mozem dovolit viac ako maju oni.. chapes co myslim.
oni sa tlacia v byte x a ja mam 1 pre seba (kolko ludi myslis ze ma taku moznost? v okoli nepoznam ani 1, len par kolegovcov.. proste je ich malo a je to brutalne nezvyacjne v nasich koncinach)

a ano viem,ze vo svete by som si paradoxne ani nepipol v nemecku a amerike by som bol mala kvapocka vo vode, ale tu vytrcam a stve ma to...

a napr kamos, dost blizky kamos (asi top2) stale sa vrtal v to mco robim (videl moj zivotny styl, nechapal) a tak nemozem donekonecna zahovarat, musim s pravdou von, inak ich urazim..

pisem to len preto, lebo hladam rady, aj ked podla mna nie su.. a nebavi ma zit dvojity zivot, ze idem s favoritom do 1km dalekej garaze pre druhe lepsie auto a potom odtial doprace a tam to iste.. to je chore tiez..

jedine co dokazem zahovorit je lahko zaklamat.. nekedy poviem ze je na lizing (nikto si to nevie overit pokial nema znamost) a obas poviem ze mi pozical krstny otec..

ale ked dojde robotnik montovat nejake velke zariadenie do bytu a vidi ze byt je pre 1 cloveka (zariadeni napovie velmi vela o osobnosti cloveka), a vidi ze ten typek ma nieco okolo 20, tak je to velmi obskurna situacia, nie? :)

kiezby som mal tak 35 a brali by ma serioznejsie a nie ze "toto je podivin" ale nevadi, co uz.. raz budem stary a budem si nadavat ze chcem byt mlady zas.

lenze je to divne, ked ma okolie neberie vazne, ked ja vazny chcem byt :P a co je horsie je ze na urade si zo mna tiez robia haluz, ci uz idem na okresne riaditelstvo (auto) alebo na stavebne urady alebo kataster, alebo k notarom pravnkom sudy, cokolvek - vzdy kukaju divne,

samozrejme ked sa uz zoznamime a pozname sa, je to uplne ine, velmi mili su ludia potom a rozumieme si..

ale ten prvotny kontakt je nahovno, hlavne ked teraz mam pozvat nekoho niekam a potom ho/ju odviest a oni ze s cim pojdeme? ja ze s autom. ty mas auto? nj. a potom idem a hanbim sa otvorit ho, lebo zas tie otazky..

nabuduce sa vykaslem na to a kupim nejaku konzervativnu kraksnu.. ale teraz menit nechcem, uz s nevyraba, je fakt svojske a velmi sadne k mojej osobnosti - "blazon" :) mam ho rad :D

MultiLevel

Mel a ty ako preco musis zdelovat ludom odkial mas auto a za kolko??? :D Ako naco take cosi ludom hovorit? A ked to nechces hovorit, tak to normalne nejak zahovor...
"odkial mas auto?"
"z bazaru."
"Kolko stalo."
"Ani neviem." :D
Nechapem vobec, preco by mal clovek taketo veci hovorit druhym....ked sa ti nechce na nieco odpovedat, povedz sorry, na toto ti neodpoviem. Nevies co je to asertivita? :) naucis saaa... :)

Mel5

pre mna je luxus taky 3 izbovy domcek niekde na okraji dediny, cista a pekne upravena zahrada s posedenim.. a bazen (aby sa nepovedalo)
a toto cele stoji menej v monetarnej hodnote ako 1 byt v "meste" (pocitam len krajke alebo par okresnych) o rovnakej rozlohe.
cize slovo luxus je silne relativne.
skor ide o sikovnost, ako vytrieskat z 1 eura maximum a nie platit za panel nezmyselne vysoku ciastku (a to este nehovorim ako vas okrada spravca-teplarne-vodarne a podobne)

Mel5

ono slovo luxus neexistuje, a je relativne..
pre bezdomovca je luxus stan
pre fica je luxus monako+jachta
(v monaku byt pod 5 milionov eur tazko zozeniete)
cize luxus je to, co nemam :)
alebo to, co vacsina ludi nema, cize "viac ako on(a)"
v lietadle je to o 5cm sirsia sedacka a o 10cm viac pre nohy..
na slovensku je to byt nezatazeny hypotekou.. (resp. ako pre koho)

xxy

ako pardon, ale vlastnit byt kdesi v bytovke a nazyvat do luxusom je trosku silne kafe. a rozpitvavat a robit PROBLEM z niecoho, co sa ani nestalo, je dovodom k odbornemu dusevnemu vysetreniu