Vianocna party v praci.. chodi sa s partnermi?

Lulu2011

Multilevel to som nepisala tebe kazda firma ma ine pravidla my sme to mali bez partnerov nikto nebol s partnerom, lebo pozvanka bola len pre zamestnancov, samozrejme ked sa uvedie, ze s partnermi tak tak, nic zlozite v tom nevidim :)

MultiLevel

Lulu, preco by malo ist hned o ziarliveho cloveka? :D Napriklad ja som bola na akciach svojho partnera, lebo si to tak vyslovene zelal, najma to bolo povolene a ked sme tam prisli, zistili sme, ze kto si nevzal so sebou partnera, boli cisto nezadani ludia, ktori sa potom poparili a po vikende sa hanbili jeden druhemu pozriet do oci :) Nikde som sa nepchala, vzdy na pozvanke stalo, ze si mozu pokojne zobrat partnerov.
Laara, ako pisem vyssie, bola som vzdy na poziadanie draheho, aj on na mojich. Navyse, nepracujeme 20 rokov, pracujeme v stabilnych firmach len tri roky po VS, takze to nebolo nejak nespocetne vela raz...A pretoze je to ako pises raz rocne, cize nie kazdy tyzden, aby to nejak extremne prekazalo. A cuduj sa svete, ani na jednej akcii sme neboli na sebe nalepeni, bavili sme sa so vsetkymi naokolo, dlho som diskutovala s jeho spolupracovnikmi, partner pri tom diskutoval s niekym inym. Jedine, co uznavam, ze to asi zalezi aj od konkretnej firmy, podla toho, co si mozu dovolit. V tej partnerovej si mohli dovolit raz rocne zavolat aj manzelov, ci manzelky zamestnancov :) Neviem ako vy s partnerom, ale my sme sa 3 roky kvoli mojej praci videli len cez vikendy, takze je jasne, ak je niekto spolu 7 dni v tyzdni, tak asi nema moc chut tahat partnera aj kdesi na firemnu akciu :) ale to je len moj pripad :)

doubledog

taketo pracovne akcie a teambuildingy su predsa na to, aby sa ludia vo firme spoznali aj z inej stranky ako pracovnej.
pripadne aby im firma vyslovila nejakou formou podakovanie a to, ze si ich ceni, proste dostanu nejaky benefit.

partneri by tam vyslovene prekazali, co s tym oni maju?
nepatria predsa do kolektivu

Lulu2011

lara - mudro :) si predstav zivot s takym ziarlivym clovekom uff

my sme tiez mali z firmy max 2 rocne vecierok, bolo super,s nikym som sa nevyspala :)) pokecali sme a isli domov

Laara

Lau, vianocny vecierok, o kt. je tu konkretne rec (nikto sa tu nebavi o vikendoch s kolegami, ani o letnych dovolenkach) je akcia raz rocne a zalezi skutocne len od firmy, ako sa k tomu postavi..vacsinou byvaju tieto akcie bez partnerov (tak ako ti tu tych 98% oviec ako si nas oznacil napisalo)..kedze su aj firmy, kde sa na tieto posedenia skladaju (nie kazdy pracuje v mega ziskovej korporacii), neviem si realne predstavit, ze by firmy s nadsenim "sponzorovali" catering este aj pre rodinnych prislusnikov..cize nie je to o tom, ci si ma tam partner zela/nezela..preboha, ved nemusime byt na sebe prilepeni v jednom kuse na kazdej akcii..ak by som sa mala pchat partnerovi na firemnu akciu, citila by som sa riadne trapne..proste je to maximalne nevhodne..ak to raz nie je akcia pre mna a nikto ma tam nepozval, nebudem sa tam vnucovat a dalej to riesit..

a neviem, kde teda pracujes, ked spominas akcie v drahych hoteloch a letne dovolenky, nebodaj teambuildingy v zahranici..ale napr. my z roboty si ideme sadnut do beznej restiky, dame veceru, par drinkov, zazelame si pekne sviatky a tym to hasne..a kedze to financuje firma, vo sne by ma nenapadlo snazit sa tam nanominovat frajera

Bajaja525

zalezi ako je organizovana akcia, ak si ju organizuju a financuju zamestnanci sami tak je to o dohode.

u nas to financuje firma a organizuje jedna poverena osoba, tam chodime len cisto zamestnanci

lau nemas absolutne pravdu, pravdepodobne nevies co je to firemna akcia

Cindy35

podla mna v praci sa ma pracovat a nie sa moc kamaratit a vediet vsetko o sebe - to sa moze vypomstit v kritickych situaciach - ked sa prepusta a pod.
predsa na priatelstvo su kamarati a priatelia, nie spolupracovnici, ktorych si clovek nevybera. jasne ze cest vynimkam

lilyiankaa

Multilevel, ja som myslela skutočná rodina a nie "ako" rodina ... firmu mali dvaja bratia, samozrejme obaja ženatí...manželka jedného z nich mala brata, ktorý bol skladníkom v tejto firme a jej sesternica zase účtovníčka a tak dáááále :) takto som to myslela

MultiLevel

ci pockat...zle to citam? ze v tej firme boli vsetci rodina? Ahaa...tak prepac, asi som to na prvy raz zle pochopila :)
Ale za tym, co pisem dalej si stojim :) Ludia to niekedy az prehanaju. Pamatam si este na "teambuilding", ktory sme mali vo firme pomaly kazdy piatok, bolo to povinne, sedeli sme vsetci v kruhu a rozpravali o sebe....brrr...Radsej som bezala domov za priatelom a utuzovala som vztah s nim, ako s kolegami pri chlebickoch :D

MultiLevel

lilyiankaa, tak my sme napriklad malicky kolektiv, a ako pisem v tejto diskusii, poznaju sa aj nasi partneri a podobne...ale nikdy by som si nedovolila tvrdit, ze sme ako jedna rodina :D Ako to vyzera, ked ste na pracovisku ako jedna rodina?
Bohuzial, casto sa ludia krajsie spravaju k ludom na pracovisku, ako k vlastnej rodine doma, co je pre mna uplny nezmysel...